Supi krouží příliš nízko

supy.jpgDneska mě dostala hláška jednoho webtržníka: Supi krouží příliš nízko. Celá debata byla o tom, že někdo uvažoval o koupi potenciálně zajímavé domény a zmínil se o tom na webtrhu. Asi si nebyl jistý jestli za to stojí. Je to jedna ze základních chyb začínajících domainerů. Zmínit se o nečem dříve než si to zaregistrují. Domainer si musí být naprosto jistý proč nějakou doménu chce a co s ní případně bude dělat. Když nedokážete přesvědčit o registraci domény sebe jak pak chcete přesvědčit případného kupce a často o konečné cenně prodeje rozhodují právě argumenty prodejce. Zmiňovat cokoliv co máte v plánu veřejně je velký risk. Spousta lidí na webtrhu má dost velkou reakční rychlost. Já mám například napsaný skript pro registraci domén, které dokáže zaregistrovat a zaplatit .cz doménu prakticky okamžitě (v reálu jsou to cca 1 až 2 vteřiny) a to nejsem jediný. Podle mého odhadu funguje na webtrhu s podobným skriptem nejméně deset lidí. Prostě zmiňovat se o něčem takovém je dost riskantní. Přeci jen doména zas tolik nestojí, aby jste museli konzultovat zdali jí koupit nebo ne. Občas se mě lidi přes PM na webtrhu ptají jestli mají doménu registrovat a vždy odpovídám, že to musí vědět oni jestli pro ní mají projekt nebo jí prostě musí umět prodat. Já to za vás prodávat ani developovat nebudu mám toho už tak dost :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Supi krouží příliš nízko“

  1. 1-2 sekundy. Tak to jsem hoodně opožděný.
    Když si registruju .cz doménu u kvapem.cz tak to trvá tak 4 dny. Bývá to převodem na účet a ten samotný trvá 3dny.
    Ty platíš kreditkou?

  2. Fondil: mám předplacený kredit, a využívám API co poskytnul registrátor. Kreditka je pomalá :)

  3. No než se proklikám administrací a než doménu proženu objednávkovým formulářem a než zaplatím online kartou a než to ukáže, že je reglá…cca 5-10 minut to trvá…Ale včera se mi to celkem povedlo, poprvý jsem se bál, aby mi domény nikdo nevyfoukl:-)

  4. Registruju taky u kvapem. pres kreditku je to na moje pomery celkem fofr, do ty minuty maximalne :-) mam ale strach porad neco platit kreditkou, zatim to castecne resim tak ze mam spesl ucet kam prevadim jen urcity mnozstvi penez a kreditku pouzivam jen u nej :)

    1-2 vteriny je moc hezky :-)

Komentáře nejsou povoleny.