Namedrive.com 1-click vs Portal

Určitě všichni znáte domain parking namedrive.com. V současnosti asi nenajdete lepší parking firmu čistě pro .cz trafik. Celkem úspěšně tam kromě pár nevyužitých geo domén parkuju i to co mi zůstalo, když jsem před víc jak rokem odchytával expirující adult domény. Právě u nich je znát každý cent za klik (Průměrná cena lesbického kliku je 0,02USD, u geodomén 0,2 USD+). Rozhodl jsem se udělat takový experiment. Na určitou dobu jsem změnil 1-click řešení na portál. Podle všeho jsou portálové stránky lépe placené (měl jsme to z více zdrojů), protože se uživatel musí proklikat a tedy logicky ví na co kliká :)

No experimenty dopadly podle očekávání. Cena za proklik se v průměru u portálového řešení zvedla zhruba o 30 (adult) – 40% (ostatní – hlavně typo domény). Problém ovšem byl, že průměrný klik rate brutálně padnul dolů a to hlavně u typo domén. Možná kdyby jsem si vyhrál víc se šablonami, aby se podobaly stránce kam se chtěl uživatel původně dostat tak by se to zlepšilo. Bouhžel poté co jsem po několik dní měl opravdu mizerné zisky z parkingu tak jsem to nevydržel a vše předělal zpět na 1-click řešení.

Když nad tím teď přemýšlím, možná jsem měl vydržet jak sem plánoval do konce měsíce. Možná by se to na stránkách kde je pár kliků za měsíc v průměru vyplatilo, ale nějak se mi nehctělo hrát si s každou doménou kvůli pár centům za měsíc. Většinu domén co vlastním tak jsou jednoznačně na developování nebo odpis. Těch pár výjimek ten experiment neprospěl. V každém případě dělal jsem testy jen u adult, cestování a lokacích. Ostatní obory by mohli být lepší. Pokud máte nějakou zkušenost klidně se podělte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Replies to “Namedrive.com 1-click vs Portal”

 1. Muzu se zeptat, jak lze doladovat vzhled strnkay zaparkovane u namedrive? Dole v detailu jedne domeny mam nejcasteji hledane vyrazy. Chtel jsem zobrazovat jenom nektere (ty co jsem nechtel jsem odskrtnul), ale odkazy se zobrazuji stale.
  Diky za odpoved.

 2. Ja som to skúšal drago… neoplatí sa to, miera preklikov je neuveriteľne mizerná…. ten pomer

  1Klik vs portal
  Cena*pocet klikov > cena*pocet klikov…
  A výrazne…

 3. pepperos: dají se upravovat jen šablony a klíčové slovo. Pokud ti některé reklamy vadí tak pomůže jen to přepnutí na portal.

 4. presne parkovanie teraz a pred pol rokom- rokom sa neda vobec zrovnavat. Najnizsia cena bola 10 centov teraz sa mi zbezne stava ze mam 0 alebo 1-2 centy za 4 kliky, to domenu radsej presmerujem a na adsense zarobi viac.

 5. Kdyz uz jste u toho… jakou ND sablonu pouzivate nejvic?

Comments are closed.