Soutěž o 18 kódů na .eu doménu na 2 roky

Vítejte u druhého kola soutěže, které sponzoruje společnost Zoner software a.s. Dnes se hraje celkem o 18 kupónů, které lze vyměnit za .eu doménu na dva roky. Tedy společnost Zoner za vás zaplatí registrační poplatek a jedeno prodloužení.

Pokud nechcete ztrácet čas a hned soutěžit přejděte na soutěžní otázky. Odpovědi pište do komentářů. Nezapomeňte vyplnit kontaktní email. Trvání soutěže je tentokrát do 23:59. Nevyhrané kódy se převádí do dalšího dne.

Nejdříve začneme slovem sponzora:

„Webhosting CZECHIA.COM je první specializovanou webhostingovou službou v ČR s tradicí od roku 1996. Nejdříve jsme poskytovali webhosting a domény na serverech v USA. Od této doby jsme ušli kus cesty a naše služby registrace domén, hostingu a webhostingu využívá desetitisíce zákazníků, kterým spravujeme více než 100 tisíc domén. „

Czechia.com je tu už od samotného začátku českého internetu, který se datuje právě k roku 1996, kdy vznikl první profesionální publicistický server Neviditelný pes (tiráž v spodní části se od roku 1996 nezměnila), za kterým stojí spisovatel Ondřej Neff. Jistě je možné namítat, že už předtím na českém internetu byly nějaké projekty, ale teprve s příchodem prvních profesionálního publicistického deníku se dá mluvit o tom, že se český internet stal více než jen hračkou pro nadšence.

Mimochodem takto vypadaly stránky 23.12.1996. Za 490 CZK + 990 CZK/měsíc jste si mohli koupit variantu A – Obchodní, což byl nejdražší hosting zahrnující 50 MB prostoru, 6 email schránek, 1 GB přenosu dat a pár dalších služeb. Pokud jste k tomu chtěli ještě .com/.net/.org doménu museli jste si připlatit 3290 CZK zřizovací poplatek. Jednalo se o nadstandardní nabídku. Neuvěřitelné přenosy 1GB a 50 MB přenosu v dobách tři a půlkovích disket.  Spousta firem nemělo svou vlastní doménu a využívali tak vlastně podadresář přímo na doméně czechia.com.

Zde je stránka z června 1997. Jak je vidět nechybí pojízdný text a v patičce vizuální počítadlo přístupů, včetně ikonky Microsoft FrontPage. Když si najdete často kladené otázky zjistíte jak zvláštně pozemšťané koncem minulého století uvažovali. Získám při zřízení domény i připojení do Internetu? Anebo že proces zřízeni nové domény trval 5 dní. Popřípadě přenos dat nad rámec stál 150 CZK za každých 100 MB.

No mohl by jsem procházet měsíc po měsíci a vzpomínat na staré dobré časy, kdy jsem se učil html, ale už nastal čas publikovat tento článek, aby jste mohli vyhrát těch 18 kódů. V každém případě czechia.com je součástí internetové historie České Republiky a podle údajů si vede dobře. Prostě tu byla a bude. Nehrozí, že ze dne na den zmizí a s ní i stránky klientů.

 

Soutěžní otázky

  1. Jaké linuxové www programy naleznete v nabídce?
  2. Jaká je nejdražší doména v nabídce?
  3. Od jakých firem lze na CZECHIA.COM získat SSL certifikáty?

Všechny odpovědi najdete na stránkách czechia.com.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

22 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.