Jak si vede KupČlánek

Logo systému KupČlánekNový Pay Per Post systém KupČlánek jsem vám představil začátkem roku. Od té doby už nějaký čas uplynul a myslím, že můžeme začít s nějakým tím hodnocením.

Asi nejdůležitější zprávou je, že systém po pár měsících neumřel. Což byla asi největší obava. Co jsem se poptal, tak reakce jsou vesměs pozitivní. Jediná stížnost byla, na nutnost mít IČ(O), tedy vlastnit živnostenský list, pro vyplacení peněz.

Systém žije

Dobrá zpráva je, že systém žije. Občas se kouknu na nabídky a pokaždé tam nějaké jsou vidět. Momentálně je jich v systému 19, ale minulý měsíc jsem jich zahlédl tuším 30. Momentálně se pohybují ceny od 75 (publikování) do 249 CZK (napsání + publikování), což se mi líbí.

Podle oficiálních statistik je v systému 402 webů, z toho 65 blogů, 87 magazínů, 216 PR webů, 9 agregátorů a 25 jiných. Za dobu existence bylo napsáno a publikováno 211 článků.

Ačkoliv jsem nezahlédl nabídku od žádné z reklamních agentur, tak podle provozovatele v systému mají některé už své účty. Už brzo se objeví některá loga v referencích, tak jsem zvědaví. Dokonce je systém navržen, aby mohli větší zadavatelé mít nějaké výhody. Příznačně nazvané “agenturní účty”.

Blogeři

Přes partnerský program se mi podařilo získat celkem 41 lidí přímo a dalších 10 v druhé úrovni. Aktivních je celkem šest. U konkurenčního systému PlaCla to bylo tuším 10%, tady to vychází zhruba podobně. Ovšem tam se to po půl roce celkem rozjelo, protože po reklamních článcích byla poptávka a také jsem tomu věnoval více času a učil lidi jak tvořit rychle blogy pro Pay Per Post. Tady se hodně lidí registrovalo spíše na odzkoušení.

Nejlepší z blogerů, který je registrován přes mě, dostal za článek cca 1480 CZK (nevím jestli se 6% přepočítává z odměny před provizí provozovatele anebo po). Průměr vychází na cca 280 CZK. Provozovatel bude mít samozřejmě přesnější čísla, ale myslím si že mám zajímavý vzorek, tedy 51 z 373 celkem :)

Výplaty

Podle oficiálního blogu byl za minulý týden v systému protočen kredit v řádech desítek tisíc (pětimístné číslo). Což je samozřejmě pro KupČlánek dobré znamení. S tímto tempem by tak do roka třeba mohl systém překonat obrat jednoho milionu korun, což by jistě potěšilo plátce DPH :) Ovšem to je jen moje spekulace, otázkou je kolik procent kreditu se bude točit v systému dokola.

Nedávno se také rozhořela debata nad tím, že KupČlánek nemůže vyplatit peníze lidem bez IČ(O), tedy těm co nemohou vystavovat fakturu. No většina z lidí, co to dělá ve velkém samozřejmě ŽL má. Ten zbytek si buď musí někoho kdo jim vystaví fakturu najít, naspořené peníze “reinvestovat”, anebo si to prostě našetřit a pak nechat vyplatit až budou mít ŽL.

Závěr

Zatím to s KupČlánek nevypadá špatně. Vlastně si vede překvapivě dobře a to i bez velkých investice do reklamy. Pětimístné číslo protočeného kreditu během jednoho týdne mi přijde doslova jako zázrak po 17 týdnech provozu. Navíc se na systému pracuje a zlepšuje se. Zanedlouho se dočkáme verze 2.0, která má přinést hlavně vylepšení některých věcí. Navíc je údajně v plánu do půl roku i verze 3.0.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

29 komentářů u „Jak si vede KupČlánek“

 1. Dovolím si malý off-topic, když jsi u tich výplat ještě vyplácí mlink? nebo už je to total mrtvej systém? nemáte někdo tušení? mám tam sice jen necelé 2 tisíce ale nechat se mi je někomu kdo to pohřbil se mi tedy nechce… O výplatu jsem zažádal před více než měsíce a na jakýkoliv dotaz emailem jsem nedostal odpověď.

 2. mirecekp: mLink to chce stále otravovat, nedávno mi normálně vyplatili peníze. Ale chce to neustále tlačit.

 3. Mám se systémem také dobrou zkušenost, ale ceny jsou většinou naprosto zabijácké. Někteří šašci by chtěli napsat 3 NS za 90 Kč nebo publikovat PR článek za necelou stokorunu – pokud to je totální šmejd tak budiž, ale kvalitní práce něco stojí a solidní web si nezanesu low-cost PR žvástem ani za pětistovku. Pevně doufám, že se tam časem chytnou i kvalitnější zájemci, kteří nehledí jenom na koruny, ale i na kvalitu. Prvních pár vlaštovek už bylo :)

 4. Musím říci, že na kupclanek.cz se mi libí hlavně to filtrování blogů, protože na placle to je někdy k uzoufání.

  • Michal: na pay per post systémech je nejlepší že můžeš být ve všech a vybírat to nejlepší z každého :)
   Holina: to byla jen taková nadsázka, protože je jednu dobu měl opravdu skoro každý. Ale kdo si je zkusil určitě se něčemu novému přiučil (anebo okopíroval).

 5. Jestli to je tak, aby bych neřešil nějaký mLink. Pokud mají problémy s vyplácením, poohlédl bych se po něčem jiném. Takové systémy nemá cenu držet nad vodou.

 6. Nemáš bližšie údaje aj o PayPoste / Webposte ? Hodilo by sa porovnanie. Placla je určite stále jednotkou a to bezkonkurenčne.

 7. To ambiente: Ono se to točí, ale pto ty, kteří mají “nezajímavé” weby toho skutečně moc není. Zatím je to spíše o individuálním vyhledávání kvality ze strany inzerentů.

 8. To já tedy tak pozitivní rozhodně nejsem. Bohužel na Kupclanek.cz jsem dnes odhalil jeden velký problém, který je u podobného systému více než vážný. Blogerům jsou pro publikaci nabízeny články, které jsou v podstatě duplicitním textem, jsou již publikovány na jiných webech. Toto je v rozporu se SEO. Nechápu, jak se to může vůbec stát. Ano, je to chyba poptavatele, ale rovněž i provozovatele. Kdybych si to nezkontroloval, což jsem udělal čistě náhodně, tak publikuji duplicitní text, to by nepomohlo poptavateli a mým webům by to mohlo uškodit. Takže teď nějak nerozumím, proč se vlastně weby kontrolují a hodnotí, když přímo systém jim nabízí ne zrovna nejefektivnější řešení. Co se týká PPP nevím, co k tomu říct. Na tom největším vládne arogance a určitá šikana – nejsou zcela nesmyslně schvalovány nějaké weby a na tom, kterému jsem dával šance na lepší zítřky zase jakýsi protipól budování dobrých odkazů. Pak je tady ještě PayPost a WebPost, zde bohužel minimum zakázek. Je to špatné…

 9. To Kali: můžeš prozradit, jaký je poměr poptávek zadávaných přímo konkrétním webům vs. poptávek zadávaných plošně?

 10. To R2: Tvoje reakce je trochu úsměvná a kompletní mojí reakcí máš v e-mailu (včera jsem byl na konferenci a na maily jsem bohužel neodpovídal). Abych to shrnul pro všechny stručně:
  R2 dostal tzv. VŠEOBECNOU POPTÁVKY (poptávka pro více uživatelů – byl o tom v mailu poučen) na PUBLIKACI TEXTU. Inzerent si přát poslat poptávku na publikaci jednoho PR článku na všechny odpovídající weby s tím, že si nějaké vybere. Při zadání poptávky nemůžu jako provozovatel vědět, zda si vybere jeden nebo 100 webů a je to zcela jedno. Inzerent si přeje publikovat duplicitní článek, tak je to jeho problém. Vyhledávač takový text maximálně vícekrát nenastránkuje, ale aby nějak penalizoval web za publikaci takového článku, to fakt ne. Pouze ho odmítne stránkovat a tím to končí. To není problém majitele webu, ale inzerenta.
  Nevím, co tu děláš za rozruch, asi problematice moc nerozumíš, dočetl si se, že duplicitní obsah ne (s tím se dá samozřejmě souhlasit, ale ne ve smyslu, jak to podáváš) a celá problematika je trochu jiná. Typickým příkladem pro má tvrzení jsou online agregátory, které mají PR5, SR6 a vyhledávače je stránkují i přes to, že tam není ani čárka odlišná od ostatních webů… Trochu bych doporučil problematiku skutečně nastudovat a pak dělat případný rozruch.

  Já osobně mohu prohlásit, že na publikaci článku několikrát nevidím z pohledu KUPčlánku nic špatného. Inzerent si to přeje, uživateli to neuškodí a tak ať se tak děje. Jestli to inzerentovi pomůže, o tom mám pochybnost, ale to nikomu nemohu rozkazovat.

  Na záver – k tvému “rozrušení” a odmítání články publikovat. Přišla ti poptávka, ve které si byl informován, že je zaslána více uživatelům. To znamená, že může být článek publikován na více webech. Předem si toto “riziko” tedy věděl. I s tímto rizikem pod vidinou peněz si článek přijal a nyní ho odmítáš publikovat pod tímto argumentem. Nabídku si přijímat NEMUSEL, protože si riziko dopředu věděl! Kdyby si bezhlavě nepřijímal poptávky, aby byly prachy a rozmýšlel si se dopředu, tak si nemusel nabídky přijímat a nemusel si žádný problém řešit. Požádal bych tě, aby si přístě nejprvě četl, myslel a pak konal.

  Aktuálně řešení – nikdo tě nenutí, aby si články publikoval i přes to, že si nabídky přijal! Je to tedy od tebe nehezké, neetické, ale nikdo tě nutit nemůže a nebude. Pokud do 7mi dnů od uzavření obchodu neodevzdáš, zakázka se zruší a v systému se ti započtou neodevzdané práve a sníží ti to hodnocení spolehlivosti, protože si nedokončil uzavřenou a z tvé strany potvrzenou práci. Nic jiného ti nehrozí. Čiň jak chceš, ale nedějel prosím z komára velblouda, je to trapný a děláš hlupáka jen ze sebe.

  —————————————

  To ambiente: Tady je nutno rozlišovat mezi PŘÍMOU poptávkou, která se posílá jednomu konkrétnímu uživateli/webu a tzv. VŠEOBECNOU, která se posílá více uživatelům/webům, ale nutně nemusí všem. U přímé je to jasné, u všeobecné se nastavují kritéria, jaká má web splňovat, aby se mu poptávka poslala. Nastavují se ranky, kategorie cílových webů, tld a pak hlavně třeba taky cena… Jsou tak i další parametry… Nevím, jaké konkrétní weby máš, ale pokud takový druh webu inzerent nechce, tak prostě tu poptávku nedostaneš. Je to z důvodu ochrany inzerenta – ten si řekne a jaké druhy webů má zájem a ostatní ho jako např. v Placla “neotravují”. To je pro inzerenty hlavní plus proti konkurenci… Takže odpověď je cca 50% přímé a 50% všeobecné poptávky, ale všeobecná poptávka u nás není nutně znamenat, že se k tobě dostane.

 11. Jen bych upozornil, že za opakovanou publikaci duplicitních textů penalizace webům rozhodně hrozí, to zase doporučuji já k prostudování, nezlob se, ale říkat mi, že problematice nerozumím a tvrdit tady takový nesmysl je dost zcestné… Živým důkazem toho jsou PR weby, které po posledních přepočtech především page ranků klesly na nulu. Inzerentovi to ztěžka pomůže, ale majiteli webu to může za jistých podmínek dost uškodit. Nevím, jak by se tvářili inzerenti a nakonec i ty v hodnocení webu, pokud by najednou klesly výrazně ranky, respektive vím, přišel bych o většinu nabídek a web by se dost propadl. A poptávku pro více webů beru tak, že je nabídka pro více blogerů, z nichž si ale inzerent vybere jen jednoho, tak možná se v té představě pletu.

 12. Každopádně si poptávky budu raději kontrolovat. Samozřejmě za konečné rozhodování o publikaci nesu zodpovědnost já, to samozřejmě beru. Jinak to tedy s Kupčlánkem není zase tak špatné, tak hodně štěstí.

 13. To: R2

  prosím o zdroj kde je napsáno, že opakované uveřejnění duplicit poškozuje web. Velmi by mě to zajímalo – díky.

  PR weby dojeli na víc faktorů než je pouze duplicita, takže ty neberu.

 14. To R2: To co zde uvádíte – penalizace PR webů – je věc o něčem jiné. Jsou to weby bez návštěvnosti mající nejen drtivé procento duplicitních článků, ale hlavně jsou procpané odkazy na každém rohu. Ze stránky vede tolik externích odkazů, že to není snad ani možné… To přináší penalizaci, ne publikace pár duplicitních článků, když je na webu dostatek jiného obsahu. Za tímto tvrzením si stojím a skutečně bych doporučil si to co jsem napsal důkladněji prostudovat.
  Nechci se dohadovat, zda to má být publikováno, nebo ne, to není na mě. Pouze jasně deklaruji, že zveřejnění jednoho článku, který je na dalších několika málo webech nevede k žádné penalizaci! Důkazem toho jsou i například eshopy s elektronikou. Desítky z nich mají stejné popisky zboží (všeho, ne pár kousků) a nikdo je ničím nepenalizoval…

 15. Píše se to všude možně, stačí si zagooglovat, ale třeba například i zde: http://mladypodnikatel.cz/jak-se-vyhnout-penalizaci-od-google-t3389 (to jsem jen narychlo našel, nevím už, kde všude jsem o tom četl) Je pak těžké s minimem zkušeností určit čemu věřit a čemu ne. Každopádně s těmi duplicitami na e-shopech – to je pravda. Nechci se také hádat, díky i za vaše příspěvky a odpovědi.

 16. Můžete mi tedy doporučit nějaký kvalitní zdroj k prostudování? Díky.

 17. A propos, jak by se realizovala taková penalizace desítek zpravodajských webů, které např. přebírají doslovné citace ČTK? Nebo jde o úplně jiný případ?

 18. ja predopokládam, že tento systém ešte dosť porastie hore či už na kvantite alebo aj na kvalite jedinou nevýhodou asi je že treba mať ŽL

 19. Marek L.: Na PayPostu je už pár desítek zprostředkovaných článků. Spíše než propagaci se poslední dobou věnuji úpravám systému dle přání inzerentů a blogerů. Pomalu se začíná rozjíždět i WebPost.cz (aktuálně má 232 webů a to po necelých 2 měsících provozu). Dříve jsem jej bral pouze jako experiment, ale příjemně mě překvapil.

 20. To je dobře, že kupclanek se zlepšuje a pořád zvětšuje. Konkurence je potřeba jako sůl. Snad ti největší inzerenti budou hledat brzy ve velkém i tam, ne jen pozorovat.

 21. Snad narozdíl od placla bude víc těch, kteří budou držet tématičnost. Bohužel placla je o webtržnících, kteří koupí expirovanou doménu s ranky, hodí tam WP a mastí dohromady vše co jim kdo nabídne. vytrácí se smysl pr článků, které si v americe mnohdy přečtou mimo vyhledávačů i lidi…

 22. Zdravím všechny tuto službu můžu doporučit sám ji využívám a ušetřila mi jak peníze tak i čas.

Komentáře nejsou povoleny.