Seznam nedoporučuje přechod na HTTPS

Na oficiálním blogu fulltextového týmu Seznam.cz se objevila zpráva, že nedoporučují přechod na HTTPS, protože to přináší problémy se řazením výsledků.

V poslední době řada webů přechází z http na https … Tento přechod v současnosti bohužel někdy přináší problémy v řazení výsledků hledání. Na úpravě pracujeme, a proto v tuto chvíli doporučujeme přechod na protokol https prozatím odložit. … Zjistili jsme, že stejná stránka je po přechodu z protokolu http na https crawlovaná o něco pomaleji a rankovaná o trochu hůře

Seznam prozatím nabádá provozovatele webu k odložení rozhodnutí přejít na zabezpečenou verzi. Do konce prázdnin chce provést takové úpravy, aby k této diskriminaci HTTPS nedocházelo.

Co přesně Seznamu nefunguje v samotném zprávě není. V diskuzi je zmíněno, že tento problém se týká všech webů na HTTPS.

Nejdříve jsem si myslel, že by problém mohl být s přesunem obsahu na novou URL. Dříve indexovaný obsah má vyšší autoritu, než ten samí přesunutý na novou stránku. V diskuzi se však tazatel zeptal na web postavený už od začátku na HTTPS a odpovědí mu bylo, že tento „nedostatek“ se vyskytuje i v tomto případě.

Celkem zábavná situace. Google za HTTPS trochu odměňuje a Seznam trochu trestá :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

15 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.