Seznam nedoporučuje přechod na HTTPS

Na oficiálním blogu fulltextového týmu Seznam.cz se objevila zpráva, že nedoporučují přechod na HTTPS, protože to přináší problémy se řazením výsledků.

V poslední době řada webů přechází z http na https … Tento přechod v současnosti bohužel někdy přináší problémy v řazení výsledků hledání. Na úpravě pracujeme, a proto v tuto chvíli doporučujeme přechod na protokol https prozatím odložit. … Zjistili jsme, že stejná stránka je po přechodu z protokolu http na https crawlovaná o něco pomaleji a rankovaná o trochu hůře

Seznam prozatím nabádá provozovatele webu k odložení rozhodnutí přejít na zabezpečenou verzi. Do konce prázdnin chce provést takové úpravy, aby k této diskriminaci HTTPS nedocházelo.

Co přesně Seznamu nefunguje v samotném zprávě není. V diskuzi je zmíněno, že tento problém se týká všech webů na HTTPS.

Nejdříve jsem si myslel, že by problém mohl být s přesunem obsahu na novou URL. Dříve indexovaný obsah má vyšší autoritu, než ten samí přesunutý na novou stránku. V diskuzi se však tazatel zeptal na web postavený už od začátku na HTTPS a odpovědí mu bylo, že tento “nedostatek” se vyskytuje i v tomto případě.

Celkem zábavná situace. Google za HTTPS trochu odměňuje a Seznam trochu trestá :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

15 komentářů u „Seznam nedoporučuje přechod na HTTPS“

  1. Mame za sebou přechod na https s jedním našim webem a ani po více nez pul roce na tom nejsme s přirozeným trafficem ze Seznamu ani vzdáleně na původních číslech . Doháníme to na ppc kampani , nic jiného nezbývá . Je docela naprd, když jeden velký zdroj návštěv oznámí ze ne-https weby bude trochu znevyhodnovat a druhy oznámí pravý opak:(
    Palec nahoru Seznamu aspoň za to, ze nedělá z lidi blázny a rekne ze s tím ma potíž

  2. Seznam zde přiznává, že selhal. HTTPS jako takového se to netýká a přechod na něj je nevyhnutelný. Seznam si to bude muset spravit a naopak začít HTTPS weby zvýhodňovat, jako to dělá Google. HTTP bude během příštích let vytlačováno.

  3. Tomu seznamu už fakt nechápem .. ale tak zese je odn ich pekne že to dali takto verejne vedieť a dúfam že aj održia čo píšu, že to bude opravené čo najskôr.

  4. Seznam má celkovo stále problém s indexáciou, hoci sa to zlepšilo tak pri väčších projektoch je to stále katastrofa. Máš nejaké doporučenie čisto pre seznam ako zlepšiť indexáciu? Z cca 500 000 podstránok po pol roku zaindexovaných cca 300. Https nepoužívame, reklamné kampane bežia nonstop..Google nemá s indexáciou problém.

    • Tam bude nějaký jiný problém. Po půl roce ti nemůže zaindexovat jen 300. Většinou to způsobuje málo kvalitní obsah.

  5. Před měsícem jsem spustil e-shop rovnou na https a na některá hledaná tří slovná spojení už jsem na první stránce. Zatím bez linbuildingu apod. Možná to nebude na seznamu tak horké, jak to vypadá. Alespoň u nových stránek.

Komentáře nejsou povoleny.