GoDaddy koupil 200 tisíc prémiových domén

Největší registrátor domén na světě GoDaddy koupil od společnosti Marchex zbytek jejich doménového portfólia. Jednalo se zhruba o 200.000 domén za částku 28,1 milion USD. V průměru to vychází 140,5 USD na doménu. Marchex už část svého doménového portfólia prodala v lednu za 6,7 milionů USD.

Mike McLaughlin z GoDaddy řekl, že společnost využila této zvláštní příležitosti k získání velkého množství velmi kvalitních domén a chce je prodávat celosvětově. Doposud totiž nebyly široké veřejnosti k mání. Zároveň prohlásil, že GoDaddy v současné době neplánuje další velké zkupování doménových portfólii. Mezi zakoupenými doménami byly kousky jako salsa.com, kungfu.com, tourguide.com, anebo beijing.com.

Jen pro zajímavost společnost Marchex vznikla v roce 2000 sloučím Go2Net Inc. a InfoSpace Inc. (oficiální název používán od roku 2003). Zabývá se produkty a službami spojenými s telemarketingem pro komerční sféru (zvláště pay for call, online a offline kampaně, reklama). Jak se k nim ale dostalo takovéto velké portfólio domén jsem nezjistil :)

GoDaddy asi všichni znáte. Největší registrátor domén na světě. Má zhruba 13 milionů zákazníků a je u něj registrováno přes 59 milionů domén. Své postavení si vybojoval agresivní marketingovou kampaní. Legendární byly jeho slevové kupóny. Tuto strategii však minulý rok opustil, i když i dnes se dá sehnat slevový kód na doménu za dolar. Popravdě od té doby, co k cenám připočítává DPH kvůli EU se vyplatí spíše čeští registrátoři, kteří prodlužují gTLD často pod cenou. Provozuje ale velké tržiště s doménami, kde se dají sehnat občas velmi hezké expirované kousky. Zřejmě tam brzo uvidíme i některou z 200 tisíc domén, které koupil.

Zdroj

(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pokud se vám článek líbil, podělte se o něj s ostatními

6 Comments

 • Pre GoDaddy to bol určite výhodný nákup, bez nejakej extra veľkej námahy sa im ta investícia vrati.

  (0)
  • no nevím, prodat to každý neumí a prodat to draho umí ještě míň. Je potřeba aby byl na svých když prodá x%, protože zbytek bude obtížně prodejný a ne určitě za průměrnou cenu... neumím ti představit 200k domén se super jménem a všechny s potenciálem.

   (0)
   • GoDaddy má i vlastní parking, takže část peněz dostane zpět z type in (přímá) a typo (překlepovek) návštěvnosti. Jinak souhlasím. Zajímalo by mě kolik toho pustí.

    (0)
 • neznamy

  nevime nazvy ostatnich domen, takze tezko rict, zda vydelal nebo prodelal

  (0)
 • Marchex mal silne portfolio, zaroven ale tahali prilis vela mrtvej vahy. Domeny sa daju pozriet tu: http://www.afternic.com/listings/namefind (kto to preklika za EU domeny je borec).
  Domeny kupili v roku 2004 od Yung Ye/Ultimate Search za $64M. Marchex ale od vtedy celkom razil, a predali domeny za $80M + portfolio vygenerovalo vyse $290M, takze pri rozumnej sprave na tom GoDaddy nemoze prerobit. Pre Marchex boli typicke ich astronomicke ceny, ktore za domeny chceli a ich priekopnicka cold-call strategia (evidentne to ale fungovalo). GoDaddy ma proti Marchex-u pre tieto domeny super predajny kanal a neporovnatelnu expoziciu, takze zatial co by niekto musel prepocitavat ci na tom dokaze zarobit, GoDaddy na tom velmi pravdepodobne zarobi tolko, kolko by s tymito domenami nebol schopny nik iny.

  (0)

Comments are closed.