Válka klonů

Jak už zde bylo mnohokrát vzpomenuto webtrh se vzdal své poměrně velké části. Mnoho lidí se rozhodlo zaplnit místo na trhu. Paradoxně nám tak vzniklo několik webtrh klonů.

Jak se pozná webtrh klon?

 • Jedná se o diskuzní fórum
 • Vzniklo v době ohlášených změn na webtrhu
 • Jeho majitel/majitelé tvrdí že je naprosto unikátní
 • Obsahuje w, popřípadě celé slovo web anebo různé alternativy slova trh

Už je to nějaký ten pátek co nám tady klony válčí a je načase to nějak začít monitorovat. Nějak rozhodnout kdo vlastně zatím vyhrává…

Stav k 23:30 2.11.2010.

Název Druh Členů Přísp. Vláken PS Aukce Stav
WebFair* vBulletin 79 823 132 0/8 (0,00%) Vláknová Expanduje
Werb** phpBB 250 372 76 38/42 (90,48%) Vlastní Expanduje
WebDeal*** phpBB 4 30 22 29/30 (96,67%) Vlastní? Začíná
ProfiBiz vBulletin 51 120 61 21/22 (95,45%) addon Neutrální
WebovyTrh SMF 5 2 2 ? (100,00%) Vláknová Vypnuté?
Traderz phpBB 3 16 11 31/31 (100,00%) Vláknová Začíná

Stav k 16:30 12.11.2010.

Deset dnů od posledního testování. WebovyTrh je očividně mrtev a žádné vzkříšení se konat, po zrušení patřičných sekci na webtrhu, nebude. Werb a WebFair celkem slušně expandují a dají se na nich najít zajímavé diskuze. WebDeal se pomaloučku rozjíždí. Je znát, že zaspal start. Na druhou stranu technicky má co nabídnout.

Název Druh Členů Přísp. Vláken PS Aukce Stav
WebFair* vBulletin 118 1343 210 0/9 (0,00%) Vláknová Expanduje
Werb** phpBB ??? 608 107 21/42 (50%) Vlastní Expanduje
WebDeal*** phpBB 26 121 54 2/10 (20%) Vlastní? Expanduje
ProfiBiz vBulletin 75 245 118 9/22 (41%) addon Expanduje
WebovyTrh

DEAD
Traderz phpBB 3 17 12 31/31 (100,00%) Vláknová Stagnuje

Stav k 9.12.2010

Uběhl necelý měsíc a já právě dopsal recenzi k werbu. Ačkoliv už jsem další přepočet neplánoval, tak ještě dva budou. Dnes a další začátkem nového roku. Pak už asi nebude o čem psát a tuto stránku zruším z aktivních témat. Tak se pojďme podívat jak si naše klony vedou.

 • WebFair – pěkně narostlo o 96 uživatelů, 2175 nových příspěvků za necelý měsíc je velice hezké číslo.
 • WebDeal – pomalu se rozjíždí 74 nových uživatelů, 954 nových příspěvků.
 • Werb – zapomeňte na diskuze, sem běžte obchodovat, 108 prodaných položek a 134 aktuálních aukcí na vás čeká.
 • ProfiBiz – 25 nových uživatelů, 461 příspěvků. Budu se tam muset taky podívat.

Jako i posledně jeden nám umřel. Takže zůstávají 4. Možná by nějaký mohl přibýt, ať je nějaká konkurence.

Název Druh Členů Přísp. Vláken PS Aukce Stav
WebFair* vBulletin 214 3518 555 0/9 (0%) Vláknová Expanduje
Werb** phpBB 373 1075 165 14/42 (33%) Vlastní Expanduje
WebDeal*** phpBB 100 1416 250 0/9(0%) Vlastní Expanduje
ProfiBiz vBulletin 100 706 276 9/22 (41%) addon Expanduje
WebovyTrh DEAD
Traderz DEAD
 • PS – prázdných sekcí, pro začátek jsem stanovil, jakoukoliv sekci kde je méně než 5 příspěvků, postupem času bude toto číslo růst. Uvidíme kdo bude stíhat a kdo ne

* Díky rozložení na podsekce fórum nevypadá prázdné.

** Pěkný systém aukcí. Fórum je tam v podstatě zbytečné

*** Nejnovější přírůstek

– – – – – –

Články

Další zdroje

57 komentářů u „Válka klonů“

 1. Hezké srovnání.
  Mimochodem, kdybych se na tuhle stránku nedostal přes Google, asi bych si jí nikdy nevšiml. Nechceš si pohrát s RSS, aby se tam zobrazovaly i nově publikované stránky? :)

  Odpovědět
 2. Díky Drago za zmínku, my nejsme klon, my jsme konkurence! Srovnávat naši technickou část s ostatními fóry je jako srovnávat Ferrari s Trabantem (my F.), omlouvám se za tohle označení, ale je tomu tak, kdo nevyzkouší, opravdu nepochopí.

  Aukce máme vlastní, dále feedy pod hlavičkou, systém sporů, vlastní nápovědu, zdokonalené podpisy, nedefaultní vzhled (vzhled na míru, ale uvažujeme, že jej po vánocích změníme za profesionálnější, ty ikonky jsem dělal já-negrafik), spíše na tyto věci se zeptej Senkyho, já mám napsaný seznam a že ho není málo, ale nechci ho 3x denně vytahovat.

  Tím, že jsme takoví bezpříspěvkovatí vděčíme tomu, že narozdíl od jednoho fóra, kterému nadržuješ admini zde nemají více identit. Navíc fórum bylo spuštěno předvčerejškem a nerozdíl od ostatních fór, my nešli a nespamovali na WT (až dnes jsem zjistil, že náš příznivec tam napsal post o nás, zjistil jsem to, když jsem se divil, proč tak stoupla návštěvnost. Pokud si tento příspěvek čte, tak mu děkuji).

  Každopádně díky Drago za zveřejnění, ikdyž si hodně lidí o nás pomyslí, že jsme klonem, tak ať si to myslí. My každý! den dřeme několik hodin na WebDealu a snažíme se aby fórum bylo pro uživatele přívětivé. Nyní pracujeme na jedné obřím vylepšení (neprozradím, aby konkurence nemohla vymýšlet pomluvy), dále počítáme s websoutěžemi (třeba 1 soutěž za měsíc pro grafiky, kódéry, copywritery, seo mágy apod.) a nakonec bych všem, kteří se zaregistrovali, zaregistrují (do reg. členů 60) jednu věc – máte se na co těšit, aktivní členové získají různé výhody a nějaké ty zajímavosti ;-).

  Doufám, že lidé pochopí, že my to myslíme vážně a nehodláme to zabalit s expirací domén.

  A pokud někdo věří v to, že phpBB je nevyhovující, pak ho zklamu. Díky phpBB a zkušenostem s ním můžeme udělat a nabídnout takové funkce, o kterých se ostatním konkurentům nechávají zdát jen sladké sny.

  Dále bych tě poprosil o aktualizaci údajů, máme celkem 14 členů, 1čka ti kamsi zmizela a rovnou aktualizuj počet příspěvků, budeš-li chtít, pak ti je průběžně budu zasílat na email, statistiku příspěvků jsme vynechali aktuálně máme tedy 37 postů ;-).

  PS: Traderz a WebovyTrh bych nebral vážně…
  Ty fóra existují déle a jsou to vlastně jen holé instalačky se vzhledem, vlastně to jsou i ty ostatní kromě WD a Werbu.

  A Werb neber jako klon, to samé s námi. My máme oproti klonům opravdu trochu lepší featurky, klidně se registuj – postovat nemusíš, ale dej nám šanci tím, že se koukneš co máme nového.

  Hodně lidí si myslí, že jsme jen klon se vzhledem, ale my jsme daleko propracovanější.
  (aukce – nastavení minimálních příhozů, přepočet ceny z € na CZK dle aktuálního kurzu a další). Blogerům také nabízíme určitou zajímavou featurku…

  Přeji příjemnou diskuzi bez flamu!
  Whispere
  spolumajitel fóra WebDeal.cz

  Odpovědět
  • Whispere: neboj aktualizace této stránky plánuju. že jste “nespamovali” webtrh je podle mě chyba. Webfair i werb díky tomu nabral do začátku nějakou návštěvnost. že je design váš je znát, má ve Flocku (Mozilla/5.0) rozhozené menu. Je škoda, když věnujete tolik práce na foru, nevěnovat se propagaci.

   Odpovědět
 3. Drago: Ano, propagace je důležitá, ale přeci jenom Retal pak smazal všechny témata klonů Webtrhu. Chápu, že parazitování na Webtrhu je dobrý způsob propagace, ale my volíme spíše cestu, kdy se nesnažíme parazitovat na návštěvnosti toho druhého. Také bychom nebyli šťastni, když by se u nás rozebírala konkurence a v čem je lepší. Dnes u nás v jednu dobu bylo 60 lidí, to je pěkné číslo, ale musíme zapracovat aby lidi zjistili, že ikdyž jsme noví (jsme starší sice jak profibiz a webfair, ale chtěli jsme na tom pracovat, ne to hned uveřejňovat) tak jsme lepší než konkurence a zaregistrovali se.

  Dále se můžeš sám zaregistrovat a zkusit si založit aukci (všude dej test a já to pak smažu), aspoň si můžeš vyzkoušet jak to celé funguje a ikdyž nabízíme něco na víc než WT, tak nám tam chybí třeba automatické příhozy, plánujeme je také přidat a k nim pak ještě také jednu featurku navíc. Ikdyž jsou vláknové aukce více osobní, tak podle nás při větším počtu příspěvků vyvolávají bordel a hrozí vyšší riziko omylu. Dále u nás je možné reserve (volitelné a omezené, tohle si třeba vyzkoušíš otestováním a nebo přečtením faqu).

  Stahuji Flock a jdu to omrknout. Zatím jsme v betě a tak to funguje jen v těch nejnovějších majoritních prohlížečích.

  Odpovědět
 4. Osobně dávám asi největší šance Werbu. Právě jsem se registroval. Malej Jarda je dobrej a fandím mu :-).

  Odpovědět
 5. Jo, werbu jsem Taky dával největší šanci. Jenže pak jsem zjistil, že jejich naprostá izolace fóra od aukcí bude nejenže pokračovat, ale dokonce se ještě posiluje :( Takže jsem to tam víceméně zabalil :(

  Jinak ostatní klony jsou prostě prázdné klony, nic víc. Všechny (včetně werbu) vznikly jako pokus přiživit se na odcházejících uživatelích webtrhu. Všechno je to na hovno..

  Drago: Měl bys nám vyjít vstříc a založit své fórum :) V té hromadě klonů se už ani nepokouším orientovat a raděj prostě nechadím nikam. Kdyby něco rozjel schopný/známý/spolehlivý člověk, hned by byla orientace v tom odpadu lepší..

  Odpovědět
 6. PcDr. Marty – proto my zvolily fórum. Chceme nabídnout uživatelům ne kopii, ale fórum, které bude svými kvalitami daleko výše než samotný Webtrh. U nás ,,popřemýšlíme, možná časem, teď nemáme čas´´ neexistuje. Nicméně vím jak otravné je, když člověk pořád vychvaluje vlastní fórum a budu se snažit to tlumit. Je to vlastně i argument, proč jsme nezaspamovali Webtrh jako ostatní fóra v tabulce.

  Odpovědět
 7. @admin: Script k nakouknutí asi nemáš / nedáš, co? Rád bych se podíval, čistě ze zvědavosti. Kopírovat nemám v plánu.

  @Whispere: Fórum vedou samé ženy? Pokud ne, tak “my zvolili fórum” :)

  Odpovědět
 8. L.V.: Zrovna pro to jsem šel teď sem abych to samé napsal. Také bych uvítal přepočet, třeba ty 2 poslední z té tabulky oddělej. Pak začne boj, nyní jsme už částečně předběhli ProfiBiz (nemáme tolik členů jako oni a údaj v tabulce o počtu témat je překlep). Pokud chceš Drago interní statistiky ať nemusíš počítat sekci od sekce, pak ti je zašlu na vyžádání na mail.
  Co se tak dívám na tabulku, tak jsme jedinné čistě phpBB fórum a konkurujeme ostatním vB (Werb bych také vynechal, přecijen je to něco jiného). Navíc funkčně jsme také někde jinde a to co je vidění málokde je naše obsáhlá nápověda (faq), většinou když se někdo ptá mě na něco ohledně WD, tak už odpověď je ve faq, pokud je to zajímavý dotaz a není tam uveden, tak ho dopíši. Je to zajímavý pomocník a nemít konkurence tyhle fóra jako vedlejšák, tak by to určitě měli brzo taky.

  Odpovědět
  • Whispere: ano webdeal je technicky lepší, ale bez propagace se nikdy to fórum nerozjede. Werb i WebFair nastartoval spam na webtrhu a schizofrenní vlákna. V současné době neznám jiný způsob jak to rozjet.

   Přepočet samozřejmě bude. Díky za nabídku zaslání statistik, ale použiji to co je vidět.

   Odpovědět
 9. Admin: Neboj, ony jsou ty interní statistiky co máme v administraci kupodivu shodné s těmi příspěvky, které můžeš napočítat na fóře. Až uvidím Senky-ho na ICQ, tak zvážíme intenzivní SPAM na Webtrhu. Zatím jsme zkoušeli různé typy propagace. Fórum se nedá říci, že stagnuje, spíše je kolem něj malá komunita lidí, která tam chodí a sem tam píše. Na propagaci ještě budeme muset hodně zapracovat.
  Napíši sem něco na co jsem se tě chtěl zeptat na mailu. Jak je nahoře ten obdélník s:

  Autor 404m.com podporuje iniciativu za vznik nových webtrhů

  Tak jak jsi to myslel? Nějak jsem to nepochopil (a nejspíše nejsem sám, protože mi to zhruba 2 lidi psali také, zda jsem to nepochopil).

  Odpovědět
  • Whispere: je to odkaz na Válka klonů. A je to myšleno přesně tak jak je to napsáno. Prostě podporuju nová fóra ve stylu webtrh. Například na webfair už mám 45 příspěvků. Pokud je tam otázka ohledně SEO, SEM, podnikání, domén atd. tak rád odpovím. Dále jsem zaregistrovaný na seoforum.cz. Ale spíš koukám, než odpovídám.

   Odpovědět
  • Whispere: aukce bude na webfair. Počítám že zítra. Další banner se bude prodávat v prosinci. Opět na jednom z klonů.

   Odpovědět
  • Lukáš Valenta: na werbu se už obchoduje, pokud tam aukce vydrží tak to bude minimálně důstojný soupeř webtrhu. Obchodování na werbu rozhodně nepotřebuje podpořit :)

   Odpovědět
 10. Admin: Tak se ta aukce mne týkat nebude. Ale je pravda, že WebFair v tomto ohledu nějak zaostává, to my jsme na tom o mikrofousek lépe. Jinak jakým stylem určuješ, kde se bude konat ta a ta aukce? Podle zaostalosti trhu? V tom případě by to chtělo podpořit Traderz.cz ;-).
  Za mě bych to udělal buď na Webtrhu nebo na Werbu. Možná spíše na Webtrhu, bylo by to nestranné.

  Odpovědět
  • Whispere: aukci jsem se rozhodl udělat na WF, protože měl nejlepší rozjezd. Nepočítám s tím, že se prodá za běžnou cenu, takže máš máš možnost koupit zalevno a udělat si reklamu na WD ;)

   Kde bude další uvidím (asi zvolím zase nejaktivnější fórum). Nebude to rozhodně na WF (tam bude aktuální) ani werb (jak už jsem psal, obchod zde není potřeba podporovat, protože tam už běží víc než dobře). Třeba se WD rozjede, anebo se objeví další aktivní klon.

   Odpovědět
 11. Osobne to sleduju, uz kvuli memu agregatoru webtrhu.
  A protoze jakesi zkusenosti s bojem fory mam, takz zatim jako nejlepsi klon vidim WebFair. Sila WF je v tomto okamziku hlavne v male a celkem aktivni komunite.
  Poud se WD chce merit s WF tak to nejde zaridit jen technickou dokonalosti. Je potreba promo na vsech “sloupech”.. bez toho to proste nejde.

  Kolikrat staci mene nalesteny web.. zalezi jak se na nem komunita citi a jestli zustane verna.

  Odpovědět
 12. Novinka!
  Nejaktivnější 4 členové WebDealu za poslední měsíc (vyjma týmu WebDeal.cz) dostane na WebDealu bannerovou reklamu na týden v headeru. Zatím to teprve chystáme, detaily upřesníme na našem blogu ( http://www.blog.webdeal.cz ). UIP je denně nad půlstem. Výhodu mají ti první, protože fórum ještě není úplně rozjeté a nemusí se tolik snažit.

  Odpovědět
 13. Hmmm, tak to bych měl zmínit, že od 22. 10. do konce listopadu se rozdávají dvě stovky pro 5 členů, kteří na http://webfair.cz dosáhnou hranice 100 příspěvků.

  Jedna odměna již byla vyplacena, takže zbývají ještě pro čtyři nejaktivnější uživatele. :)

  Odpovědět
 14. Lelkoun: a to má býti co? Asi nás vnímáš jako velkou konkurenci, ikdyž nejsme zatím větší jak profibiz, ty jeden editovači DB ušatej ;)…

  PS: My jim poskytneme skoro to srovnatelné, jen za menší námahu.

  –Neregaguji na Lekouna–
  Plánujeme i odměňování uživatelů, kteří přijdou s nějakým zajímavým nápadem, ale zatím jsme nad tím nějak nepřemýšleli. Uvítáme vaše nápady na našem fóře.

  WebDeal – děláme to pro vás!
  Whispere

  Odpovědět
 15. Koukám že se tu zmiňuje web Traderz.cz – myslím že je možné tento web ze srovnání vyškrtnout, vzhledem k množství nových diskusních fór už nepokračuje jako klon Webtrhu. Traderz.cz se změnil na přehled článků o on-line podnikání, obchodování či SEM doplněný o sociální pohled na věc – hlasování ala Digg či Linkuj.

  Po technické stránce to není nic originálního, vše běží na opensource, ale šlo mi o myšlenku – lidí, kteří se zabývají on-line podnikáním je stále více a já osobně o žádném takovémto centrálním úložišti článků nevěděl. Věřím, že alespoň někoho tento nápad osloví…

  Odpovědět
 16. Jak tak koukám, tak původně podceňovaný WebDeal do toho teď šlape a přibývá toho dost (aspon se mi to zdá). Whispire do toho ;) Jinak můj původní favorit profibiz pomalu končí.

  Takže to vidím werb + webfair + webdeal…

  Sakra klucí, kam mam dřív chodit :-D

  Odpovědět

Napsat komentář