Online obchodníci v zámoří stále více utrácejí za reklamu ve vyhledávačích

me-gusta-indeedSeverní amerika je už od počátku internetu ukázkou předražených reklam. Alespoň tak se nám to může zdát z našeho pohledu. Ostatně představa, že dostanete za jeden proklik z parkované domény přes 200 USD je pro mnoho z nás nepředstavitelná. Ale není to jen o CPC. Počet uživatelů internetu v USA pozvolna roste, jenomže e-commerce roste rychleji. Takže se na “malém” internetovém trhu tísní stále více a více peněz, které musí být proinvestovány. Nezbývá než zdražovat, anebo hledat nové formáty.

Google hledá nové způsoby jak prodávat reklamu

Není se tak čemu divit, že Google se záporáckým úsměvem na tváři přikývl. Je třeba hledat nové reklamní formáty, které přivedou více nákupuchtivých zákazníků. Nutno podotknout, že si začal budovat pozici pěkně postupně.

Obě tyto plochy byly přípravou na interaktivní reklamu, kde se toho dá zobrazit daleko více. Responzivní formát je snaha Google o co nejrychlejší dominanci trhu pro mobilní zařízení. Mimochodem v poslední době tlačí na mobilní stránky, co to jen jde. Dokonce i Matt v nedávném svém videu upozornil, že rozhodně neublíží SEO. Ovšem v tomto by jsem byl trochu zdrženlivější. Jakmile se má na stránce něco pohybovat či přeskládávávat, tak opatrně. Na toto téma si můžeme dát článek někdy jindy.

Na nových reklamních plochách se samozřejmě začínají objevovat i nové druhy reklam.

 • Nedávno mě překvapila taková posouvátka, která umožňují zobrazovat více textu na malém prostoru. Navíc na sebe hezky upozorní pohybem, když nad nimi přejedete myšidlem.
 • Začátkem roku sliboval Google Dynamic Display Ads.
 • Na zahraničních stránkách jsem viděl i screenshoty testů všeho možného. Včetně ukázek produktů (obrázků).

Investice do reklamy ve vyhledávačích rostou

Paid search – magické slovní spojené v kterém se za rok jen v USA protočí miliardy dolarů. Podle Interactive Advertising Bureau se za první pololetí 2013 zvedlo množství proinvestovaných peněz na 8,7 miliardy dolarů, což je údajně nějakých +7% (celých 43% ze všech peněz investovaných do online reklamy). Výsledky z reklam z vyhledávání má tak v online reklamě největší podíl. Oproti tomu klasické reklamy, které se zobrazují na stránkách mají jen 30% podílu, s investicí 6,1 miliardy USD (nárůst o 9%).

S novými reklamními formáty čísla určitě ještě porostou a Google si je toho vědom.

Peněz v internetové reklamě přibývá

Peněz je v reklamě očividně dostatek. Spousta služeb se snaží si ukousnout co nejvíc. Ještě aby jí bylo kde zobrazovat. No od toho jsme tu my. Jen mít čas všechny ty weby vytvářet, udržovat a naplňovat kvalitním obsahem. No možná pokud pomalu ale jistě naroste CPM a za klik se budou dávat desítky korun, tak nebude problém najmout si ty správné lidi ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 Replies to “Online obchodníci v zámoří stále více utrácejí za reklamu ve vyhledávačích”

 1. Zrovna dnes so zaregistroval asi najdrahsi preklik, bol z Velkej Britanie: 1,96 €.
  Asi by stalo za pokus vytvorit aj web pre US trh.

 2. Jeden takový klik jsem měl v listopadu i já na svém webu a to jsem teda čuměl. Jsem rád za 12 eurocentů a pak taková darda ;) Alespoň člověka jeho práce víc těší :)

 3. Ono to vypadá hezky, ale ten kdo provozuje zahraniční stránky tak ví, že to tak jednoduché není. Sice se dává více za proklik, ale vzhledem k raketovému přibývání farem z číny a indie je velmi těžké získat návštěvnost.

 4. Mirek:
  Je to tak jak pisete,zde par detailu z praxe:
  Web se zamerenim na angloamericky trh:
  Kvalitni podrobne odborne clanky – cca 1500 az 3000 slov , cena 1.5 USD za 100 slov (3 USD – us copywriter )
  Web- 2 tisice stranek
  Server- cca 480 USD vcetne pridavnych sluzeb aka monitoring apod/ mesicne (USA)
  Cas- 3 roky
  Zisky – statisice Kč /mesicne
  Pozice-udrzet se na prvni strance google.com pro americky trh, je kazdodenni boj a neustale tunění (optimalizovani a rozsirovani) webu
  average PPC- 0,98 EUR

  CR:
  od 60 kc / NS
  hosting – sdileny
  kvantita- par set stran
  zisk mesicne – par set kc /az jednotky tisic
  google pozice- skoro neotresitelna bez jedinyho linkbuildingu, za dva roky se na webu nezmenilo temer nic
  average PPC-0,05 EUR

  Asi je tam prima umera, ale i tady nekdo muze na PPC a lead gen vydelat miliony mesicne a v USA se stejnym niche nemusi uspet. Nadruhou stranu omlouvam se, ze srovnavam jablka s hruskama, nebot zamereni kazdeho webu je lehce odlisne, avsak typ monetizace stejny (stejny affil, stejny PPC). Teoreticky lze web prelozit do cestiny,ale rekneme, ze tu zkratka nejsou lidi zvedavy jit v danem tematu az do takove hloubky i presto ze tu neni dostatek literatury ,ani te moderni odborne.

 5. Prese tak, z SK, CZ mam CPC 0,11 – 0,12 € za klik, pricom z USA je to 0,54 € (28. 11. – 4. 12. 2013). Obsah je len slovensky, ale asi stranku nasvstivuju slocaci, cesi v zahranici.

Comments are closed.