Zamyšlení nejen nad .info

Nedávno jsem si četl jeden starší článek jak zvýšit prestiž vaší domény u google. Ačkoliv většina rad jsou dnes už spíše doplňujícím doporučením, nebo spíše standardem pro všechny projekty, na některé se tak trochu pozapomnělo. Možná za to může častí přepisování SEO rad mezi blogery, kdy si jeden něco přidal a další zase něco ubral, anebo snad snaha uchránit nějaké to tajemství před konkurencí.

Kdo ví, faktem ale je, že moderní vyhledávače už nesledují doménu jen kvůli jejímu názvu, ale také určitě zaznamenávají whois data, IP a nastavení serveru. Sám google se přiznal, že občas zkouší podsouvat formulářům běžně odesílané informace. Seznam mi jednou na automaticky generovaném MFA odesílal podivné řetězce a tak z 10 předpřipravených stránek vytvořil a zaindexoval stovky stránek. A proč by to dělali?

Předně informace ve whois jsou jednak cenna marketingová data a také rozcestníkem dál. Ze záznamu o doméně zjistíte nejen kdo je vlastníkem, ale i kde například hostuje nebo má registrovanou doménu.

Informace o serveru jsou užitečné nejen pro vyhodnocení kolik link juice se kam posílá. To by bylo trochu krátkozraké. Díky reklamě se dá podchytit nový produkt. Jak masivní je reklamní kampaň na svých stránkách a kolik asi firma investovala mimo. Je spousta věcí co se dá dělat s masivní databází všech stránek.

Ještě jsem zmínil nastavení serveru. Už jsem zmínil vyhodnocování nastavení serveru. Pomocí reakce na určité požadavky se dá zjistit například jestli používáte některé dejme tomu zakázané reklamní systémy. Namátkou zmíním třeba backlinks genius, který je na tohle hodně zranitelný. Anebo jestli se stránky generují automaticky. Samozřejmě dobře odladěný a nastavený server dokáže schovat cokoliv, ale běžný hosting takové vymoženosti prostě nemá.

Ale to jsem naprosto odbočil od tématu. Jak určitě víte, tak .info domény jsou problémem pro seznam i google. Ten se dokonce oficiálně přiznal, že je hromadně penalizoval. Teď už to nedělá. Seznam tvrdí, že .info domény nepenalizuje, ale 9 z 10 MFAčkářů, kteří vydělají více jak 100 EUR/měsíc vám odpřisáhne, že seznamu něco na těch info doménách opravdu vadí a v SERP si prostě nevedou tak dobře jako ostatní ccTLD.

Tím se dostávám zpět k onomu článku. Byla tam věta o důvěryhodnosti domény pro google. Jestli chcete ujistit google, že to s projektem myslíte vážně zaregistrujte si jí na více než jeden rok. Prostě udržujte datum expirace vždy více než 365 dní. Po přečtení této rady jsem se musel opravdu vážně zamyslet, protože něco na tom je. Z logického hlediska by to dávalo smysl. Dlouhodobá registrace domény je předzvěstí toho, že projekt jen tak nezahodíme.

Jestli je to pravda se nepřesvědčíme dokud to nezkusíme. Vzhledem k tomu, že se držím hesla psát pro lidi a ne pro vyhledávače mám návštěvnost z vyhledávačů více méně konstantní. Žádný článek nebo akci, co mě vyšvihne to výšin na seznamu, anebo google neplánuju, takže proč to neotestovat. Prodloužil jsem dobu expirace 404m.com o 2 roky. Uvidíme jestli to bude mít vliv na přístupy z vyhledávačů a zlepšení pozic v SERP. O jakékoliv změně budu samozřejmě informovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů u „Zamyšlení nejen nad .info“

  1. Tak takýto názor sa mi zdá byť zaujímavý. Chcel by som vedieť, či to funguje aj na národných doménach, lebo .sk napríklad sa dá registrovať práve na rok dopredu (síce sa už blížia zmeny a registrácia bude povolená 99 rokov vopred), tak čo na toto Google. Hádam týmto nezníži rank. Každopádne, super článok a info o tom, čo všetko moderný vyhľadávač vidí.

  2. osobně si myslím, že u nových domén to může mít něco do sebe, dáš tím světu najevo, že nejde o rychlokvašku, která např. za 2m končí,, u starší domény s obsahem to vliv nemá ,,

  3. Datum expirace je blbost. Na spekulaci je jedno, jestli to koupíš na rok, nebo na deset. Těch devět si prostě přirazíš. Jak říká paja, historie je určitě zajímavější a když tam předtím byl shit, tak si budeš muset holt nějakou dobu počkat, než se stane doména seriozní. Ale čte to tu někdo, kdo chce provozovat seriozní weby? ;))

  4. podle mě nepodložená spekulace – stejně jako např. problém u jednoho vlastníka nebo IP dvou podobných projektů….neprojevilo se

    hlavně – proč by některé krátkodobé projekty neměly být nahoře ve vyhledávání a relevantně? např. web olympijských her. Dlouhodobost není vše.

  5. I kdyby to tak bylo, tak je to jen pořád jeden z mnoha (200 a více?) faktorů. A pravděpodobně to bude určitě jeden z těch menších, takže jestli půjdou nějak změny vidět…

  6. Pokud si dobře vzpomínám, zmínka o délce domény byla i součástí vyhledávacího patentu Google – není to ale žádná novinka ví se to dost dlouho. Snad si to nepletu s něčím jiným. Ale samozřejmě – první místo vám to s MFA asi nedá .)

  7. Podla mna, u novo registrovanych domen to vplyv moze mat, pri starsich sa na to nepozera. A co sa tyka olympijskych hier, tak to vplyv nema, pretoze tam ide hlavne o relevantnost.

Komentáře nejsou povoleny.