Google antipspam tým údajně dostal Backlinks.com

Na Searchengineland se objevil článek, že si Google došlápl na odkazovou síť Backlinks.com. Jedná se spíše o systém, kde můžete nakupovat a prodávat zpětné odkazy. Funguje už poměrně dlouho a to od roku 2006. Za celou tu dobu prošla několika změnami. V posledních letech se rozšířila o několik zajímavých projektů. Mezi nejznámější patřil určitě Seoparking, kam jste umístili doménu, nastavili šablonu a témata. V pravidelných intervalech se na ní pak zobrazovali články. Před rokem bylo v systému přes 1 milionů různých článků.

Že by dnes byl konec tohoto obrovského systéme?

SEO-meme-04

Těžko soudit, zatím jsem nikde nenašel informace o nějakém problému. Všechny 3 weby, které využívají tento systém jsou v pořádku a bez penalizace, tak nevím co si o tom myslet. Možná, že byla zasažena jen určitá větev.

Podle statistik využívá Backlinks.com přes 32 tisíc inzerentů a za poslední měsíc přibylo 243 nových. Je pravda, že o inzerenty není nouze. Stačí vám mít Google Page Rank a vyděláváte. Systém je podobný bývalému českému mlink, kde jste dostali předem stanovenou částku. Na výběr jsou dva druhy odkazu. Prostý a umístěný ve v textu o maximální délce 120 znaků. Za GPR 1 se platí 0,5 USD, za GPR 4 už 3 USD a třeba za GPR 6 až 12,5 USD. Ceny jsou samozřejmě za měsíc. V nabídce je maximálně GPR 8.

Prodej odkazů přes automatické systémy je samozřejmě od Google odměněno ztrátou ranků pro prodejce a kupce může nově dostat přes linky tučňákem, což hodně zamrzí.

Pokud by byla likvidace Backlinks.com pravdou, tak dalším cílem by mohl být například český ranky.cz. Ovšem proti těmto systémům vyhledávače bojují už velice dlouho a pokud nemají důkaz v podobě nějakého specifického řetězce na stránce, tak toho moc udělat nemůžou, protože zařadit vás do těchto systému na prodej odkazů může kdokoliv.

Hold vyhledávače to mají těžké. Možná kdyby tolik nelpěli na rancích či zpětných odkazech a hodnotili kvalitu, tak by to bylo lepší ;)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.