.ml je národní doménou Mali. Mali se nachází na západě Afriky, na jih od Alžírska. S rozlohou 1,24M Km2 je 23. na světě. Většina je však Sahara. Žije zde téměř 18 milionů obyvatel. Mali je chudá země s HDP 2028 USD na hlavu (163. na světě).

Doména .ml vznikla v roce 1989. Dostala jí na starost Maliská telekomunikační společnost Sotelma (Société des télécommunications au Mali), která poskytuje v oblasti mobilní a internetové služby a mezinárodní telefonní služby.  Sídlo má v hlavním městě Mali Bamako.

V roce 2009 proběhla privatizace společnosti Sotelma a IANA redelegovala doménu vládní agentuře AGETIC (Agence des Technologies de l’Information et de la Communication).

V roce 2013 uzavřela AGETIC dohodu se společností Freenom, která se specializuje na distribuci domén zdarma. Důvodem byla snaha podpořit IT průmysl v Mali, a také přitáhnout pozornost světa.

Doména .ml zdarma

Pokud máte zájem o doménu .ml zdarma můžete si jí pořídit na point.ml. Jen je třeba dávat pozor na pravidla. Na doménách zdarma se nesmí nacházet žádný obsah pro dospělé, včetně zbraní, léků, hazardu atd. Doménu vám také zruší pokud na ní bude cokoliv co i vzdáleně porušuje autorská práva. Dále musíte mít návštěvnost alespoň 25 lidí za 90 dnů. Domény zdarma také musí mít nějaký obsah, pohé nasměřování na hosting anebo provizorní obsah nestačí.

Články o doméně .ml na 404m.com