Chcete doménu zdarma?

Potřebujete pro svůj projekt web, ale rozpočet je tak napnutý, že si nemůžete dovolit doménu? Tak mám pro vás dobrou zprávu, existují totiž domény, které stojí 0 CZK.

Většina z vás určitě zná doménu .tk. Jedná se o národní doménu Tokelau. Jedná se o skupinu tří ostrovů zhruba se 1,5 tisíci obyvateli. Ovšem jejich doména je druhá nejoblíbenější na světě. Celkem je registrováno téměř 19 milionů .tk domén (druhá je .net s 15M). Důvod je jednoduchý – je zdarma.

Nevýhodou je, že s doménou nemůžete nakládat jako u placených domén. Například jí nemůžete na nikoho dalšího převést. Dále jí musíte prodloužit nejdříve 15 dní před expirací a na dobu 3 – 12 měsíců. O doménu také můžete přijít pokud z ní bude odcházet spam, bude na ní warez, malware, drogy (včetně tvrdého alkoholu) atd. Hlavně na ní ale musí být nějaký obsah.

U .tk to však nekončí. Zdarma můžete mít i domény .ml (Mali), .ga (Gabon), .cf (Středoafrická republika) a .gq (Rovníková Guinea). Pravidla pro užívání jsou stejná a zaštiťuje je společnost Freenom. Všechny domény je možné spravovat přes jejich rozhraní.

Takže pokud potřebujte doménu zdarma tak tu máte těchto 5. Levnější už to nebude ;)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.