Minds + Machines Group Limited (MMX)

Minds + Machines Group Limited je mateřskou společností Minds and Machines, LLC. Společnost se věnuje získávání a provozování nTLD. Dále nabízí konzultační služby a provozování zázemí registrům. S akciemi společnosti se veřejně obchoduje na burze Londýnské burze AIM (Alternative Investment Market), která je určená pro menší rychle rostoucí společnosti.

Hlavní činností MMX je poskytování zázemí pro registry. Ovšem krom technologií nabízí i vypracování byznys plánu, financování, vyřízení všech žádostí, vedení obchodního oddělení a marketingu. Prostě pokud chcete vlastní nTLD, tak s MMX je to jako založit firmu na klíč.

MMX jsou známí svými kontakty. Mají partnery po celém světě se kterými spolupracují v oblasti služeb DNS, aukcí, bezpečného převodu domén, síťové bezpečnosti, obchodních značek, PR, web designu, byznysu a financí, firem specializujících se na řešení arbitrážních sporů a mnoho dalších.

V září 2011 MMX odtajnili část ceníku svých služeb. Pokud budete chtít nTLD s názvem vaší značky, tak jsou schopni vám vše zařídit a udržovat od 25K USD ročně. V případě velkých projektů se částka může vyšplhat až na 100K USD za rok. Jejich cílovou skupinou jsou velké společnosti, které si chtějí zajistit svou značku jako nTLD, ale nemají prozatím žádný plán jak jí využít.

Hostorie

MMX byla založena pod jménem Hecta Media Inc., později se přejmenovala na Top Level Domain Holdings Limited, teprve v roce 2014 přijala jméno Minds + Machines Group Limited. Ovšem na internetu vystupuje pod zkratkou MMX.

Společnost založili Frederick Krueger a Clark Landry v roce 2007. V roce 2011 do ní vstoupil výkonný předseda ICANN Peter Dengate Thrush, což bylo bráno jako velice kontroverzní a rozvířilo diskuze zdali nemůže docházet ke středu zájmů. Dokonce se tato událost probírala v kongresu U.S.A.

Nejznámější nTLD pod správou MMX

Další nTLD pod správou MMX

Články o Minds + Machines Group Limited na 404m.com