Jak mi jde investování na eToro – září 2022

V květnu 2021 jsem při procházení seznamu SPAC, které mají uzavřenou dohodu narazil na $FTCV, která přivede na burzu investiční platformu eToro. Než jsem investoval rozhodl jsem se, že si to nejdříve vyzkouším. Nakonec jsem tam zůstal a zkouším přes eToro spekulovat s kryptoměnami, akciemi a to včetně shortování, které mi však moc nejde.

UPOZORNĚNÍ: Moje pokusy o investování/spekulace berte s rezervou. Já to dělám pro zábavu a jsem smířený s tím, že můžu o peníze přijít.

Jak probíhalo září

První polovina září byla ve znamení růstu akciových trhu, což následoval i BitCoin. Zároveň posilovala i CZK vůči USD. Osobně jsem to považoval za bull trap, ale netroufl jsem si na to vsadit nákupem reverzního ETF na NASDAQ100 ($SQQQ). Stačila jakákoliv dobrá zpráva a trh letěl nahoru.

Pak se to otočilo a začal padat BTC společně s NASDAQ. Nicméně USD se celkem držel. Nakonec se však opakoval scénář ze srpna. No a skončili jsme proražením 52 týdenního dna NASDAQ100.

Na grafu za srpen 2022 je BTC (oranžová), CZKUSD (modrá) a NASDAQ100 (bílá)

Vzhledem k tomu, že jsem byl po záři vyprodaný na $TQQQ, tak jsem postupně dokupoval pozice až k 20 USD. Ještě tam mám 1 poslední buy order na 19 USD, který by mohl klapnout. Všechny pozice mají take profit +10 %. S tím že pokud to půjde tak hned nahradím buy order pokud by to zase spadlo. Je to spíše taková zábava.

Ale zpět k září. Celkem jsem uzavřel 2 obchody se ziskem 4,06 USD (+10,15 %). Prošel mi tam jeden $SQQQ a jeden $TQQQ.

Mimo $TQQQ mám ještě připraveno pár pozic, kde jsem chytal padající $SOL. $SOL už jsem jednou takto v minulosti otočil. Zjednodušeně nevěřím, že tak rychle přijde bull market ani že se to bude dále propadat.

Závěr

To je aktuálně pro eToro vše. Hraju si jen s $TQQQ, $SQQQ a $SOL. Zbytek portfólia čeká na bull market.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.