5 nástrojů pro sledování kryptoměn

Grafy a další vizualizace jsou ideální pokud potřebujete najít atypické chování. Kryptoměny mají tu obrovskou výhodu, že většina dat je volně přístupná a zdarma. Dnes mám pro vás 5 zajímavých nástrojů, které používám pro sledování trhu.

COIN360

COIN360 je krásná vizualizace anglický zvaná treemap chart. Známe jí z akcií jako sektorovou mapu. Je užitečná protože velice rychle na ní vidíte, co vybočuje z normálu a jak velký dopad na trhu anebo sektor jako takový to má.

COIN360 umí zobrazovat kryptoměny podle dominance na trhu (Market cap) a objemu obchodování (Volume). Obojí jsou užitečné hodnoty. Navíc jsou k dispozici filtry podle velikosti a můžete schovat vybrané kryptoměny (napříkald se vyplatí schovat stablecoiny).

Crypto Fear & Greed Index

Crypto Fear & Greed Index je oblíbená metrika, která má popsat náladu investorů. Zdali mají strach anebo jsou naopak chamtivý. Obecně platí poučka, že nejlepší je nakupovat když je panika a prodávat když je vysoká chamtivost.

Crypto Fear & Greed Index na který koukám se počítá z 25 % z volatility, 25 % objemu, 15 % nálady na sociálních sítích, 10 % dominance, 10 % trendů a 15 % průzkumů. Konkrétně tento index z těchto stránek je hojně zmiňován na různých webech, rádi ho mají i influenceři, takže sám o sobě ovlivňuje trh.

Samozřejmě chce to brát s rezervou, ale je zajímavé třeba porovnat jednotlivé dny.

okotoki

Okotoki je aplikace, která zobrazuje aktuální obchodování na 5 velkých burzách. Ukazuje velké obchody a nucené likvidace některých pozic. Ve verzi zdarma je to hezká podívaná když se něco děje. Na druhou stranu dá se i hezky použít k tomu, abyste zjistili kde čeká zhruba kolik BTC na nákup a prodej.

U technických analýz se často kreslí do grafů různé rezisty a podpory, které by tam měly být. Na okotoki je můžete reálně i vidět. Zvláště když jsou malé objemy tak víte kde se může trend otočit, protože prostě na trhu není nikdo kdo by na té ceně koupil třeba 300 BTC, které tam čekají.

Občas se to dobře kombinuje s informacemi o různých velkých převodech z peněženek na burzy. Vidíte také na které burze to někdo tlačí dolů anebo nahoru.

Spíše to mám ale jako takovou show, když se BTC pořádně rozjede.

@whale_alert

Twitter účet @whale_alert je napojený na analytická nástroj, který čte data z blockchainu. Hledá mezi transakcemi velké objemy a známé peněženky. Je velmi oblíbený má přes 2M sledujících. Občas se na něm dají zahlédnout zajímavé transakce, které věští velký pohyb na burze.

Ke každé transakci je odkaz na report. Z něj se pak můžete dostat do blockchain exploreru a projít si třeba další transakce.

Zajímavé je sledovat pod velkými transakcemi i komentáře. Většinou jsou to spamboti, ale občas se tam najdou i lidé, kteří tato data bedlivě sledují a mají přehled o peněženkách a jejich dřívější aktivitě. Dále pod příspěvky @whale_alert když je větší volatilita jsem už nejednou našel i odpověď proč to jde nahoru anebo dolů.

BTC Long/Short Ratio na coinglass

BTC Long/Short Ratio na coinglass ukazuje poměr long a short na BTC, tedy kdo vsází na růst a kdo na propad. Jelikož burzy s kryptem jsou často neskutečně přepákované, tak tento poměr může ukázat co se bude právě teď dále dít. Samozřejmě je třeba brát ohled na to, že některé burzy jsou větší než jiné.

Pokud se nic moc neděje, tak je to celkem zajímavý ukazatel. Ve dnech s větší volatilitou se však všechno může změnit během 5 minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.