Češi nakoupili za prvních 5 měsíců 2022 krypto za více jak 1,9 miliardy CZK

V pátek jsem si na kurzy.cz přečetl krátkou zprávičku, v níž podle statistiky Bit.plus, Češi nakoupili za prvních 5 měsíců roku kryptoměny za 1,9 miliardy CZK. Oproti roku 2021 se má jednat o 42% pokles. Popravdě vzhledem k vývoji na trhu je to celkem překvapení.

Od začátku roku je to celkem nuda. Všechno se postupně propadá a stále to nevypadá na nějaký obrat. Do toho navíc přichází problémy velkých projektů jako byla Luna (UST) a teď Celsius. Pokud neberu mé pokusy na eToro, tak se nezabývám přepočtem na fiat. Prostě se snažím rozmnožit počet tokenů. Jedu staking a půjčování.

Ale zpět k reportu. 1,9 miliardy CZK mi přijde fakt dost. Pokles o 42 % chápu. Jednak je všechno levnější. Schválně jsem si udělal graf z denních cen BitCoin za prvních 5 měsíců 2021 a 2022.

Vývoj cen BitCoin za prvních 5 měsíců roku 2021 a 2022.
Vývoj cen BitCoin za prvních 5 měsíců roku 2021 a 2022.

Začátkem minulého roku se BitCoin připravoval pokořit své nové ATH. Tento rok se postupně propadá. Průměrná rozdíl denních cen byl 8514 USD ve prospěch roku 2021, což je 14,37 %. Teoreticky tak můžete investovat o 14,37 % méně a získáte stejný počet BitCoin.

Krypto je zajímavá investice zvláště když je na jiných trzích nuda anebo je vše předražené. Vždy tam najdete něco do čeho investovat. Teď je však situace jiná. Růstové akcie se brutálně propadli a mnoho investorů, kteří kupují krypto mají šanci investovat do zajímavých technologických titulů s pořádnou výprodejovou cenou.

Za posledních 6 měsíců se třeba Apple propadl o 21,44 %, Google 24,77 %, Amazon 37,05 %, Nvidia 44,33 %, Meta/FB 46,77 %, Netflix dokonce 70 % a řad menších technologických firem je na tom ještě hůře.

Opravdu bych se nedivil pokud by toho využili investoři a začali budovat pozice na úkor investic do BitCoin. Vždyť ten je od svých ATH “jen” o 58 %.

Negativní vliv na investování do krypta může mít i vysoký kurz USD. Vždyť USD posílil o téměř 10 %. Řada investorů může trpělivě čekat na intervence ČNB, které by mohly korunu posílit.

Hlavně je ale konec v nedohlednu. Historicky bear market pro krypto trval i více jak rok. Možná že zkušenější investoři prostě nespěchají.

Já jsem tento rok poprvé nakoupil krypto až v květnu. Využil jsem propadu Solana, po výpadku, který způsobil bug, který už opravili. Všechno jsem poslal na Binance a stakuju za něco přes 10 %. Spíše ale investuji do akcií. Tento propad mi ale nedal :)

Bedlivě sleduji i BNB. Také se dá stakovat, navíc na Binace lze využít i pro získání úplně nových tokenů (stačí stakovat za cca 0,35 % ročně). BNB už teď je deflační. Minulý rok jsem chvilku věřil že se přiblíží 1K USD. No a teď je pod 300 USD. V porovnání s ostatními kryptoměnami se BNB moc dolů nechce. Ze svého ATH 669 USD je aktuálně na 271 USD (-59,5 %).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.