HackerOne vyplatil na odměnách za nalezené bezpečnostní díry už 100M USD

HackerOne je platforma, která spojuje společnosti a bezpečnostní experty. Nabízí odměny za nalezení a bezpečnostních děr, které by mohli vést k úniku dat. Působí na trhu od roku 2012. 26. května 2020 společnost oznámila, že vyplatila na odměnách 100M USD.

 

Podle šéfa HackerOne Mårtena Mickose svým 1900 klientům pomohla odhalit 170 tisíc bezpečnostních zranitelností. Což v přepočtu vychází na 588 USD za chybu. Přitom podle jeho slov průměrné prolomení bezpečnosti vyjde firmu až na 8 milionů USD.

Zájem o jejich služby roste, čemuž odpovídá i růst vyplacených odměn. Trvalo dva roky než vyplatili první 1M USD. Za další dva roky už vyplatili 10M USD. Za rok 20M USD. Za necelé dva roky už byly na 50M USD a něco málo přes rok na 100M USD.

 

S trochou nadsázky by se dalo říct, že se začíná více vyplácet být na světlé straně :) Ostatně naznačuje to i sám šéf HackerOne. Podle něj si až 12 % z white hat hackerů, kteří nahlásí alespoň 1 bezpečnostní zranitelnost, vydělá více jak 20K USD. 3 % mají přes 100K USD a dokonce 1,1 % více jak 350K za rok.

Jen pro zajímavost v říjnu 2019 oznámil HackerOne že přes milion USD získalo už 8 hackerů. Úplně prvním z nich byl 19 letý Santiago Lopez (profil s odměnami na HackerOne).

Milionářů ale rozhodně přibude. Mårten Mickos předpovídá že bezpečnostní experti na odměnách do 5 let vydělají 1 miliardu USD.

Závěr

Pokud přemýšlíte nad rozšířením specializace o zajímavý perspektivní obor, HackerOne pro vás má připravený kurz Hacker101. Najdete v něm videa a také simulátor Capture the Flag, kde si můžete vyzkoušet co už umíte. Více na https://www.hacker101.com/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „HackerOne vyplatil na odměnách za nalezené bezpečnostní díry už 100M USD“

Napsat komentář