Jak vybrat to správné eshopové řešení?

Pokud chcete rozjet vlastní eshop, nejspíš jste se už zamýšleli nad tím, jaké eshopové řešení vybrat. Samozřejmě, že samotné řešení vám nezajistí úspěšný eshop, ale bez kvalitního eshopu budete úspěch hledat jen velmi těžko.

Česko je eshopová velmoc a i přes velkou konkurenci se internetovým obchodům na naší půdě poměrně daří. I díky tomu máte nyní nespočet možností, jak svůj eshop spustit. Na všechny možnosti, které se vám v dnešní době nabízejí, se podíváme v tomto článku. Pokud nechcete trávit hodiny vybíráním různých možností, pak pokračujte do sekce nejlepší eshopové řešení, kde najdete aktuálně nejoblíbenější služby na trhu.

1) Eshop na míru – najmete si profesionály

Jestliže máte připravený pořádný rozpočet a požadujete velmi specifické požadavky, pak je rozumné uvažovat o eshopu na míru. Velkou výhodou je ten fakt, že nejste ničím limitovaní. Váš eshop může vypadat a mít přesně takové funkce, jaké si představujete.

Asi ale chápete, že to není levná záležitost. Kvalitní eshop na míru, se kterým bude vaše podnikání růst, se vyšplhá na cenu okolo 100 000 Kč. Musíte též počítat i s náklady na provoz, které dříve či později přijdou. Zde je třeba se zamyslet: Potřebuji skutečně eshop na míru? Není lepší investovat svůj kapitál efektivněji?

2) Vlastní řešení – realizujete eshop vlastními silami

Pokud jste technicky zdatný/ná a baví vás práce s webem, může pro vás být vývoj eshopu zajímavou zkušeností. Nemusíte však vytvářet zhola nový systém, můžete využít tzv. open source systém, který je zcela zdarma (např. Prestashop nebo Woocommerce). Eshop si můžete do jisté míry upravit podle vašich představ, jelikož máte možnost zasahovat do kódu.

Největší výhoda vlastního řešení je však zároveň i jeho největší nevýhoda. Proč? Svůj čas investujete do vývoje a ne do činností, které přináší prodeje. Sami potřebujete pracovat s kódem nebo si musíte najmout programátora. Pokud to navíc myslíte vážně, dříve či později si takového profesionála budete muset najmout. Váš eshop pak rozhodně není tak levný, jak původně očekáváte.

Dostanete se do situací, kdy musíte řešit technické problémy, které již někdo dávno vyřešil. Ať už jde o komplikace s českou lokalizací, zabezpečením či třeba implementací platební brány. Takové věci vás budou zdržovat a pokud to vezmete v úvahu, můžete o tomto řešení začít přemýšlet.

3) Pronájem eshopu – použijete vyladěné řešení za rozumnou cenu

Co očekávat od pronájmu eshopu a co to přesně je? Je to služba, která vám nejčastěji za měsíční poplatek zajistí plně fungující eshop. Na trhu je mnoho různých služeb a díky tomu si z nich člověk zpravidla dokáže vybrat takové, které vyhovuje jeho potřebám.

Obrovskou výhodou je, že prodávat můžete začít okamžitě, jelikož eshopové řešení je od začátku plně funkční. Cashflow vaší firmy navíc nemusíte zatěžovat jednorázovou investicí, jak tomu tak je např. u eshopu na míru.

Díky pronájmu eshopu se nemusíte tolik zabývat technickými záležitostmi a můžete se plně zaměřit na aktivity, které jsou skutečně důležité. Co si budeme nalhávat, rozjezd fungujícího eshopu je náročný úkol, který vám zabere spoustu času a energie. Tak proč navíc zaměstnávat svou mysl technickými problémy, když se jim můžete díky těmto chytrým službám vyhnout?

Pro malé a střední internetové obchody je tento způsob nejchytřejším možným řešením. Ptáte se, jak vybrat eshopové řešení?

11 klíčových otázek při výběru pronájmu eshopu

1) Je instalace a ovládání eshopu dostatečně jednoduché?

2) Podporuje dané řešení EET?

3) Mají zákaznickou podporu, která je ochotná pomoct?

4) Dostanu za danou cenu nejlepší možný výkon?

5) Má eshop dostatečně zvládnutý import a export produktů?

6) Obsahuje funkce, bez kterých se neobejdu?

7) Je eshop optimalizovaný pro mobilní zařízení?

8) Myslí eshopové řešení dostatečně na SEO?

9) Kolik je zde platebních možností?

10) Co říkají zákazníci o dané službě?

11) Jak dlouho je daná služba na trhu?

Jaký eshop si tedy vybrat?

Pečlivě zvažte vaše možnosti a priority. Pokud nemáte přehnaně specifické požadavky, pak je pro vás pravděpodobně ideální třetí možnost, čili pronájem eshopu.

Pokud stále nevíte, jakou konkrétní službu využijete, pak zavítejte na srovnání eshopových řešení, kde najdete nejlepších pět služeb na trhu.

3 komentáře u „Jak vybrat to správné eshopové řešení?“

  1. Zdarec, používám Woocommerce a plně mi dostačuje na eshop s asi 100 produktama. Pokud nejste moc nároční na speciální funkce a další zbytečnosti, bude vám toto řešení vyhovovat. Jestli však plánujete mít eshop s tisíci produkty, nechte si rovnou udělat řešení na míru.

  2. Mohu doporučit shoptet pro více produktů a dobrou podporu. U méně produktů stačí jen woocommerce. E-shop na vlastním řešení je opravdu jen pro někoho, kdo plánuje shop spustit během 3 let a má na to minimálně sta tisíce.

  3. Za sebe si nemyslím, že je krabicový pronájem e-shopu je dobrým řešením, jelikož dříve či později, budete potřebovat moduly, které takové systémy nenabízí. Pokud bych už chtěl investovat do e-shopu, tak raději se přikloním pro firmu, která nenabízí jen krabicové řešení. Sám jsem musel přejít na výkonnější e-shop a stálo mě to ve finále více peněz, než kdybych to tak udělal na začátku. Především jsem designem a funkcemi originální, než má konkurence, bežící na krabicových pronájmech.

Komentáře nejsou povoleny.