45 % výsledků z první stránky Google vede na HTTPS

45 % výsledků z první stránky Google vede na HTTPS

U MOZ bedlivě sledují vše co se na Google děje. Ostatně jejich Open Site Explorer patří mezi nejlepší nástroje na sledování zpětných odkazů. V databázi mají 229 miliard URL z 194 milionů domén.

Od ledna 2014 také měří kolik webů na první stránce Google má HTTPS. Vzorek pochází z 10 tisíc klíčových slov. V době začátku měření bylo zastoupení HTTPS na první stránce zhruba 8 %. V červenci 2016 přesáhla hranice 32 % a dnes byla pokořena meta 45 %. Dr. Peter J. Meyers, který se měření věnuje, předpokládá že 50 % bude dosaženo za 3 měsíce.

https://twitter.com/dr_pete/status/832285053006798848

Google na tuto událost může zareagovat větším posílením webů s HTTPS anebo naopak penalizovat weby, které jej nemají. Něco jako „Proč nemáte HTTPS když je to standard?“ Připomeňme, že v současné době je HTTPS jako jeden z hodnotících faktorů, ovšem jeho síla je zhruba na úrovni kompenzace přesměrování všeho link juice.

Momentálně trpí spíše weby, které nemají HTTPS a používají přihlašovací formuláře, na varování internetových prohlížečů. Varování zobrazuje Chrome a Firefox. Mimochodem Mozilla tvrdí, že více jak 50 % stránek, které navštíví lidi přes Firefox už na HTTPS je.

Závěr

Co se týká přechodu na HTTPS, tak krom komplikace s kompletním přesměrováním a úpravou, tak aby bylo naprosto všechno na HTTPS, jsem na žádný problém nenarazil. Spíše naopak. Díky HTTPS můžete používat HTTP2, což je něco neuvěřitelného. Pokud si odladíte TTFB, tak o zbytek se postará. Stránka se nahraje prakticky okamžitě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „45 % výsledků z první stránky Google vede na HTTPS“

    • O tom slyším prvně, že by něco nefungovalo kvůli HTTPS. HTTPS tu je už dlouho a podporu má snad ve všem.

  1. Alebo proste stranky s HTTPS bezne pribudaju, certifikaty sa davaju zdarma, alebo su v akcii… Castokrat, ktor uz robi SEO, tak da aj HTTPS. Takze tazko povedat, ci pomaha HTTPS alebo sa len „vezie“ pri ostatnom SEO.

Komentáře nejsou povoleny.