Zrovna včera jsem si říkal, že možná už AdBlock nebude potřeba …

Na desktopu používám aktivně celkem 4 prohlížeče. Každý je určený pro něco jiného. Mezi ně patří i “zastaralý” IE pro čtení zpráv. Už několikrát jsem si říkal, že jej vyměním, ale pokud nenarazí na objemnější stránku tak prostě funguje dobře. Svou zásluhu na tom určitě má i méně agresivní reklama na stránkách, které navštěvuji. Problém dělají právě stránky s velkým počtem náročnější reklamy. Vážně mimo otravných popup oken se snahou získat můj email je poslední dobou klid. Dokonce jsem si říkal, že se třeba začali větší weby snažit, aby jejich návštěvníci nemuseli používat AdBlock.

No a dneska narazím na tuhle chuťovku…

ice_video_20161110-101601

Samozřejmě jako součást podstránkové reklamy.

lupa-oldschool-remlama

Nevěřícně jsem na to koukal. Jak si někdo ještě dnes může dát takto agresivní reklamu na web. Tedy pokud nejste CSFD, tam jsou to popupy, které začnou ještě navíc řvát :/

No budíš, co se dá dělat. Tohle už není práce pro stařičkého IE. Pro návštěvu webů jako je tento mám Chrome s pár doplňky.

lupa-oldschool-remlama2

Proč se reklama blokuje

Nejsem 100% zastáncem AdBlock, na druhou stranu pokaždé když vidím takto zaneřáděnou stránku tak se mi vybaví všechny argumenty uživatelů různých doplňků na omezování fungování stránky (nejen reklamy).

Krom legitimních jako je:

 • O počítač/tablet se dělím s rodinou a nepřeji si, aby viděli reklamu bez mého souhlasu.
 • Mám strach z malvertising, protože jej já anebo jiný uživatel počítače někdy nedokážeme rozeznat.
 • Platím za přenesená data a tak mám právo rozhodovat za co budu platit.
 • V agresivních reklamách se vyskytují obrázky způsobující fóbii. (blokuji ze zdravotních důvodů)

Jsou tu i zajímavé kontroverznější :

 • Je to můj prohlížeč a mám právo ovlivňovat, co v něm uvidím.
 • Je to forma tichého protestu proti přemíře reklamy. (pokud uvidí majitel nárůst AdBlock, stránku udělat user friendly)

Závěr

Čím horší je reklama, tím více se diskutuje o AdBlock. S obecnou diskuzí také roste počet uživatelů, kteří si jej vyzkouší. Dříve jste si jej museli nainstalovat, dneska je to doplněk do prohlížeče. Dokonce Opera už jej má v sobě zabudovaný a popravdě funguje dobře. Proč toho nevyužít, když vám to ještě prohlížeč přímo doporučí a přidá krásné procentuální vyjádření jak je to bez té reklamy rychlejší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Zrovna včera jsem si říkal, že možná už AdBlock nebude potřeba …“

 1. Souhlasím, osobně jsem blokování reklam nevyužíval, až když mi právě Opera nabídla tuto možnost. A je pravdou, že stránky se mi prochází mnohem lépe na pohled, o svižnosti bez reklam ani nemluvě.

  Ovšem na webech které čtu rád a reklama není otravná blokaci vypínám abych byl fér (krom youtube, pět reklam na 10min videu je opravdu zlo.. Hlavně při puštěném playlistu s hudbou.)

 2. Ona ta reklama tyou vyskakovacích videí získává na zábavnosti zejména když díky stupidnímu kódu dokáže shodit celý prohlížeč, popřípadě aspoň pár (desítek) sekund nereaguje a reklama sežere třeba 40 % výkonu procesoru. I to je bohužel realita.

 3. no já teď řeším problém, že jsem se přes noc dostal z dlouhodobého průměrného necelého jednoho procenta na skoro 30%

Komentáře nejsou povoleny.