Skryté poklady na které se vyplatí dělat linkbuilding

Skryté poklady na které se vyplatí dělat linkbuilding

Když vytváříte obsahový web, tak většinou jasně jdete po určitých klíčových slovech. Předchází tomu nějaké vyhodnocování, většinou co se sezónně hledá, jaká je konkurence atd. Taková klasika, kterou si prošla většina lidí, kteří chtěli přitáhnout nové návštěvníky pomocí SEO. Po vytvoření obsahu následuje zvyšování autority. Tedy sociální signály, propagace a tradiční linkbuilding. Za pár týdnů se většinou ukáže nakolik to mělo smysl.

Co však často můžete přehlédnout jsou malé skryté poklady v podobě long tailů, tedy delších slovních spojení. Zvláště jejich sezónní výkyv může příjemně překvapit. V klasických měřácích návštěvnosti jako je Google Analytics však často nejsou vidět, protože přes ně nikdo zatím nechodí i když hledanost je poměrně velká. Klasický případ je čtvrtá stránka v Google, která jen sbírá imprese, jak se beznadějný uživatel snaží narychlo najít výsledek.

Seznam těchto longtailů najdete u Google v Search Console. Je ovšem nutné výsledky ručně projít, což může být i na desítky minut. Zvláště autoritativní weby mohou sbírat velké množství zajímavých longtailů, novotvarů, překlepů a slangových výrazů. Opravdu byste se divili, co jsou schopní lidé hledat, pokud dobře nezvládají cizí jazyk. O tom, že to najdou právě u vás, protože jste zrovna psali příspěvek pod vlivem (třeba úpalu?) to už je o něčem jiném.

Ok proč se o nich vlastně bavíme. Na tyto skryté poklady většinou nikdo necílí. Jsou často výsledkem náhody anebo lokálních zvyklostí, takže top pozice získají autoritativní weby jen proto, že se na nich ta klíčová slova nachází. Takže buď stačí zatlačit na onpage a offpage a jste na první stránce, anebo prostě vytvoříte nový přesně cílený obsah a na ten nasměřujete vnitřní odkazy ze stránek, kde už je vyhledávače vidí. Okořeníte to pár retweety, sdíleními, +1 a na vršek pár odkazů.

Jak je najít

Já tyto klíčová slovní spojení označuji jako shiny (podle vzácného vzhledu pokémonů) a pracoval jsem s nimi u konceptu budování PBN 1. Dlouhou dobu to bylo poměrně náročné, protože jsem je složitě tahal z takových mých „keywordových honeypotů“. To jsou v podstatě obsahové farmy, které mají jediný úkol a to umístit se kamkoliv, jen aby to mělo alespoň pár impresi. Ve většině případů to pak chtělo nějaký čas na vyhodnocení. Ačkoliv to vypadá divně, tak mi to vycházelo lépe než návrh klíčových slov v AdWords/Sklik.

Tento rok jsem však našel zajímavý nástroj zvaný SERPO. Zkusil jsem jednu dobu jet čistě podle něj a musím říct, že v hledání shiny nemá zatím konkurenci. Stačilo pár testovacích článků postavit na výsledcích z něj a blog z PBN, který má schválně takřka nulovou podporu z offpage začal nabírat drobky návštěvnosti. Blog s podporou offpage, který už za ty dva roky nabral nějakou tu autoritu si sáhl za jeden měsíc na zajímavá čísla v rámci svého oboru. No stále malou, aby se to vyplatilo monetizovat, ale vzhledem k tomu, že se nepropaguje, je zcela anonymní a frekvence přidávání článků je jeden za týden, mě to překvapilo.

Takže jak tedy pomocí SERPO shiny hledám (funkce SEO souboj domén). V podstatě si najdu jiný web ve stejném oboru s podobnou autoritu. Nechám jej porovnat s tím mým a z množiny průniku vyberu taková klíčová slova, která mají zajímavou návštěvnost. Následně zkontroluji první stránku ve vyhledávači na sílu konkurence. No a mám to. Výhodou SERPO také je, že vám rovnou nabídne srovnání s různými doménami, které považuje za konkurenci.

Fakt to doporučuji zkusit. Pokud také o prázdninách trpíte nedostatkem inspirace o čem psát, tak tohle je perfektní příležitost jak najít nová témata.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Skryté poklady na které se vyplatí dělat linkbuilding“

  1. Zdravím,

    díky za zmínku, jsme rádi, že vám Serpo dobře slouží. Kdybyste měl k Serpu třeba nějaké otázky, rád na ně odpovím tady nebo emailu.

  2. Drago,
    díky moc za super tip. Už dva dny nedělám nic jiného, než že projíždím Search Console a výborné Serpo:). Několik námětů na článek z výsledků vypadlo a jeden z článků už mám dokonce sepsaný a publikovaný. Věřím, že je to cesta k zajímavým longzailům…

  3. Hmm… díky za tip. Nějaký podobný nástroj jsem hledal, tak to hned vyzkouším. Jinak v collabimu máš taky konkurenci, ale nemůžeš si tam dělat ty průniky klíčových slov, což je škoda.

    Ještě jednou díky.

Komentáře nejsou povoleny.