Prohlížeči Seznam.cz se celkem daří

Seznam si vytvořil v roce 2014 vlastní internetový prohlížeč založený na open source projektu Chromium. Vsadil přitom na jednoduchost. Mimo pár funkci, které jsou přímo napojené na služby Seznamu, nic navíc nenabízí. Nedají se do něj nainstalovat doplňky ani jej jakkoliv modifikovat. Jak se zdá tak to funguje.

Seznam uvádí, že v průměru jej za den využije 400K unikátních uživatelů na mobilním zařízení (+32 % oproti 2016) a 70K unikátních uživatelů na desktopu (+51 % oproti 2017). Očividně se mu v Česku tedy daří.

V oficiální článku je dále uvedeno:

Za celý měsíc květen pak prohlížeč využil necelý milión lidí: konkrétně pak 832 000 v mobilu a 250 000 z desktopu. V květnu byl Prohlížeč nainstalován na zhruba 100 000 zařízení.

Přiznám se, že z toho nejsem moc chytrý. Necelý milion mi 832K + 250K nedává, leda by část používala Seznam prohlížeč jak v mobilu, tak i na na desktopu.

Na uživatele s mobilním telefonem se chce Seznam soustředit. Předpokládá, že jich do budoucna bude stále přibývat. Momentálně domovskou stránku Seznamu navštěvují uživatelé přes mobily v 61 % z Googel Chrom. Seznmácký prohlížeč je na druhém místě s 15 %. Za ním je Safari s 14 % a čtvrtý je IE s 3,3 %. Což jsou zajímavá čísla.

Celkově (Desktop + Mobilní) vede Chrome s 27,3 %, pak je Chrome Mobile 19,4 %, IE 16,7 %, FireFox 15,8 % a pátý je Seznam prohlížeč s 6,5 %.

Seznam je se svým prohlížečem spokojený, což je určitě dobře, protože mají důvod jej dále vyvíjet a zlepšovat. Mít prohlížeč určený pro lokální trh nám do budoucna může přinést spousta výhod. Například pokud většina Evropy mimo ČR bude chtít mít ve všech prohlížečích nějakou speciální otravnou koláčkovou lištu, tak se tvůrci přizpůsobí a na nějakou ČR nebudou brát ohledy. Seznam prohlížeč ale může. Dále vidím výhodu i v bezpečnosti. Už teď Seznam prohlížeč údajně dokáže na phishingové stránky, vydávající se za banky, reagovat v řádech minut. Třeba tuto funkci rozšíří i na podvodné eshopy. Což by jejich cílové skupině určitě pomohlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Prohlížeči Seznam.cz se celkem daří“

  1. No ze samotného prohlížeče moc přijmu nebude, pochybuji totiž že dokážou skrz něj prodat nějaké vlastní služby, ale jako nosič brandu je k nezaplacení.

    • Podle mě to není špatná investice, nejde do něj nainstalovat AdBlock. Seznam to má promyšlené :D

    • Přesně tak, prohlížeč je k nezaplacení co se analytiky týče, protože ti řekne dokonce i víc než pouhé analytics.

      Problém seznamu je ten, že jejich prohlížeč používaj ti nejméně technicky vzdělaní = i jejich služby pokud budou analytice věřit se budou čím dál tím víc orientovat na důchodce a na meetingu se ale budou moct plácat po zádech, že jim to “čísla” podporují.

Komentáře nejsou povoleny.