Z příběhů SEO křečků: Onyx

Onyx patří mezi nejlepší SEO křečky. Na rozdíl od ostatních mezi ně nevstoupil, aby se stal nejlepším, ale teprve až se stal dostatečně dobrým jej Ga’s al Rhul přijal. Dneska vám přináším jeho inspirativní příběh.

Když se Onyx poprvé setkal se SEO bylo mu 13 let. Jeho mamka vlastnila celkem úspěšný eshop, který byste zařadili vzhledem někam do přelomu tisíciletí. Ovšem cílil na zákaznice jistého miminkovského bazarového fóra, takže vlastně vyhovoval. Na druhou stranu měla celkem slušné zisky a chtěla jej posunout dále. Na legendárním webovém trhu se dozvěděla o tom, že za úspěchem krom redesignu stojí i SEO (tehdy ještě nebylo číslem jedna UX). Rozhodla se tedy do SEO investovat. Oslovila několik společností i nezávislých konzultantů. Dostala několik nabídek v řádů desítek tisíc za měsíc práce. Pro středně velkého podnikatele, jak jí Onxy nazval to byla poměrně velká částka k redesignu.

Onyx v té době patřil na internetu spíše mezi ty problémovější. Ve třinácti letech byl celkem zdatný v programování. Ne že by “dělal na projektech”. On spíše chápal jak co funguje. Například si udělal program, který se připojoval přes proxy servery a klikal na reklamy. I když podílel se na webech se zábavnými videi, kde ovšem na affilu nevydělával jen přes bannery ale hlavně technikou zvanou cookie stuffing. Tedy cpal přes obrázky lidem svůj affil koláček. Rozhodně tedy žádné neviňátko, spíše naopak :/

Když jeho máma investovala peníze do redesignu na “předražené” SEO už nezbylo. Respektive před touto investicí jí odradil on, že se o vše postará. Začal procházet návody, diskuzní fóra a dokonce sáhl i podle jeho slov “old school” tištěné literatuře. Nějak to ale nebylo ono. Vybral si proto zahraničního odborníka s kterým za peníze přes skype probral knowhow. Za pár hodin toho prý pochopil o SEO víc než za měsíce studia “odpadu”.

Onpage už měl vesměs zvládnuté, stačilo jen zavést několik novinek. Nejvíce času a peněz investoval do linkbuildingu. Nakoupil recenze, zaplatil i za správné umístění tiskových zpráv, pomocí poloautomatických skriptů si zjednodušil vkládání komentářů. Využil i proxy servery na další recenze a pozitivní ohlasy. Během šesti měsíců ztrojnásobil počet odkazujících domén. Výsledky se za pár měsíců dostavily a vánoční sezóna překonala všechna očekávání. Dokonce prý jeho máme musela najmout několik brigádníků, protože rodinní příslušníci nestačili.

Tím to ale nekončilo. O jeho úspěchu se zmínila na diskuzním fóru, kde také prodávala své produkty. Dostal tak svou první skutečnou zakázku. Jelikož se mu do toho moc nechtělo, tak jej přesvědčila až cena 4 tisíc za měsíc. Bral to však vážně a makal na tom celý měsíc. Druhý věnoval převážně linkbuildingu. Nemohl to prý tak tlačit do extrémů jako u jeho mamky. Třetí měsíc se dostavily výsledky, ale byl vyčerpán a chtěl to zabalit. Jeho klient to pochopil tak, že chce přidat a prostě mu dal tu desítku za měsíc.

To už ale byl na střední daleko od domova. Jednalo se o soukromou školu, kde se měl naučit jak se dělá marketing. Moc dlouho mu to ale nevydrželo, protože si údajně nerozuměl s učiteli. Nakonec to dostudoval s odřenýma ušima. Za největší plus považuje, že škola tlačila na angličtinu, takže měl spoustu spolužáků, kteří mohli dělat anglický text pro jeho weby. Právě velká síť anglických psaných webů (mimochodem na WordPress) se stala základem pro jeho SEO podnikání. Přešel z korun na libry a v Anglii si založil svou společnost.

To byl příběh Onyxe z legie stínů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 Replies to “Z příběhů SEO křečků: Onyx”

 1. Už poněkolikáté tu tuto přezdívku Onyx čtu, ale stále nevím kdo to je a nebo o koho se jedná. Kam jej mám zařadit?
  Proč je o něm tolika psáno a bez skutečného jména? To je mistr Black-hat SEO?
  A kdo je Ga’s al Rhul, ty přezdívky si dali sami a nebo je tak nazýváš ty?

  1. To vybírám já. Jedná se o příběhy skutečných lidí, ke kterým se občas dostanu.

 2. Aspon co sa mna tyka, ked vidim v nadpise křečka tak clanok ani necitam a nechapem, co tieto tvoje clanky na tomto blogu robia. Chapem, ze ta bavia poviedky a pisanie takychto fantasy pribehov, ale tento blog beriem skor zamerany na domeny, seo, weby a podnikanie.

  1. Těch důvodů proč tu jsou je více. U každého sleduji metriky a podle nich koukám co se líbí. Je pravda, že tady příběh není kompletní a chybí určitá klíčová slova, která jsem vynechal.

  2. Ja práveže tieto články o škrečkov a všetko čo je v nich napísané úplne hltám a považujem ich za jedny z najlepších a vždy je v nich veľký kus pravdy alebo nejakého know how ponaučenia, len človek musí vedieť správne čítať a chápať súvislosti ;)

Comments are closed.