Až 60 % kliknutí na reklamu na mobilech je omylem

Podle výzkumu společnosti Retale je až 60 % kliknutí na reklamu na mobilních zařízení omyl. Ostatně není se čemu divit, zkuste si například na mobilu zavřít reklamu, která překryje obsah a na její odstranění musíte zmáčknout malé ✖️. O tom, že se jedná o velký problém se zmínil nedávno i Google, který považuje právě neúmyslná kliknutí při posouvání obrazu prstem za největší výzvu pro rok 2016.

V současné době se nejčastěji uživatelé mobilních telefonů setkávají s reklamou na online denících (60%), sociálních sítích (50%), při hraní her (47%), sledování videa (45%) a poslouchání hudby (45%). Tento rok by měli inzerenti zaplatit za reklamu pro mobilní telefony neuvěřitelných 18 miliard USD. Podle průzkumu společnosti Retale v podstatě 60 % z této částky vyhodí inzerenti oknem. No vlastně je to bude stát ještě více. 68 % uživatelů je totiž po takovémto neúmyslném kliku rozladěno, 45 % flustrováno a 22 % doslova zuří. Negativní emoce rozhodně značce nepomohou.

Na druhou stranu i přes 60 % náhodných kliků a rozladěné uživatele se většině firem investice do reklamy pro mobilní telefony prostě vyplatí. Důkazem toho má být i rostoucí zájem o reklamu.

Reklama na mobilních telefonech je rozhodně zajímavá už kvůli cílové skupině. Když se nudíte většinou nemáte po ruce počítač, ale mobil ano. S trochou štěstí i internet. Reklama u nudícího se člověka může zaujmout více, než když děláte něco produktivního na desktopu. Třeba Google přijde s nějakým měřením aktuálního psychického rozpoložení uživatele. Představa, že budete cílit speciální bannery na naštvané lidi zní zábavně. Na druhou stranu cílení na lidi v depresi už zavání spíše temnou sci-fi.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Comments

 • Petr

  Mám docela velkou stránku, nedávno sem přešel na mobilní web a mám tam klasicky jenom 1 čtvereček na stránku.

  A žádné omylné kliky tam nejsou.

  Samozřejmě u prasáren kdy naskáčou ty overlaye přes celou stránku to tam pak todyčnejm kliky padaj... ale to si zase můžou dovolit jen veliké mediální weby no...

  (0)
 • "Na druhou stranu cílení na lidi v depresi už zavání spíše temnou sci-fi." Žiletky, provazy, pilulky, zbraně a střelivo... Tak dá se najít sortiment. :-)

  (0)
 • Tak mně se to taky docela stává. Roluji a najednou mám prst na reklamě.
  Také se setkávám s náhodnými kliky na webu, který poskočí po celkovém načtení.

  (0)

Comments are closed.