Až 60 % kliknutí na reklamu na mobilech je omylem

Podle výzkumu společnosti Retale je až 60 % kliknutí na reklamu na mobilních zařízení omyl. Ostatně není se čemu divit, zkuste si například na mobilu zavřít reklamu, která překryje obsah a na její odstranění musíte zmáčknout malé ✖️. O tom, že se jedná o velký problém se zmínil nedávno i Google, který považuje právě neúmyslná kliknutí při posouvání obrazu prstem za největší výzvu pro rok 2016.

V současné době se nejčastěji uživatelé mobilních telefonů setkávají s reklamou na online denících (60%), sociálních sítích (50%), při hraní her (47%), sledování videa (45%) a poslouchání hudby (45%). Tento rok by měli inzerenti zaplatit za reklamu pro mobilní telefony neuvěřitelných 18 miliard USD. Podle průzkumu společnosti Retale v podstatě 60 % z této částky vyhodí inzerenti oknem. No vlastně je to bude stát ještě více. 68 % uživatelů je totiž po takovémto neúmyslném kliku rozladěno, 45 % flustrováno a 22 % doslova zuří. Negativní emoce rozhodně značce nepomohou.

Na druhou stranu i přes 60 % náhodných kliků a rozladěné uživatele se většině firem investice do reklamy pro mobilní telefony prostě vyplatí. Důkazem toho má být i rostoucí zájem o reklamu.

Reklama na mobilních telefonech je rozhodně zajímavá už kvůli cílové skupině. Když se nudíte většinou nemáte po ruce počítač, ale mobil ano. S trochou štěstí i internet. Reklama u nudícího se člověka může zaujmout více, než když děláte něco produktivního na desktopu. Třeba Google přijde s nějakým měřením aktuálního psychického rozpoložení uživatele. Představa, že budete cílit speciální bannery na naštvané lidi zní zábavně. Na druhou stranu cílení na lidi v depresi už zavání spíše temnou sci-fi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Až 60 % kliknutí na reklamu na mobilech je omylem“

  1. Mám docela velkou stránku, nedávno sem přešel na mobilní web a mám tam klasicky jenom 1 čtvereček na stránku.

    A žádné omylné kliky tam nejsou.

    Samozřejmě u prasáren kdy naskáčou ty overlaye přes celou stránku to tam pak todyčnejm kliky padaj… ale to si zase můžou dovolit jen veliké mediální weby no…

  2. „Na druhou stranu cílení na lidi v depresi už zavání spíše temnou sci-fi.“ Žiletky, provazy, pilulky, zbraně a střelivo… Tak dá se najít sortiment. :-)

  3. Tak mně se to taky docela stává. Roluji a najednou mám prst na reklamě.
    Také se setkávám s náhodnými kliky na webu, který poskočí po celkovém načtení.

Komentáře nejsou povoleny.