Jak na SEO u authority site?

Na webtrhu dneska vyšlo vlákno Jak na SEO u authority site? celkem hezká a jednoduchá otázka. Většina z vás asi nebude mít s odpovědí problém, ale zkusme si to jen tak nanečisto dát dohromady, podle zkušeností z dřívějších projektů.

Nejdřív texty

Authoriti website je v podstatě jakýsi tématický minimagazín. Dalo by se říct jednou za čas přidáme obsah, co by vydal na jednu minisite, formou článku. Přitom se opřeme o všechny opěrné body onpage optimalizace. Ostatně je jich dostatek na testování správného poměru ;)

 • délka 300 – 500 slov
 • 1 – 2 originální (anebo upravené, tak aby originálně vypadaly) obrázky v pořádném rozlišení (nešetřte dnešní neomezené hostingy ;))
 • cílíme na longtaily, takže se nebojíme je použít v nadpisu a prvním odstavci, ale nejsme hloupý, takže je použijeme přirozeně, v kontextu a hlavně česky
 • zvýrazníme důležité pasáže tlustě a kurzivou odborné výrazy (lidé je do vyhledávání často dávají)

Samozřejmě věci jako friendly SEO url, meta description externí odkazy na autoritativní zdroje a další věci nezmiňuju to je spíše věc stylu a cílení.

Propagace a linkbuilding

Napsat pořádný článek pro authority website, co přetrvá roky a bude přitahovat čtenáře dá samozřejmě zabrat, takže pokud jste jej dávali dohromady hodinku či dvě, tak si 30 minut na propagaci a linkbuilding určitě vyčleňte.

 • linkuj.cz a vybrali.sme.sk jsou dva bookmark site kam článek dát prostě musíte. O tom se nediskutuje. Jednak jsou zde potenciální návštěvníci, ale hlavně od nového obsahu se očekává, že se právě v bookmark site objeví. Já osobně používám jen tyto dva. Ale třeba už je tu něco nového.
 • Pak tu máme automatické RSS agregátory. Sice je to balast ale deep linků není nikdy dost. Ty už ale zřejmě máte nastavené od začátku. Namátkou třeba krab.cz, news.sk anebo plazoo.com. Je jich hodně, ale jen pár přežije :
 • Sociální sítě se u authority website používají také a to dokonce opakovaně. Takže twítnout, sdílet a plusjedničkovat po publikování. Následně po nějaké době opakovat. Nezapomeňte využít hastagy a že všude kde publikujete odkaz, tak musíte mít viditelnost příspěvků pro všechny, ať se to zobrazí případně v indexu Google.
 • Párkrát jsem zkusil menší komentářový spam na nové příspěvky. Sice spousta nofollow odkazů, ale pokud to držíte silně tématické, tak neuškodí. Viz. Zahrajeme si hru zvanou Linkbuilding – část 1.
 • Další linkbuilding je spíše otázkou žaludku a jak moc to chcete hnát do extrémů :)

Mě to popravdě celkem stačí. Přeci jen ty longtaily toho zas tak moc u nás nepotřebují ;)

Linkbuilding pro celý web

On vám ten web časem sice zesílí, ale pokud to myslíte vážně, tak je třeba pořádný linkbuilding za použití všeho dostupného (samozřejmě normálního). Prostě shánět odkazy kde to jen jde. Do začátku si nemůžete web popropojovat s dalšími, protože je nemáte. Rozjíždět to do začátku prostě není sranda a bude to pořádná nuda. Pracně posháníte tisíce odkazů odevšad a ono to stejně poleze nahoru jako šnek :)

Njn to už je běh na dlouhou trať. Ale nebojte postupem času až jich budete mít více a navzájem se budou posilovat už to bude lepší.

Závěr

Ještě jedna věc mě napadla. Ve zmíněném vlákně někdo napsal, že základem jsou tématické okruhy a o nich psát. Tohle funguje spíše pro klasický blog/magazín, kde lidi nechodí převážně z vyhledávačů. U authority website si vyberete kategorii (klidně i hodně specifickou) a jednotlivé články jsou v podstatě hesla. Tedy například u tématu investování nemůžete psát jen tak obecně anebo shrnutí za poslední týden. Místo toho jedete článek za článkem: investování do akcii, investování do komodit, investování do cenných papírů, investování do bitcoinů atd. Authority website má jasně stanovená tématická pravidla, pokud má dobře fungovat. Nedá se dělat jen tak. Na začátku je vytvoření seznamu klíčových slov a prostě sypete jeden článek za druhým. Kdo zažil éru MFA tak moc dobře ví jak to funguje :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

22 komentářů u „Jak na SEO u authority site?“

 1. Ahoj Drago,

  tu otázku jsem na webtrhu položil já, protože jsem chtěl slyšet názory ostatních. Mám web o cca 50 podstránkách cílených na longtaily, každý z těch longtailů bych chtěl mít v top 3 protože se jedná o konverzní longtaily. To je ale druhořadé.

  Teď se ale nabízí otázka, na kterou mi zatím dosud nikdo neodpověděl a to zda cílit nejdříve třeba na 3-4 klíčová slova a shánět pro tyto podstránky odkazy dokud nebudou v TOP 3. Nebo získávat zpětné odkazy průběžně pro všech 50 klíčových slov.

  V příkladu tedy takto: Mám možnost nechat si publikovat například řekněme 10 článků měsíčně na 10ti různých webech pro onu authority. Mám všech 10 článků cílit na 2 stejné podstránky + index ANEBO mít 10 článků a cílít na 10-20 různých podstránek? To je to co mě zajímá.

  Protože dosud jsem volil druhý způsob, jednotlivá klíčová slova rostou ale pomalu. Zajímají mě tedy zkušenosti, zda první způsob linkbuildingu není efektivnější.

  • LukasP: hmm tak záleží na konceptu, jí cílím čistě na longtail článku. Tedy ono je to dnes takové ošemetné to slovní spojení “cílit”. Prostě článek je o longtailu (já preferuju jeden) a pak na něj sháním zpětné odkazy. Žádné odkazy long tail ale spíše odkazy jako zde, více informací, zdroj zde. Klíčové slovo v odkazu úplně vynechávám.
   Samozřejmě zkusit obě varianty na dvou webech by bylo zajímavé a poučné :)

 2. na väčšinu long tailov sa dá v top3 uchytiť veľmi ľahko,
  LukasP: obé tvoje navrhované riešenia sú podľa mňa rovnocenné, len v tom prvom by si mal vidieť nejaké výsledky skôr a to ti môže dať viac chuti pracovať natom ďalej, druhá možnosť je tiež účinná len kým sa dostaneš so všetkými 50 long tailami do top3 tak sa ti môže zdať že to trvá príliš dlho

 3. Jak docílit toho, aby vybrali.sme.sk neodřízli od dalšího publikování blog, na který dávám odkazy? Pokud přidám každý článek webu, do měsíce jsem out. Mám vyzkoušené, že “snesou” každý pátý článek…

 4. Ono i v těch longtailových výrazech najdeš perly co se hledanosti týče, zvlášť když už máš web obsahově rozsáhlejší. Moje myšlenka nejdřív cílit na longtail a pak na ty konkurenčnější slova vzala docela rychle za své, protože dostatečný obsah ti to celkem bezpracně nahradí

 5. Drago, co se týče položky délky 300 – 500 slov si myslím, že je to málo, jelikož čím více, tím lépe a zrovna u authority sites to platí dvojnásobně. Authority site by měla být postavena právě na silném základu, který by měli tvořit dlouhé texty, cca 2000 slov minimálně pro hlavní kategorie, pro podkategorie minimálně 1000 slov.

 6. saM: ked sú už ale také dlhé články, tak ľuďom sa to poväčšinou nechce ani čítať celé, pretože zvyčajne každý chce nájsť danú informáciu čo najskôr. Ale je pravda, že roboti majú dlhé články radi

  • Hmm něco na tom bude. Nejdelší článek na 404M má suverénně největší návštěvnost z vyhledávačů. To samé i na cn130.

 7. Tak to je jen logicke, cim vice slov, tim vice jakychkoli slovnich spojeni takze vice navstev. Ale komu se s tim chce porad psat ze :)

 8. Další SEO boom :))

  „Hmm něco na tom bude. Nejdelší článek na 404M má suverénně největší návštěvnost z vyhledávačů. To samé i na cn130.“
  Zajímavé i u mě na ostatních webech tomu tak většinou je :-)
  Každopádně pro seo efekt je hodně dobré i využití slov / tagu v doménách a subdoménách.

 9. Provozuji více webů(cca 150)a ze statistika jasně říká, že se vyplatí na délce textu opravdu nešetřit, takže se přikláním k názoru, že těch 300 až 500 slov je na dnešní dobu již málo.

 10. Dobrý článok, ale jedna vec mi nie je jasná. Originálne obrázky majú vplyv na pozície?

  • Ilustrační fotka je nic neříkající obrázek, který má většinou navodit nějakou náladu s jakou si článek budeš číst. Tedy zbytečnost pro vyhledávač. Naproti tomu obrázky, kde jsou nákresy anebo osobní fotky k recenzi produktu jsou užitečné.

 11. Myslíš tedy, že fotka z fotobanky ( legálně pořízená) nemá ten správný efekt ( a teď nemyslím, jestli je na ní nějaký náladový obrázek nebo něco tematického) ?

  • Martin: pokud nebude duplicitní a dobře popsaná, tak by mohla nějaký ten vyhledávač i zmást.

 12. Obsah + longtail je zaklad. Dobra domena dela take divy. A take redakcni system. WP je milacek googlu, zato webnode (a daji se na nem delat divy) ma podle mych zkusenosti mirne negativni dopad. Vidim to u podobnych projektu, kde WP nabira ranky, ale WN pomaleji.

Komentáře nejsou povoleny.