Vánoční seriál Ga’s al Rhula: Soukromá síť blogů

Linkbuilding není ze začátku žádná sranda. Všude najdete desítky tipů jak na to, ale když se do toho máte vrhnout, tak to nějak ne a ne rozjet. Po prvotním snažení zjistíte, že jste nad tím strávili celé hodiny, máte spoustu nových znalostí a zkušeností, ale nějak vázne realizace. Tady to spoustu lidí většinou postupně zabalí. Chce to vůli se do toho pustit a nevzdávat. Nasadit pevný řád a jedeme. Pokud si chcete vyzkoušet online mentoring samotného Ga’s al Rhula můžete to zkusit zde. Mít tak vlastní stránky z kterých by se ten linkbuilding dal dělat.

mel-bych-si-vytvorit-vlastni-sit-blogu

Co ale něco takového vlastně obnáší?

Na rozdíl od pyramid jsou blog networky v podstatě authority site.  Takže jejich vytváření je poměrně časově anebo finančně náročné. Každý z nich je na vlastní doméně, často na samostatném webhostingu. Už to samo o sobě znamená určitou finanční náročnost. Dále se k nim přistupuje jako unikáním projektům, takže jejich sériová výroba zrovna není dvakrát ideální, ale zase šetří čas. Odlišná forma propagace, samostatné účty na sociálních sítích. No linkbuilding rozhodně není časově nenáročný. Je třeba alespoň nižší desítky unikátních článků. Hodí se i vlastní šablony. No je toho hodně.

Nakupujte nové za dobrou cenu

Do stávajících sítí se většinou nové authority weby spíše přikupují od lidí, kteří už blog anebo magazín zabalily. Cena se pohybuje v nižších tisících. Stejně by doména expirovala a obsah se ztratil. Tahle varianta je ideální, protože web má vlastní historii. Linkbuilding z něj pak můžete provádět jakoukoliv formou chcete. Od článků, přes méně vhodné sitewide odkazy až po klasickou reklamu.

V zahraničí se většinou jde po rancích. Ten zvedá cenu kvůli prodeji odkazů. Nejvíc je poptávka po GPR 4 na hlavní stránce a podstránkami s GPR 1 – 2. Pokud budujete blog network, tak ranky berte jako druhořadé. Stačí jen aby nějaké byly. Přeci jen po zařazení do sítě ten linkjuice pěkně promícháte. Spíše dávejte pozor ať zbytečně nepřeplatíte. Prostě jako každý z oboru trvejte na tom, že ranky jsou k ničemu ;)

U nových authority site si dejte pozor na bezpečnost. Většinou se kupuje k nim i webhosting. Pokud jej přebíráte tak všude změňte hesla (administrace, FTP, databáze) a e-maily.

Vytváření nových

Tvorba nových webů do sítě je časově náročná záležitost. Časem už si některé věci zautomatizujete, ale rozhodně nesmíte usnout na vavřínech a začít věci flákat. Možná vám třeba Twitter účet ke každému blogu přijde jako zbytečnost, ale jeho automatizace je otázkou čtvrthodinky. Napojíte na něj RSS feed blogu, vyberete pár zajímavých lidí nasadíte jim automatický retweet a přidáte ještě nějaký další zdroje informací doplněné o hastagy. Klidně z vlastní sítě ;)

Každá maličkost má nějaký význam. Nejde tu jen o SEO. Authority site mají potenciál vydělávat skutečné peníze. Minimálně stojí za to zaplatit náklady na doménu a webhosting.

Ohledně psaní textů to je záležitost sama pro sebe. Pokud vám nedělá psaní problém tak u tématicky příbuzných webů není problém recyklovat obsah mezi sebou. Nemusíte psát výstavní kousky, ale číst by se to mělo dát. Authority website se občas rozjedou a návštěvnost začne růst. Pak je nutné mít v záloze plán jak toho využít.

Závěr

Celkový počet blogů v síti je různý. Co jsem se poptával, tak prakticky není žádné striktní pravidlo. Vyjádřeno číselně se pohybují sítě od 6 do 12 vždy tématicky příbuzných. Spíte zapadajících do stejné kategorie než tématu. Tedy místo půjček je to ekonomie, diety a hubnutí patří pod zdraví a tak dále. Většina webmástrů má maximálně 2 až 3 sítě. Většina blogů je zapojených do pay per post systémů. To je také důvod proč u nás fungují. S aktuálností je to také různé. Někdo aktualizuje 1x – 2x do měsíce jeden. Jiní jen výjimečně. I poslední dobou (cca rok) je v módě i najímání pisálků všeho druhu, co se o to starají. Už tak nějak opadla nedůvěra, protože pokud nemáte celou síť tak nedosáhnete na ranky a nemůžete se uplatnit v pay per post. Náhodní pisálci většinou jinak monetizovat weby ani neumí. Navíc co si budeme říkat. Než authority website začne na napsaný článek vydělávat třeba 100 CZK tak to celkem trvá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Replies to “Vánoční seriál Ga’s al Rhula: Soukromá síť blogů”

 1. To si ma nepotešil. To znamená, že k webu o Thajsku musím ešte prirobiť pár ďalších o iných krajinách. Takže mám až do jari čo robiť. Len kedy to všetko precestovať? Ešte , že mám pár info a fotiek z minulosti ;)

 2. S nákupem fungujících blogů jsem trochu experimentoval a výsledek byl PR na 0 po posledním updatu.

  Těžko říct, jestli byla na vině změna majitele domény, protože nic nepovoleného ani podezřelého jsem s weby nedělal. U dvou webů jsem přidal 2-3 PR články (kvalitní, dlouhé, odkazy na různé domény), ten třetí jsem kompletně smazal a přidal asi 20 stránek originálních textů.

  Pak jsem kupoval ještě jeden magazín, na který jsem nesáhnul a PR spadl z 2 na 1. Což mě přivádí k myšlence, že jeden z dalších článků na 404m by mohl být o PR recovery :).

 3. Mě by zajímalo co s obsahem, který se vyskytoval na jedný doméně a přestěhuju ho na jinou.

 4. U mě koupě blogů taky nedopadla nejlíp, ranky spadli, takže teď musím začít budovat od začátků a už ani nevím, jestli se mi chce.
  Sice nedělám klasické sítě, ale weby mám propojené a hodí se to. Na jednom webu ze SERP objevím niku a hned ji znásobím využitím stejné niky na každém dalším webu :)

 5. Pokud kupujete web kvůli rankům, je nejdůležitější prověřit odkud tyto ranky plynou. Většinou zjistíte že je prodávající linkuje ze svých dalších projektů, a poté co stránku koupíte nasměruje juice někam jinam

Comments are closed.