Soutěž o .eu domény: SSL certifikáty

Czechia.com je největším prodejcem SSL certifikátů v České Republice. Mimochodem od 1. března rozjeli akci k Thawte Wildcard Xbox 360 zdarma a k VeriSign EV iPad 2 zdarma. Mimo tyto dva zmíněné nabízí ještě certifikáty Geotrust a RapidSSL.

Pár zajímavostí

 • Věděli jste, že VeriSign využívá u certifikátů celkem pět tříd bezpečnosti? 1 je pro osobní potřebu zvláště u emailů, 2 pro organizace, 3 pro servery, 4 pro online obchodní transakce a 5 pro soukromé subjekty anebo vládní instituce
 • Pokud se připojujete přes https:// prohlížeče mění podbarvení v adresním řádku na základě důvěryhodnosti certifikátu. Zelená je nejdůvěryhodnější (PayPal), žlutá pro dostačující a červena pro nebezpečné.
 • Certifikáty nemusí být validní pro doménu bez www. Například www.kb.cz je označena za důvěryhodnou ale kb.cz nikoliv.
 • První verze SSL se nikdy nedostala z laboratoří Nerscape. Verze 2.0 byla venku jen rok, než jí nahradila bezpečnější 3.0

Soutěžní otázky

 1. Co znamená zkratka SSL (v souvislosti s certifikáty)
 2. Pokud si koupíte certifikát od czechia.com, ke kterému má být Xbox 360/iPad 2 zdarma, zjistíte že doklad na SSL certifikát bude obsahovat dvě položky: objednaný SSL certifikát a položku Xbox/iPad 2 v hodnotě … (kolik korun?)
 3. VeriSign je certifikační autorita, ale zde na 404m.com se s touto firmou setkáváte v souvislosti s doménami. Uveďte alespoň jednu TLD, kterou zpravuje.

 

 

Správné odpovědi, včetně validního emailu, na který vám zašlu případnou výhru pište do komentářů. Pravidla soutěže najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

17 komentářů u „Soutěž o .eu domény: SSL certifikáty“

 1. Tak u dvojky je koruna. No, vypršel FUP na mobilu, tak se mi to nechtělo načíst :-)

  Dodatečné OK :)

 2. Tak soutěž ukončuji. Jdu to vyhodnotit a rozeslat kódy. Všem díky za účast. Pokračování bude v pátek.

  Tak kódy odeslány.

 3. Drago: upozorni ludi, ze email casto hodi do spamu, text „gratulujem k vyhre“ patri k najcastejsim spamom, takze napr. gmail to hadze do spamu

 4. mno to se dalo čekat, že když čtu články večer, že už bude po :-)
  Ale je to férový, příště častěji kontrolovat RSS čtečku

Komentáře nejsou povoleny.