Re: AdSense na stránkách online her – Duben

Na předchozí článek AdSense na stránkách online her zareagoval vlastník stránek s online hrami Duben. Vzhledem k rozsahu  příspěvku a jeho osobním zkušenostem jsem se rozhodl jej uvést jako samostatný článek.

Tak se ti k tomu Drago vyjádřím, přeci jen pár herních webů mám ;), namátkou pro ty co neznají www.afrodita.name, www.cwapa.net nebo třeba powerhry.cz (snad mi nesmažeš odkazy za tu námahu s reakcí) :)

Tohle pravidlo 150px je docela problematické a hodlám ho probrat na prvním AdSense setkání v Praze přímo s reklamními specialisty Google *. Ono totiž pokud vezmeme v potaz standardní rozložení reklam kolem hry a doporučení robota pro zlepšení výnosů tak je to krásně protichůdné. Pravidla tvrdí 150px mezi hrou a reklamou, zároveň mi pořád chodí doporučení, jak mám vyměnit 120×600 za 160×600 a jak se mi dle jejich odhadů zlepší výnosnost od 30-300 procent.

A teď trochu matematiky, běžná Flash hra má v dnešní době rozlišení 640 – 800px na šířku, někdy i víc … pokud vezmu průměr 700px přidám 150 px prázdného místa (a to té díry mám dát podle Google jako co?) a dalších 160px na reklamu, tak to máme 1010px, jenže onu se obvykle ještě používají nějaké odělovače, trochu prvků grafiky, takže dejme tomu plus dalších 50px, protože nebudu mít přeci jen obdélníky volně v prostoru … a jsme na za hranicí použitelnosti pro netbooky a hlavně porušuju nepsaný standard (dělejte stránky tak, aby se přehledně zobrazili pro 1024px). K tomu přidejte 2 další reklamy (protože doporučení Google je pro každý měsíc: „jejda vy nepoužíváte všechny 3 plochy ale jen 1-2 to přicházíte o spoustu peněz, dejte si tam ještě nějakou plochu“ …). Ty už při tomhle výčtu nemůžeme dát do stran, takže leda nad hru 728×90 a dolů další 728×90 nebo nějakou čtvercovou vedle popisku … ale pozor vedle popisku tak, aby od hry shora bylo opět 150px … a teď si zkuste udělat prázdnou stránku, dejte doprostřed obdélník 700×500 přidejte ze všech stran 150px a pak teprve rozmísťujte prvky a reklamu. Že je to hnusné a nikdo vám tam nebude chodit? Jenže u Google říkali ….

Ono to chce myslím hlavně s rozumem, je špatné když se reklama dotýká nebo je blízko hry, oni ty nechtěná kliknutí při hraní, kdy jste blízko překonání rekordu a najednou jste se uklikli máte po hře, dokáží pořádně rozladit a třeba k vám nebude chodit nikdo hrát. Taky nesmí být reklama vedle obrázku (ale to bylo už dřív), protože pak reklama vypadá jako proklik na spuštění hry.

Co se týká výnosů z reklamy, nevidím ani nějaké rapidní zhoršení kvůli uplatňování neplatných kliků, ani nějaké výrazné zlepšení oddálením ploch. Možná se mírně zvedla cena za proklik, ale zase je jich pak méně, takže ve výsledku je průměrný výnos na podobných absolutních číslech. Mnohem podstatnější je správné rozložení, sledování obecně úspěšnosti různých rozměrů na různých místech a s tím související optimalizace z hlediska CPM (tak jako tak má vždy smysl přepočítavat zisk z reklamy na výnos z tisíce zobrazení, protože takhle přepočtená hodnota je v dostatečně velkém počtu zobrazení z hlediska výnosnosti nejpřesnější).

* Akce se bude konat ve středu, 28. března 2012 začíná v 9:00 a končí v 16:00 v Praze, přihláška přišla emailem uživatelům AdSense


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Re: AdSense na stránkách online her – Duben“

 1. Zrovna nedávno jsem na ty adsense pro hry koukal ani jsem nevěděl o tom že google to nabíze.. a hle :) hned tu jsou dva články… ono ale vydělat an herním portálu je těžké.. dobrá doménová jména jsou už dávno zabraná.. a upřímně na portály se jmény afrodita.name , cwapa.net bych asi moc nechdil.. power hry je ale nejlepší pro CZ… Každápádně obdivuju toho pána z komentu že u těch portálů vydrel… já na to neměl trpělivost..

 2. Tak search traffic je zvíře u těchto herních portálu. Trash traffic navštěvující online hry obvykle chodí ze seznamu na fráze a pořád dokola, každý den:-).

 3. Tak o takových pravidlech jsem tedy neměl tušení. Pouze takové logické, že by se to nemělo cpát ke hře, ten proklik omylem je opravdu bez užitku klikajícímu, inzerentovi i provozovateli webu.
  No a jak to vypadá na zmíněných webech cwapa, afrodita, powerhry?
  Cwapa je dost nepřehledný, tlačítko Spustit hru je potřeba hledat.
  Powerhry bych odhadl na takových 20 pixelů.
  Afrodita je nejvzornější, jako správná tátova holčička, ikdyž podle oficiálních pravidel také nejede.

 4. Také mi chodí emaily, abych přidal reklamní plochy, že 1-2 jsou málo.. Dělat to nebudu, bylo by přereklamováno a to nechci ani já, ani čtenáři. Imho jedna reklamní plocha stačí, někde jsem četl, možná zde na blogu, že sám google penalizuje stránky, kde je špatný poměr plochy mezi obsahem a reklamou.. tak nevím.

Komentáře nejsou povoleny.