Bing Webmaster Tools obohacen o data z Yahoo!

Předvídatelné se stalo skutečností a data z Yahoo! se přesunula do Bing Webmaster Tools (BWT). Trochu jsem se porozhlížel po netu a vypadá to, že k propojení došlo někdy po 12tém srpnu. Tato zpráva je popravdě podstatná pouze pokud máte zahraniční trafik, který pochází právě z Yahoo! Jinak neuvidíte žádné změny.

Tak trochu jsem doufal v zakomponování nástroje na zpětné odkazy z Yahoo! do Bingu, ale to se bouhžel nekonalo. Takže v BWT se dozvíte pouze to samé jako předtím. Navíc data nejsou nějak tříděná. Prostě je to mišmaš obou.

Na rozdíl od GWT se tedy nic zajímavého v BWT nedozvíte. Rozhodně ale doporučuji nahrát sitemapu, protože se razantně zvětší počet indexovaných stránek v bing. Když jsem porovnával období od 7.7.2011  (nahrání sitemapy)  až 17.8.2011 oproti stejnému rozsahu minulý rok, došel jsem k překvapivému zjištění, že nahráti sitemapy zvedlo počet příchozích z Bing na 404m.com o neuvěřitelných 50%. V konkrétních číslech je to ze dvou na tři :) Na druhou stranu je to včetně registrace práce na pár minut, tak proč to neudělat.

Více o BWT se dočtete v článku Bing webmaster tools.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „Bing Webmaster Tools obohacen o data z Yahoo!“

 1. Kdyby se mi z Bingu návštěvnost zvedla o 50%, byla by u toho spousta krve, protože by někoho dohopsala jen půlka…
  Ale teď už aspoň vím, že ten jeden celý přišel díky tomu, že mám na webu sitemap! A co tak zkusit nahrát víc sitemap?

 2. hm , ja tej sitemap stale neviem prist “nachut” ale uz to asi musim skusit :-)

 3. Takže článek je prakticky zbytečný. protože pro čechy se nic nemění a USA má stejně majoritní zastoupení google, že? :)

  • Adam: časem bude i u nás, do té doby je tento článek jen pro lidi co vydělávají na anglických stránkách.

 4. “tento článek jen pro lidi co vydělávají na anglických stránkách”

  no ale majoritní tam je stejně google, kolik procent tam vůbec dělá bing+yahoo, nevíš?

 5. Drago, Bacha!!!
  Bing asi čte tvůj blog. Včera mi z bingu přišlo 6 návštěvníků na svatební oznámení. A to aniž jsem přidala 12 map webu. Myslela jsem, že je to snad nějaká akce ze strany 404m, ale napadlo mě zkusit site: A ejhle, z nula nula nic zaindexovaných stránek je něco přes tisíc. Takže bing začíná indexovat český internet!
  Kde že to byl ten článek jak optimalizovat pro bing?

Komentáře nejsou povoleny.