Jak vydělávají WordPress šablony

WordPress je nejpoužívanější redakční systém na světě. Různé zdroje uvádí, že jej používá 23 – 24 procent všech stránek na internetu. A to je už celkem hodně. Člověk by řekl že i když se jedná o open source, musí se kolem něj točit obrovské peníze. A taky že jo.

Společnost Envato, která stojí za dvěma obchody se šablonami ThemeForest a CodeCanyon, pravidelně zveřejňuje různá motivační čísla. Například, že téměř polovina ze všech prodávaných šablon vydělala alespoň 1K USD, 25 % dokonce přes 2K USD, 15% přes 5K USD, 7% přes 7,5K USD a 5 % nejlepších přesáhne laťku 10K USD. Jedná se o výdělky v průměru na jeden měsíc! Pouze 4 % šablon vydělalo méně jak 1K USD.

Autorů, kteří vydělali přes jeden milion dolarů je zatím celkem 31, ale společnost Envato počítá, že další brzo přibudou. Na blogu Evanto v sekci milestones (milníky), si můžete přečíst příběhy slavných a další motivační články, které mohou inspirovat zvláště nové autory. Takže pokud přemýšlíte čím budete až vyrostete, zkuste pouvažovat nad kariérou tvůrce WordPress šablon :)

Zajímavá je i poptávka klientů. 79 % všech šablon je označeno jako responzivní a podílejí se na výdělcích z 93 %. Tedy trend současného designu je jasný. Peníze jsou v šablonách, které se dokáží přizpůsobit.

WordPress může být všechno. Například i eshop. Nejrozšířenější plugin, který promění váš redakční systém v internetový obchod je WooCommerce. 25 % šablon tvrdí, že je s ním kompatibilní a právě tyto šablony dělají 50 % obratu.

Z hledání na ThemeForest vyplývá, že 70 % lidí chce tématickou šablonu. 80 % hledání na CodeCanyon ukazuje, že zákazníci chtějí specifické funkcionality (slidery, formuláře, kalendáře). Pokud je silná stránka vaší šablony, některá z těchto funkcionalit, tak doporučují prodejci z Envanto zakomponovat její pojmenování přímo do názvu šablony.

Pokud někdo prodáváte WordPress šablony přes výše uvedené systémy, tak se určitě podělte o zkušenosti :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Comments

 • Někde na moz jsem zahlédl v komentářích před měsícem zmínku, že Bing po svém posledním build updatu vyhledávacího algoritmu přestal mít wordpress v lásce, resp. někdo tam údajně měl PBNko s tisícovkou webů pro blackhat cílený právě na Bing a nějak mu to celé sestřelil, vedlo toho měl prý druhou tisícovku webů postavených na jiném cmsku na stejný účel a bez penalizace, takže je otázkou, jestli za to může WP, nebo něco jiného :D

  (0)
 • Můžu se zeptat na zdroj informací pro tento článek? Přijdou mi ty výdělky trochu nereálné "polovina ze všech prodávaných šablon vydělala alespoň 1K USD .... Jedná se o výdělky v průměru na jeden měsíc". řekl bych, že se tam vloudila chyba při překladu (v této oblasti se docela pohybuji, takže mám o výdělcích docela přehled).

  (0)
  • Petr Václavek: zdrojů bylo několik, tento by měl být původní http://inside.envato.com/pressnomics/

   (0)
 • Hanys

  Zajímavá by byla i statistika affiláků, kteří se na šablony zaměřují. Pamatuji si jeden affil web, který se tak dva roky zpátky prodal za cca 120 000 USD.

  (0)
 • Beny

  No, na škole jsem měl na hodinách grafiky asi dávat větší pozor :D Ale jak někdo už psal, ty výdělky mi též přijdou nereálné...

  (0)

Comments are closed.