Webtrh hledá redaktory

determined-questioning-ponderingPokud pravidelně navštěvujete Webtrh možná jste si všimli, že hledá redaktory, kteří by pravidelně přidávali krátké články s IT zaměřením. Je to celkem dobrý nápad, protože už delší dobou tam trochu vázne diskuze. Možná to je různorodostí komunity, která má natolik odlišné zájmy, že si k sobě už hůře hledá cestu, než dříve. Většina diskuzí je tak spíše obecného charakteru. Hodit nějaká témata k prodiskutování tedy určitě nebude na škodu, právě naopak.

V podstatě tento postup dobře funguje u nově založených diskuzních fór. Lidé si nezačnou povídat jen tak sami od sebe. Musí mít důvod, nějaké témata. Většinou se tak začíná vytvořením určitých statických témat popřípadě celých kategorií, které se postupně plní příspěvky. Například firmy anebo značky, které diskutující denně používají a mají k nim co říct.

Ono donutit někoho jen tak diskutovat je poměrně náročná záležitost. Lidé jsou velice lenivá stvoření a pokud jim to maximálně neulehčíte tak odmítají dokonce i přemýšlet, natož se do něčeho aktivně zapojit. Alespoň ze začátku by tak diskuzní fórum nemělo obsahovat zbytečné překážky. Například složité captcha kódy anebo nutnost několikrát potvrdit emailovou adresu. Ono není na škodu dokonce nechat přispívat i neregistrované návštěvníky. Pokud chcete nabrat více registrovaných uživatelů, tak existuje jeden jednoduchý trik. Stačí omezit počet příspěvků z jedné IP třeba na 10 minut anebo klidně i hodinu. Neregistrovaný návštěvník založí téma. Následně mu někdo odpoví. Pokud chce ale reagovat tak mu to „ochrana proti spamu“ nedovolí dříve než za určitý časový interval. Nenápadně jej tak donutíte se registrovat.

Ale vraťme se zpět k Webtrhu. Ten si prošel od svého vzniku velkou spoustou změn. Dříve to bylo více fórum než tržiště. Pak se začalo obchodovat i mimo rámec komunity a … no najednou z toho byla taková obchodní platforma.

Díky poměrně vysoké odbornosti komunity se za ty roky stal webtrh online IT studnicí vědomostí. Nachází se zde hodně vyřešených problémů, postupů a rad. Pro český internet má Webtrh velmi vysokou hodnotu. Je pravda, že postupem času komunita trochu upadla a více se „hatuje“ než pomáhá, ale většinou se dočkáte kvalitní odpovědi. Minimálně na truc „haterům“ se vyplatí občas kvalitně přispět ;) I když je pravda, že u SEO témat se už držím spíše dál. Tam už stupeň „hatování“ je trochu moc. Na druhou stranu, proč taková témata nezpracovat jako blogpost, že?

Pomůžou redaktoři Webtrhu? Podle mě dají minimálně impulz komunitě, která začne více reagovat. Zjistí se, kdo vlastně na Webtrh chodí a o jaké témata mají tito lidé zájem. S tím už se dá rozhodně dále pracovat.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.