Jak se spamuje na Twittru

TwitterDneska jsem se stal cílem Twitter spamu. Asi si říkáte, že to není nic převratného, ale já se s tím musím prostě pochlubit. Takhle perfektně zmáknutá práce, to jsem ještě neviděl. Čím víc jsem o tom uvažoval, tím mi to přišlo geniálnější. I přes mé zkušenosti a znalosti, které jsem si poctivě vypracoval jako provozovatel blogu, moderátor diskuzních fór a samozřejmě i majitel emailu, zveřejněného na firmy.cz, mě tato forma prostě dostala.

Ok konec vyzdvihování, přejdeme rovnou k věci. Přestavte si, že napíšete tweet, který zakončíte otazníkem. O pár minut na to, nějaká neznámá osoba napíše klasické @404m_com (moje přezdívka na Twiitru) a hodí mi odpověď ve formě zkrácené adresy. Koukám na to. Sleduju tu osobu. Followuje podobné lidi jako já. Přezdívka jak spamovací robot. Ale co, kliknu. No a jsem na stránce, kde jsem prý vyhrál iPad. Jednoduché a prosté. Hodilo by se snad dodat „Nemáš klikat na odkazy, které ti někdo pošle!“ Njn jenomže ten Twitter je o posílání odkazů.

Vlastně tomu všemu Twitter krásně nahrává. Rozeznání spamu není tak jednoduché jako u emailů. Dokonce, když daná osoba followuje desítky lidí jako já, tak si člověk připadá, že ten odkaz může být třeba odpověď, anebo rozšíření tématu i kterém se bavil. V podstatě tady o nic extra nešlo. Na stránce nebyl žádný malware ani virus. Ten by stejně odchytl firewall/antivirus, od toho si jej taky poctivě platím.

Celkem by mě zajímala účinnost. Kolik lidí by na něco podobného kliklo.

 

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 Comments

Comments are closed.