Jak se spamuje na Twittru

TwitterDneska jsem se stal cílem Twitter spamu. Asi si říkáte, že to není nic převratného, ale já se s tím musím prostě pochlubit. Takhle perfektně zmáknutá práce, to jsem ještě neviděl. Čím víc jsem o tom uvažoval, tím mi to přišlo geniálnější. I přes mé zkušenosti a znalosti, které jsem si poctivě vypracoval jako provozovatel blogu, moderátor diskuzních fór a samozřejmě i majitel emailu, zveřejněného na firmy.cz, mě tato forma prostě dostala.

Ok konec vyzdvihování, přejdeme rovnou k věci. Přestavte si, že napíšete tweet, který zakončíte otazníkem. O pár minut na to, nějaká neznámá osoba napíše klasické @404m_com (moje přezdívka na Twiitru) a hodí mi odpověď ve formě zkrácené adresy. Koukám na to. Sleduju tu osobu. Followuje podobné lidi jako já. Přezdívka jak spamovací robot. Ale co, kliknu. No a jsem na stránce, kde jsem prý vyhrál iPad. Jednoduché a prosté. Hodilo by se snad dodat „Nemáš klikat na odkazy, které ti někdo pošle!“ Njn jenomže ten Twitter je o posílání odkazů.

Vlastně tomu všemu Twitter krásně nahrává. Rozeznání spamu není tak jednoduché jako u emailů. Dokonce, když daná osoba followuje desítky lidí jako já, tak si člověk připadá, že ten odkaz může být třeba odpověď, anebo rozšíření tématu i kterém se bavil. V podstatě tady o nic extra nešlo. Na stránce nebyl žádný malware ani virus. Ten by stejně odchytl firewall/antivirus, od toho si jej taky poctivě platím.

Celkem by mě zajímala účinnost. Kolik lidí by na něco podobného kliklo.

 

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

10 komentářů

 1. Maki napsal:

  Nejvic mě štve, že se tam naprosto vše haže do zkracovace, takze nemam vůbec predstavu na co klikám.

  (0)
 2. Olda napsal:

  zkracovače URL adres se dají zneužít a to se také děje :/
  základem je noscript plugin a mozek.

  (0)
 3. Fabulator napsal:

  Maki: Pro prohlížeče existují Unshorten pluginy, které tento menší problém dokáží odstranit.

  (0)
 4. Robert napsal:

  Nevím jak vám, ale mně webový rozhraní Twitteru cílovou URL zkrácených odkazů odhaluje. Ne ve statusbaru, ale v title bublině.

  (0)
 5. petr napsal:

  Nebyl to manasekp:-)?

  (0)
 6. manasekp napsal:

  twitter spam u nas bohuzel jeste nema vybudovanou tradici :)

  (0)
 7. Kohy napsal:

  Linkovací služba, kdyby byl Twitter ještě rozšířenější, tak by se spamovalo jedna báseň. Hlavně by to mělo asi větší efekt, kdyby Twitter používalo více čecháčků.

  (0)
 8. Ma napsal:

  manasekp: nestraš :) spam v jakékoliv podobně je zlo

  (0)
 9. Rubi napsal:

  Odhaluje některý prohlížeč tyto zkracené URL?

  (0)
 10. PATWIST napsal:

  Fabulator: To máš pravdu :) Unshorten.It!

  (0)