Když už je reklami prostě moc…

Dneska jsem četl zajímavý článek na lupě. Název článku byl Skript nereaguje. Samotný článek neříká nic extra, je spíše povzdechnutím nad stále narůstajícími požadavky na hardware, které klasou různé skripty. Nese se v duchu: „Proč dělat věci jednoduše když stejně všichni maji ultranadupané stroje“.

Co mě ale zaujalo byl výrok jednoho z diskutujících. Podepsal se jako Martin V

Také mi při vstupu na zpravodajské stránky obcas zamrzne prohlížeč.
Důvod je prostý, to co si dovoli s reklamou nejserioznejsi internetove zpravodajství, by neudelal žádný pornoweb :-)

Když si to přečtete a odmyslíte si ironický podtext tak je to v podstatě velice vystižné. Většina velkých informačních servrů v ČR to začíná s reklamou prostě přehánět. Na stránce je minimálně 2x nějaká velká flash reklama. Kupa blikacích bannerů, že se ani na článek nedá zaostřit. Na pozadí několik měřících kódů. Opravdu se nedivím že starší (resp. průměrné) počítače se začínají zaškubávat.

Většina lidí, kteří čtou tento blog tak vědí, že reklama je potřebná. Ať už vydělává málo a slouží spíše jako minimotivace pro provozovatele, nebo vydělá jen na náklady. Pak má provozovatel pocit „hmatatelný“ důkaz, že to co dělá je alespoň k nečemu. Velké spravodajské servry zase za reklamu mohou platit profesionální redaktory nebo fotografy. Přeci jen pokud jste profesionál tak budete psát kde vám víc zaplatí nebo tam kde je prestižní mít svůj článek. Když budu upřimný tak na českém internetu zrovna není moc profesionálních webů, které dokáží přinášet kvalitní odborný obsah. Zato bulvárem se nestačíme prohrabat ani za 10 našich životů. Žvásty o celebritách napíše kde kdo, ale na odborní článek musí mít člověk znalosti a ty se dají speněžit daleko jednodušeji než napsat článek, proto je nutní zaplatit pořádně. Na to ale potřebujeme prostředky a ty potřebujeme zase nějak získat. Začarovaný kruh že?

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.