Jak mi jde investování na eToro – červenec 2022

V květnu 2021 jsem při procházení seznamu SPAC, které mají uzavřenou dohodu narazil na $FTCV, která přivede na burzu investiční platformu eToro. Než jsem investoval rozhodl jsem se, že si to nejdříve vyzkouším. Nakonec jsem tam zůstal a zkouším přes eToro spekulovat s kryptoměnami, akciemi a to včetně shortování, které mi však moc nejde.

UPOZORNĚNÍ: Moje pokusy o investování/spekulace berte s rezervou. Já to dělám pro zábavu a jsem smířený s tím, že můžu o peníze přijít.

Jak probíhal červenec

V červenci se konečně pohnul nahoru BitCoin. Překonal psychologickou hranici 20K USD a usadil se nad ní. Pozitivní nálada sebou strhla i další kryptoměny, z nichž pro spekulace na eToro používám pouze Solana ($SOL). Podařilo se mi dokonce 2x prodat za 46 USD nakoupené $SOL pod 40 USD. Nějaké větří růsty tam byli i u $ETH kvůli pozitivním zprávám z vývoje, ale přiznám se, že to nemám čas detailněji sledovat.

Dál jsem pak pokračoval ve spekulování pákového ETF $TQQQ, které kopíruje index NASDAQ 100.

Celkem jsem uzavřel 17 obchodů se ziskem 51,08 USD (15,02 %). Průměrná délka otevřené pozice byla u uzavřených 26 dnů. Celkově jsem za červenec +15,28 % na eToro, nicméně od začátku roku stále -47,84 %, takže ještě dlouhá cesta.

Mimo těchto dvou jsem ještě uzavřel pozici $UPRO což je pákové ETF S&P 500. Uzavřel jsem to před reportováním výsledků HDP USA. Věřil jsem že bude záporné, čímž se USA dostane do recese a trh půjde dolů. USA v recesi je, nicméně trhy dolů zatím nešly.

Aktuálně mám připravené buy ordery na $TQQQ a $SOL. Uvidím co bude dál. Situace ve světě je dost vyhrocená (politicky i ekonomicky).

Jinak strategie je pořád stejná. Spousta ztrátových pozic je krypto, kde nezbývá než čekat. Stejně tak technologické akcie v USA a Čínské akcie.

Závěr

Aktuálně pozornost směřuji na české akcie, kde různé veřejné úvahy vlády posílají akcie na Pražské burze dolů. Mám tam buy ordery na KB a Moneta. Rád bych něco koupil i v USA, ale pokud to ještě pořádně nespadne tak se mi do toho nechce. USD je šíleně drahý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.