Q.org prodána za 500K USD

Máme tu velmi zajímavý prodej. Q.org se prodala za 500K USD. Jedná se o druhou nejdražší prodanou .org doménu. První je poker.org za 1M USD.

V únoru 2017 doménový investor Braden Pollock získal portfólio jednoznakových .org domén. Mezi nimi byly kousky jako A.org, B.org, Q.org, R.org, T.org, Z.org  anebo 8.org. Cena kterou za portfólio zaplatil není známa. Využil je tehdy k dobročinným účelům. Dodnes jsou některé přesměrované na různé charitativní projekty.

Braden prozradil, že prodej domény Q.com začal emailovou nabídkou v únoru 2018, tedy rok po koupi portfólia. Potenciální kupec nabízel 150K USD. Braden odpověděl, že chce 500K USD. Celkem si s kupcem vyměnili čtyři emaily a dohodli se na ceně 500K USD. Poté vše předal právníkům, kteří sepsali smlouvu o prodeji domény. Převod pak proběhl přes službu Escrow. Ta funguje na principu notářské zástavy. Kupec převede nejdříve peníze na Escrow, ten potvrdí prodejci, že má peníze a může doménu převést. Když tak učiní a kupec obdrží doménu, tak Escrow převede peníze na prodejce.

Podle whois by měla být kupcem americká společnost Qwest Communications International Inc.. Qwest je velký telekomunikační operátor s 25 tisíci zaměstnanci, který poskytuje služby v 14 státech USA.

Na ostatní jednoznakové .org domény, dostává Bradon pravidelné nabídky, některé jsou až šestimístné částky, ovšem prozatím prodal jen Q.org

Jen pro zajímavost Q.com je jedna z pouhých tří jednoznakových .com domén, které jsou v současné době registrovaný. Pokud by expirovaly a byly smazány, tak už se uvolňovat nebudou.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 Replies to “Q.org prodána za 500K USD”

  1. Který tři?

    Jen pro zajímavost Q.com je jedna z pouhých tří jednoznakových .com domén, které jsou v současné době registrovaný. Pokud by expirovaly a byly smazány, tak už se uvolňovat nebudou.

Comments are closed.