Elon Musk koupil nejvíc cool doménu na světě X.com

Elon Musk potvrdil na svém osobním Twitter účtu, že si koupil od PayPal doménu X.com. Jedná se tedy o jeho osobní nákup, není to na žádnou z jeho firem, které mimochodem ve svém názvu anebo názvu produktů písmeno X používají (SpaceX, Tesla Model X).

Doména X.com má pro Elona Muska nostalgickou hodnotu, protože jí už dříve vlastnil. V roce 1999 na ní založil finanční službu X.com, která měla být první světovou online bankou. Ta se v roce 2000 sloučila se službu Confinity (její hlavním produktem byla online peněženka PayPal). Elon Musk byl generálním ředitelem nové služby až do roku 2001, kdy jej nahradil Peter Thiel, spoluzakladatel Confinity. Confinity byla v červnu 2001 přejmenována na PayPal.

Jednoznakové domény jsou nejvzácnější. Většina TLD je ani neumožňuje registrovat. Patří také mezi nejdražší. Konkrétně u .com jednoznakovou doménu nezískáte za méně než jednotky miliony USD. Navíc podle mě je X.com snad nejvíc “cool doména” jaká může existovat. I když možná to u mě bude asociací s herní sérii X-Com :)

Závěr

Jednoznakové domény jsou prostě takové domainerské sběratelské klenoty.

Mimochodem existují i jednoznakové .cz domény, které byly registrovány podle starých pravidel. Pokud by taková doména byla smazána, tak už jí CZ NIC do oběhu nikdy nepustí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup