John Mueller potvrdil, že JavaScriptový odkaz přenáší linkjuice

John Mueller potvrdil, že JavaScriptový odkaz přenáší linkjuice

Ať si říká kdo chce co chce, tak odkazy jsou jedním z nejdůležitějším offpage hodnotícím signálem. Proto také kolem nich probíhá hodně diskuzí a šíří se i mýty. Google je v těchto ohledech často zbytečně skoupí na slovo. Občas však někdo zevnitř potvrdí anebo vyvrátí nějakou tu teorii. Například jako dneska, když John Mueller ze švýcarské pobočky Google potvrdil, že odkazy vygenerované přes JavaScript jsou brány jako plnohodnotný odkaz.

Začalo to prostou otázkou, kterou položil Cyrus Shepard na Twitter:

„@JohnMu @methode můžete nám říct zdali JavaScriptový odkaz, jakmile je plně vykreslen v DOM, přenáší PageRank stejně jako jiný běžný odkaz?“

„Mluvíme o tom často :). Ano, odkaz je odkaz, bez ohledu na to jak se dostane na stránku. Jinak by to ani nefungovalo.“

Závěr

Ono to nebude zas tak jednoduché a určitě budou hrát svou roli i další faktory. V každém případě je třeba si uvědomit, že i vložený reklamní banner na stránce je vlastně odkaz. Pokud rovnoprávný tak vám jednak „žere“ linkjuice a také se podílí na důvěryhodnosti vaší stránky. Pokud tedy propagujete nějaký pochybný affil anebo využíváte reklamní síť kam se občas dostanou reklamy na nebezpečné stránky, tak se to může vymstít. Kdo ví třeba právě tohle jsou ty občasné záhadné penalizace ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „John Mueller potvrdil, že JavaScriptový odkaz přenáší linkjuice“

  1. Tenhle článek jsem našel na titulní straně Googlu.
    Doufám, že se s náma pak podělíš o to, jak se taky dostat do Google zpráv :-)

    • Google personalizuje i výsledky řazení zpráv, takže bych tipovala, že pak stačí psát pravidelně blog a navštěvovat svůj vlastní web :-)

Komentáře nejsou povoleny.