20 extrémních Google limitů, na které většina nikdy nenarazí

20 extrémních Google limitů, na které většina nikdy nenarazí

Dneska mě pobavil jeden post na Search Engine Land. Je v něm seznam 20 omezení, které Google nastavil u některých svých nástrojů a služeb.

Do Search Console jde dát jen 1000 položek

Tam tomuto limitu jsem se nikdy ani nepřiblížil. V Search Console mám desítky webů a mnoho z nich už označené jako nefunkční (ukončené projekty, redirekty). Pokud bych tam dal všechna MFAčka, která jsem kdy udělal tak bych se dostal tak na 1/10, ale MFA a PBN většinou do Search Console nedáváte :)

Search Console zobrazí jen 1000 položek

Jeden z mála limitů na který dříve či později narazíte. Každý výpis v Search Console má jen 1000 položek (resp. 1 – 999). To však neznamená, že nešlo získat výsledků více. Stačí vhodně zvolit filtry, stáhnout výsledky v .CSV, nahrát do databáze bez duplicity a je to.

Můžete si zobrazit jen 200 sitemap

Ačkoliv si do Search Console můžete nahrát libovolné množství sitemap.xml, tak vám Search Console zobrazí jen prvních 200.

Soubor s distancování se od zpětných odkazů může mít 2MB a 100K URL

Když zjistil Google, že někteří výtečníci rozjeli byznys na negativním SEO, tak spustil nástroj pro distancování se od zpětných odkazů. Můžete do něj nahrát až 100 tisíc URL a soubor, celý soubor pak má limit 2 MB.

Načíst jako Googlebot umí až 10.000 pixelů

John Mueller prozradil, že funkce Načíst jako Googlebot má nějaký limit. No a to by nebyl internet, aby se někdo nerozhodl tento limit najít.

https://twitter.com/TorbenSEO/status/896303660174647297/photo/1

Firemní zápis na Google Moje firma zvládne název o 100 znacích

Název firmy má být dobře zapamatovatelný a nikoliv se stát postrachem účetních systémů, kam nepůjde ani zadat. Toho se drží i Google, když v dobré vůli předpokládá, že nikdo nepřesáhne limit 100 znaků. Já myslím že to je výzva :)

I Google Analytics má svůj limit

Pokud Google Analytics zaznamená 10 miliontý přístup na váš web, tak vám poděkuje a nabídne placený tarif :)

Robots.txt max do 500 KB

Chcete si povídat s roboty? Tak se musíte vejít do 500 KB. Mimochodem nemá cenu domlouvat zlobivým robotům.  Na ty nejlépe platí .htaccess ;)

Sitemap má limit 50 MB a 50K URL

Sitemap.xml má limit 50 MB bez komprese a 50 tisíc URL. Jó staré dobré časy, kdy se vycrawlovala databáze a vytvořil katalog o stovkách tisíc stránek. Btw. pokud na tento limit narážíte tak je třeba Sitemap rozdělit na menší části a odkazovat na ně z index souboru. Teoreticky v index souborů může být 50K odkazů, takže absolutní limit je … 2,5 miliard URL. Pokud má váš web více podstránek tak v současné době máte bohužel smůlu.

Maximální limit URL je 2083 znaků

Google limit nemá, ale Internet Explorer ano. Maximální počet znaků v URL je 2083. Takže pokud chcete omezit přístup na váš web uživatelům IE, tak udělejte URL delší než 2083 znaků.

Google je schopen procrawlovat stovky megabajtů na stránce

Až do roku 2015 Google procrawloval jen 10 MB vaší stránky, pak se limit zvedl na neurčitý počet stovek megabajtů. Bohužel se zatím neobjevil nikdo, kdo by zjistil přesné číslo :/

Počet odkazů na stránce držte to jednotek tisíc

Google doporučuje mít na stránce přiměřený počet odkazů, nanejvýš několik tisíc.

5 přesměrování a dost

John Muelle prozradil, že Googlebot následuje maximálně 5 přesměrování a pak máte smůlu. Ovšem testy ukazují, že v některých případech to nevzdá a zkusí jich více. Možní že není redirekt jako redirekt.

Není limit na minimální počet slov na stránce

Víte jak se doporučuje minimální množství slov na stránce 250? Tak Google je to vlastně jedno. Indexuej co uzná za vhodné. Pamatuji si jak po jedné aktualizaci vyhazoval Google na prvním místě na klíčové slovo „localhost“ stránku localhost.com na které bylo jen slovo localhost :)

Na Google jde hledat jen 32 slov

Google dokáže vyhledávat jen 32 slov a každé slovo může mít maximálně 128 znaků. No nevím, s příchodem hlasového vyhledávání si třeba někdo bude chtít s ním popovídat a 32 slov je málo.

16 slov v alt textu

Oficiálně si do Alt textu můžete psát co chcete a kolik toho chcete. Ovšem jen prvních 16 slov Google bere, tak pozor na to.

Google nemá limit na počet výsledku domény ve vyhledávání

Pamatujete si jak vám někdo říkal, že na jedné stránce může být jedna doména jen 2x. Hmm tak to není pravda. Za určitých okolností může zabrat jeden web všechny výsledky ve vyhledávání.

Na YouTube lze nahrát maximálně 128 GB anebo 12 hodin

Líbí se vám nějaká písnička, tak proč si neposlechnou její neomezenou smyčku. Ovšem každých 12 hodin je třeba udělat si přestávku ;)

Google Keyword Planner má limit 700 klíčových slov

Tak na tohle jsem přišel, když jsem vytvářel seznamy nejhledanějších slov slov ve vyhledávačích. Zatímco Seznam poctivě poskytovat informace tak u Google jsem se musel poprat s Captcha. :/

Maximální množství shlédnutí videi na Youtube je Int(64)

Stejně jako tvůrci internetu, kteří si mysleli že IPv4 bude dostatek, tak i Google předpokládal že na počet shlédnutí videa na YouTube bude stačit Int(32), tedy 2.147.483.647. No a spletli se. Na rozdíl od tvůrců internetu však Google jen změnil Int(32) na Int(64) 9.223.372.036,854.775.808 a má klid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „20 extrémních Google limitů, na které většina nikdy nenarazí“

  1. Pak je tu ještě 500USD – hranice, kdy vám G zkontroluje nový AdSense účet a případně zabanuje. Toho se dočká nakonec ale většina publisherů :)

  2. Na sitemap som narazil. Musel ich mat jeden web 10 po 50K. A vo vyhladavani sa mi podarilo mat 8 vysledkov z jednej stranky. :)

Komentáře nejsou povoleny.