AdSense přitvrzuje pravidla – vyskakovací okna zakazuje

Google v posledních letech pěkně přitvrdil vůči jakýmkoliv prvkům, které překrývají obsah a to hlavně popup reklamám. Dokonce od ledna 2017, jsou weby s popup okny penalizovány ve vyhledávání na mobilních telefonech. Tento reklamní formát však jen tak nevyhubíte a Google se rozhodl, že se toho už nadále nechce účastnit. Proto přidal do podmínek AdSense několik omezení.

Pop-up jsou okna která se zobrazují nad současným oknem. Případně nově otevřená lišta, na kterou se prohlížeč přepne. Pop-under jsou okna, která se otevřou pod současným oknem anebo jako další lišta.

Reklama AdSense v pop-up okně

Podle nových pravidel je zakázané umísťovat reklamu na stránce, která se otevře jako nové pop-up anebo pop-under okno. V pravidlech je definováno, že se takovéto okno/lišta otevře bez přímé interakce návštěvníka. AdSense by reklamu na takovéto stránce neměl zobrazit.

Ještě jedno upozornění. V odstavci je také výslovně napsáno, že AdSense reklama nesmí být umístěná do okna, které postrádá běžné navigační prvky jako zpět, další a editovatelnou URL. Na to by si měli dát pozor zvláště provozovatelé herních webů, kteří chtějí dopřát svým návštěvníkům hru přes celou obrazovku.

Reklama AdSense na stránce, která pop-under okno otvírá

Google však jde ještě dál. Přímo zakazuje umísťovat reklamu na stránku, která otvírá pop-under okno. Je přitom jedno jestli se v nově otevřeném okně nachází reklama, informační hlášení anebo nákupní košík.

Pravidla pro pop-up okna zůstávají stejná. Je povoleno otevřít nejvýše 3 taková okna za podmínek:

 • Že neovlivňují jakkoliv navigaci anebo nastavení stránky/uživatele.
 • Že nespouští stahování souborů.
 • Že nešíří viry a podobný balast.

Nezapomínejte, že jako provozovatel webu přímo zodpovídáte za to, že se nic z toho nestane. Google je v tomto nekompromisní.

It is your responsibility to ensure that no ad network or affiliates use such methods to direct traffic to pages that contain your AdSense code

Chce si to vybírat kvalitní partnery pro reklamu a hlavně hlídat bezpečnost. Popupy, redirekty a onclick, které návštěvníka zavedou na zavirovaný web, mají na svědomí napadené stránky. Takže aktualizovat a pravidelně scanovat na napadení.

Závěr

Víte co je zajímavé. Nejotravnější reklamní formáty jsou právě popup okna podobné reklamy, které překrývají obsah. Právě kvůli nim si lidé stahují různé AdBlocky. Jenomže na ty nejotravnější stejně nefungují i když se snaží. Na ty jsou potřeba specializované rozšíření do prohlížeče. Chtělo by to udělat nějaký standard přijatelných reklam a nacpat jej přímo do prohlížečů. Případně více standardů a nechat na uživateli co si zvolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „AdSense přitvrzuje pravidla – vyskakovací okna zakazuje“

 1. Tady máš asi chybu v těch bodech 2 a 3 – tam by měly být zápory, ne?

  “Pravidla pro pop-up okna zůstávají stejná. Je povoleno otevřít nejvýše 3 taková okna za podmínek:
  – Že neovlivňují jakkoliv navigaci anebo nastavení stránky/uživatele.
  – Že spouští stahování souborů.
  – Že šíří viry.”

 2. Ja osobne som si nainstaloval adblock hlavne kvoli csfd a ich neunosnemu mnozstvu reklam. A druha vec za ktoru byt googleom dam rovno bann su reklamy zo zvukom. Nedavno mi o jednej v noci zacala hucat reklama. Zobudil som celu rodinu.

  A na telefone mam adblock hlavne pre reklamy, ktore prekryvaju obsah. A nakolko nie su optimalizovane, nedaju sa ani vypnut.

 3. Pop undery sú neskutočné svinstvo, ked niekde niečo také na mňa vyskočí tak mi to úplne dvíha tlak a ani adblock proti tomu nepomôže. Som zvedavý ako sa budu tieto nové pravidla dodržiavať a či to google bude fakt poctivo kontrolovať, dúfam že áno.

Komentáře nejsou povoleny.