Když po 750 dnech přijdete na chybu

Před pár lety jsem založil moji první PBN o pěti webech. Testoval jsem, co se líbí kterému vyhledávači, zdokonaloval jsem mé znalosti práce s WordPress a jakmile se na nich objevila návštěvnost, tak posloužili i pro propagaci několika lokálních akcí. Samozřejmě když jsem viděl, že to funguje napadlo mě, že si založím další, která bude cílit na témata, o která mají zájem inzerenti.

Jenomže druhé PBN se nepovedlo. Ze 3 webů do něj zařazených v podstatě vydělává vyšší desítky korun za měsíc na AdSense jen jeden. Je to takový víceméně pasivní příjem, protože už jsem na něj nepřidával obsah 561 dní.

Další dva se ne a ne chytit. U čísla dva jsem to zabalil před 670 dny a u trojky před 578. Nahodil jsem na ně odkazy z Backlinks.com a dál se o ně nestaral.

U trojky jsem fakt do detailů hledal, kde může být problém. Dokonce jsem web přidal i do Search Console. Jenomže nic tam nebylo. Všechno vypadalo normálně. Dokonce jsem požádal o znovuposouzení webu. Žádný problém nenalezen. Řekl jsem si že to zřejmě bude obsahem. Přeci jen jednalo se o finance a to spadá pod YMYL. Odepsal jsem články a dál se tím nezabýval.

Posledních několik dní se řeší Fred, což je prozatím označení pro větší výkyv v Google. Možná nový algoritmus anebo prostě jen ban wave na určitý druh webů, porušující pravidla. Zatím jsem to moc dopodrobna neprozkoumal. Chtěl jsem kouknout jestli něco už nebude v Search Console. Nějaký výraznější pohyb, který bych mohl použít v článku.

Když jsem procházel seznam webů, napadlo mě kouknout i na číslo tři. No a najednou web, u kterého dlouhé měsíce nebyl žádný problém ukazuje přes 1,8K zpětných odkazů z 327 domén.

Web jsem založil před 750 dny, ale doménu jsem předtím vybíral několik dnů. Samozřejmě jsem jí prošel přes různé nástroje, abych zjistil odkazový profil. No … co dodat…

Závěr

Dokážu pochopit proč tyto odkazy neviděli služby na sledování zpětných odkazů. Internet je velký a zvláště v tom čínském se roboti často ztrácí. Sám jsem si kdysi napsal robota, který mapoval odkazy na .cz doménách a ztratil se mi v Číně.

Jenomže co Google? Ten web jsem nacpal do Search Console právě proto, abych našel chybu a chodil tam několik měsíců hledat problém, sledovat pozice atd. Po tyto měsíce tam takovýto seznam špatných odkazů nebyl.

Jsem z toho smutný? Ani náhodou. Konečně mám web penalizovaný Penguinem a můžu začít testovat nekonvenční metody jak se penalizace zbavit.

Než jsem začal psát článek, tak jsem web zbavil www. Tedy pomocí přesměrování zkusím zjistit jestli linkjuice nevyčistíme. Více zdrojů tvrdí, že přesměrování nepřenáší penalizaci. Tak to vyzkoušíme. A co když to nezabere? www. je přeci jen taková klasika. Tak potom zkusím https ;)  To už je jiný kalibr.

Samozřejmě dám vědět jestli to zabralo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Když po 750 dnech přijdete na chybu“

  1. Na výsledky de-penalizace jsem zvědavý. Nicméně, jak můžeš mít PBN web s AdSense nebo v Consoli, pokud teda nepoužíváš šikovnou HW anonymizaci a falešné profily? Jinak totiž PBN není zrovna “private” :D

    • Ostatní tam nejsou. Tento blog jsem musel “vyndat”, protože nefungoval jak by měl. Chtěl jsem zjistit kde je chyba.

  2. Pobavila mě věta “Konečně mám web penalizovaný Penguinem…” :D
    Z vlastní zkušenosti vím, že zbavení se www nepomůže. Vyčištění odkazového profilu je hrozná piplačka a při tolika odkazech je pro komerční projekt mnohdy lepší registrace jiné domény.

Komentáře nejsou povoleny.