Majestic Million je váš web v top 1M podle zpětných odkazů?

Dneska jsem objevil zajímavý žebříček Majestic Million. Jednotlivé domény jsou v něm řazeny podle počtu zpětných odkazů. Jak název napovídá najdete v něm až 1 milion domén.

Data jsou brány z databáze společnosti Majestic-12 Ltd. Ta spravuje jednu z největších databází dat o zpětných odkazech na světě. Majestic přišel například s metrikami Trust flow a Citation flow, které zaujaly jak lidi z white tak i black hat SEO komunit.

Není odkaz jako odkaz

Majestic Million sice řadí domény podle zpětných odkazů, ale není odkaz jako odkaz. Z každé IP adresy je totiž započten jen jeden odkaz 🤔

Takže pokud si pořídíte odkaz z desítky webů, které jedou na multihostingu, započte se jen 1x. Mimochodem sdílet IP adresu pro více domén pro webhosting je zcela běžné. Před pár lety jsem napsal článek jak na třech IP adresách může být až 560 tisíc domén.

Možná si říkáte, že takové řazení vlastně ani nemá smysl. Vždyť u nás se s IPv4 adresami celkem šetří. No něco na tom bude. Pokud zrovna nenakupujete odkazy z PBN, které si to hlídají, tak zjistíte, že v ČR jich zřejmě až tak moc nemáte v porovnání s tím co ukazuje Google Console.

Na druhou stranu je to výzva

Ale proč ne, můžete to vzít jako výzvu. Abyste se dostali do žebříčku Majestic Million budete potřebovat zhruba 419 odkazů z různých IP adres. Třeba moje 404M jich má jen 294 a to už víceméně přirozeně vznikají od roku 2008.

Popravdě nabrat 419 odkazů z různých IP adres z webů v češtině chce přemýšlet úplně jinak. Samozřejmě každý má jiné metody linkbuildingu, ale já bych začal asi průzkumem nově vzniklých zahraničních služeb, které umožňují publikovat obsah. Prostě pár minisites do začátku a napojit je na nějaký centrální kanál pro distribuci (bookmark sites, sociální sítě atd.) V tomto případě nám jde hlavně o odkazy z IP adres. Nemusíme to přehánět s kvalitou. Profily na diskuzních fórech sice nejsou moc white hat, ale když k nim povedou odkazy z diskuze, kde něco hodnotného napíšete, tak to neublíží. Na druhou stranu odkazy z anglických diskuzních fór to není moc ideální. Přemýšlím co dalšího pokud nechceme sahat na metody jako výměna/nákup odkazů, guest posting, PR články, SEOmaty/testy apod a také časově náročnější věci. Samozřejmě dost se toho dá vytáhnout v Česku, ale krom velkých webů, může být vše na jedené IP adrese. Hmm tohle je zajímavé… zkusím ještě popřemýšlet, které metody by byly ideální a bez většího negativního dopadu :)

Závěr

Btw. pokud se vám zdá shánění odkazů z jedné IP adresy moc jednoduché, můžete zkusit hard mode. V žebříčku jsou i subnety :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 Replies to “Majestic Million je váš web v top 1M podle zpětných odkazů?”

  1. tak jsem tam nasel akorat jeden svuj web nekde na pozici 800.000 a vyse :)
    je to hodne mainstream zalezitost na dotcom a bezi od 2005, ostatni nic
    nekdo dalsi se zarezem v zebricku ?

  2. Tak já mám cca 70000 global což není zlé, škoda že ten web byl googlem odstřižen aniž by to bylo někde videt v google webmaster tools.

Comments are closed.