Proč jsem předčasně opustil 5 posledních webů

Nedáno jsem udělal takový experiment. Pokaždé když jsem nějaký web opustil předčasně, popřípadě rozladěn, tak jsem si napsal na papírek důvod.

Starší prohlížeč to nedával

Stále nevím proč používám pro procházení stránek Internet Explorer, když mám v počítači Chrome, Opera, Opera developer a Firefox. Navíc má jednu hroznou vlastnost. Jakmile narazí na větší stránku, co do počtu prvků anebo zdrojového kódu tak se na chvilku zasekne.

Jednoho krásného dne jsem s IE narazil na web, kde byl opravdu dlouhý článek, který jsem si chtěl přečíst. Jenomže list prohlížeč zamrzl a já musel čekat, než si to všechno přepočítá. Jenomže když skončil, tak vyskočilo nepříjemné popup okno s žádostí o email. Bylo trochu špatně udělané a zase IE začal přepočítávat.

Mávl jsem nad tím rukou a nechal článek na později a pro Chrome.

Pohyblivá reklama

Jakmile je v reklamě pohyblivý prvek, který jezdí sem a tam, tak musím web opustit anebo si jej dát do Chrome, kde mám AdBlock. Nedokážu číst text, když se toto děje. Jako příklad uvedu Lupa.cz, kde mě podobná reklama potrápila v listopadu minulého roku.

Většinou se snažím stránkou pohnout tak, aby jsem pohyb neviděl. Jsem ochotný i okno prohlížeče zmenšit. Někdy ale nemáte chuť si s tím hrát a prostě radši jdete pryč.

Popup nejde zavřít

Tak a jsme zpět u mého IE. Mám sice verzi 11, která by měla být jedna z posledních, ale občas tam prostě ten JavaScript nefunguje jak by měl. Vyskočí na mě popup okno ať přidám email a odebírám newsletter. Pozadí stránky samozřejmě zešedne, takže nic nejde přečíst, dokud nevyplníte email anebo nekliknete na křížek. Jenomže on ten křížek nefunguje. Prostě nejde nic zavřít.

Konkrétně v tomto případě jsem hned neodešel a chtěl si článek přečíst. Musel jsem zapnout vývojářské nástroje a prostě ručně zašenutou vrstvu odstranit.

Tohle se mi už ale stalo vícekrát. Pokud už fakt potřebuje z lidí páčit emaily ujistěte se, že lze popup okno zavřít.

Nevkusná reklama

Všichni znáte reklamy, kde když něco sníte tak do X dnů se něco stane. Jsou automaticky generované a často se na zahraničních webech objevují jako náhrada za cílenou reklamu. Většinou mi to nevadí, ale tentokrát tam byl obrázek co se mi nějak nelíbil. Stále mi k ní cukalo oko, až jsem stránku zavřel.

Pokud vím, tak žádnou fóbií netrpím, ale spousta lidí ano. Pamatuji si na situaci, kdy jsem musel na jednom diskuzním fóru vyměnit avatara s pavoukem, za jiný, protože to některým uživatelům vadilo. Neměl jsem s tím problém. Jen jsem tehdy netušil, že to opravdu až tak moc může lidem vadit. Takže pozor na to nejen u reklamy ale třeba i u ilustračních fotek.

Problém s certifikátem

Dostal jsem se na stránku, kde mě prohlížeč upozornil na možný problém s certifikátem. Moc jsem nad tím nepřemýšlel a zavřel jí. Jenomže problém nebyl na dané stránce. Nepovedla se aktualizace Firefox, který pak přestal důvěřovat certifikátům od Eset. Nevím přesně jak Eset v tomto funguje, ale přijde mi že sám kontroluje certifikáty a pak podsouvá vlastní prohlížečům. Firefox jim ale nevěřil, tak vlastně každá stránka hlásila problém s certifikátem.

Z této zkušenosti jsem však pochopil, jak moc věřím doporučení prohlížečů. Pokud nevěří stránce, tak já také ne. Když Chrome oznámí, že na stránce může být malware, tak proč to riskovat? Když mi sdělí, že jim něco nesedí na certifikátu už hledám podvrženou doménu atd.

Závěr

A co vy? Z jakého důvodu jste naposledy opustili nějakou stránku?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Proč jsem předčasně opustil 5 posledních webů“

  1. To sa tými vyskakovacími oknami ma štve. Človek je na stránke prvý raz a už ho žiadajú aby sa niekde registroval.

  2. A to sa ešte nespomína aké veľké percento webov je nefunkčných na mobilných zariadeniach a či už z dôvodu pop upov alebo dlhého načítania :O … a čisto teoreticky mladý ľudia do 25 rokov, tak odhadom v 80% prípadov na surfovanie používajú iba mobily.

  3. Jo, taky jsem si u tohoto článku zmenšila okno kvůli blikající reklamě (inpage). Abych vydržela celý den u monitoru a nekazila si oči.
    A jsou i lidl, co opustí tištěný reklamní leták kvůli černochovi :-)

    • U Zoneru jsou slušní a dávají sem maximálně .gif. Stačí zmáčknout ESC a animace se zastaví.

  4. Vacsinou opustim web len kvoli dlhemu loadingu.. Neni nic horsie ako kym sa nacita web a vsetky reklamy..

  5. Akože, pop-upy sú snáď to najväčšie zlo. Nič nedokáže človeka odradiť od návštevy danej stránky viac ako otravný pop-up, ktorý vyskočí na fullscreen po 5sekundách strávených na stránke.

Komentáře nejsou povoleny.