AdSense už nelimituje počet reklam na stránce

AdSense už nelimituje počet reklam na stránce

V srpnu mi utekla celkem důležitá zpráva. Google AdSense už nijak nelimituje počet reklamních jednotek na stránce. Ano přesně tak, můžete toho nasázet na stránku kolik chcete a reklama se bude zobrazovat. Složité omezování na počet a druhy jednotek padlo. A důvod? Mobilní telefony.

Dříve byl maximální počet bannerů/textových reklam 3, dále jste mohli mít 3 odkazové jednotky. Výjimkou byly velké reklamní formáty. Ty pak limitovaly banery/textové reklamy na 2. Prostě to bylo občas celkem komplikované. Naštěstí vám to vždy dal AdSense najevo, tím že další reklamní plochy už nezobrazoval. I když je pravda, že to někteří i tak obcházeli a riskovali ban.

Podle nových pravidel ze srpna toto už neplatí. Počty nahradil takzvaný Cenný inventář. Konkrétně se v něm dozvíme:

Reklamy a ostatní placené propagační materiály přidané na stránky by objemem neměly přesahovat obsah. Kromě toho by vámi uváděný obsah měl představovat hodnotu a měl by být ústředním bodem zájmu návštěvníků vašich stránek. Z tohoto důvodu můžeme na stránkách s obsahem malé či žádné hodnoty a nadměrným množstvím inzerce pozastavit zobrazování reklam, dokud neprovedete příslušné změny.

Čísla tak nahradil poměrně rozporuplný ne zrovna konkrétní text, zakončený – prostě vám to můžeme kdykoliv omezit. Moc říkající nejsou ani příklady toho jak se to nemá dělat, tedy pokud jste někdy nezkoušeli zajít alespoň do šedé zóny:

 • zrcadlení, používán rámců, shromažďování nebo přepisování obsahu z jiných zdrojů bez přidání hodnoty
 • stránky s objemem inzerce přesahujícím objem obsahu poskytovaného majitelem stránek
 • automaticky generovaný obsah bez osobní kontroly a výběru
 • hostované reklamní stránky a stránky bez obsahu
 • stránky nesplňující pokyny pro webmastery týkající se kvality.

Jen pro úplnost doplním co tím zřejmě je myšleno:

 • zrcadlení – přesná kopie stránky, většinou z důvodu vytvoření zálohy. V black hat ale myšleno jako úplný duplikát.
 • používání rámců – v dávných dobách internetu se používaly takzvané rámce (frame). Jednalo se o technologii vkládání více html stránek do sebe. Dnes se tomu už smějeme, ale dříve byl hosting s PHP fakt drahá záležitost.
 • shromažďování nebo přepisování obsahu – myšleno agregátory obsahu. Jak to funguje v praxi jsem testoval v roce 2012 – 2013.
 • automaticky generovaný obsah bez osobní kontroly a výběru – v podstatě jsou tím myšleny náhodné výstupy generované z databáze. Například falešné články, které se generují a vkládají se do nich určitá slova.
 • hostované reklamní stránky a stránky bez obsahu – aka všechno co se nám nelíbí
 • stránky nesplňující pokyny pro webmastery týkající se kvality – většina black hat seo. Tady si ale zvláště dávejte pozor na různé produktové affiliate stránky. Pro Google je to konkurence, sem vůbec AdSense nedávejte.

Proč ta změna

Za všechno mohou mobilní telefony. Většina webů je dnes nudlovitého charakteru, tedy čtete článek prokládaný reklamami. Když je delší a zajímavý tak musíte přeskočit i několik reklam. Právě limit 3 reklam byl zřejmě nedostatečný. Nejsou to ale jen články. Spousta lidí tráví více času pročítáním stovek komentářů pod článkem než na samotném článku. Takže tam je třeba reklamu umístit také.

Závěr

O této změně je dobré vědět. Čistě pro blogy a magazíny však krom umístění do komentářů mi ale nepřipadá jako nijak přelomová. Je fakt že třeba můj nový testovací blog o Pokémon GO má téměř 60 % přístupů z mobilů a co není v prostoru článku lidi nezajímá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „AdSense už nelimituje počet reklam na stránce“

 1. Až někdo nasadíte více reklam na stránky, určitě se podělte o stránku i s tím o kolik Vám to víc vydělává. Myslím, že to bude zajímat více lidi.

 2. A nebo také o kolik méně. Níže položené reklamy budou už jen za zlomek ceny a může mít smysl to stejne monetizovat jiným způsobem.

 3. S určitosťou môžem povedať že pri väčšine prípadoch bude viac reklamných jednotiek v samotnom výsledku znamenať celkovo menší zárobok, pretože už to bude prereklamované a ľudia budu menej klikať na všetko a aj cena za klik sa zníži. Význam to má iba v niektorých prípadoch ako je napísané v článku, bud sa pridá reklama medzi komentáre alebo pre mobilné zariadenia.

Komentáře nejsou povoleny.