Ne, přechod na nTLD vám opravdu nepřidá SEO body

Ne, přechod na nTLD vám opravdu nepřidá SEO body

Článek Can moving to a new TLD boost search rankings?, který vyšel na Search Engine Land, způsobil krátkodobé menší pozdvižení ve světě SEO. Společnost Rightside, která přešla z domény ErickBlockLaw.com na Jacksonville.Attorney údajně zaznamenala zlepšení pozic. Vše podložili 14 stránkovou studií. Jedná se však jen o zbožné přání. Ostatně samotný článek je to čemu se u nás říká komerční sdělení.

Článek se vydařil. Vzbudil menší všeobecný rozruch a nabral nějaký ten odkaz. Jenomže s čím asi nikdo nepočítal, že se k tématu nepřímo vyjádří i John Mueller, který je teď takovým mluvčím Google v otázkách SEO. V pravidelných hangoutech na Google plus, vždy prozradí nějakou tu zajímavou.

Every now and then I see a new post (sometimes sponsored posts!) suggesting that migrating a site to a keyword-TLD will improve search rankings: that's not the case. Changing domain names isn't trivial, there's a lot of work involved. I don't recommend doing that for vague promises.
Every now and then I see a new post (sometimes sponsored posts!) suggesting that migrating a site to a keyword-TLD will improve search rankings: that’s not the case.
Changing domain names isn’t trivial, there’s a lot of work involved. I don’t recommend doing that for vague promises.

Jednou za čas zahlédnu nový článek (někdy reklamní článek!) nabádající k migraci webu na klíčovéslovo-TLD, která má vylepšit pozice ve vyhledávání: není tomu tak.

Změna doménového jména není nic triviálního, je s tím hodně práce. Nedoporučuji dělat něco takového kvůli vágním slibům.

https://plus.google.com/+JohnMueller/posts/E56fifs3twD

Co se tedy stalo?

Odpověď je jednoduchá. Původní web, který vypadal jak ze začátku století, byl nahrazen moderním, plně responzivním. Na původním webu také bylo minimum obsahu. Nový má desítky článků věnující se konkrétním ukázkám případů. V podstatě tu porovnáváme web bez obsahu a web s obsahem, který má velmi hezkou architekturu. V podstatě takto by měla být rozložena dobrá firemní prezentace.

Závěr

Zázrak se nekonal. Jen se udělal web od nuly a pořádně.

Osobně si nemyslím, že by Google nějak zasahoval do nTLD. Je to nová záležitost. Mohou tam vznikat právě obsahově zajímavé weby postavené na tom co funguje. Ovšem zároveň bude opatrný. Reputace nTLD není zrovna nejlepší a to že se prodávají na první rok za pár korun tomu rozhodně nepomůže.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup