Google odstraní Google PageRank z prohlížečů

Pokud používáte v prohlížeči hledací lištičku od Google, obsahuje i hodnotu Google PageRank. Ta však v následujících týdnech zmizí. Google tak chce dát veřejné hodnotě PageRank úplně sbohem. Definitivně by tak zmizela z očí kdysi jedna z nejsledovanějších hodnot každého webmastera.

Dává to samozřejmě smysl. Google PageRank neaktualizuje už nějaký ten pátek, takže nic o aktuálním stavu stránky vlastně ani nevypovídá. Zvláště tím trpí nové stránek, které nikdy ohodnoceny vlastně ani nebyly.

Google zrušil aktualizace PageRank v roce 2014, kdy John Mueller tak nějak neoficiálně potvrdil, že už k aktualizacím nebude docházet. Webmasteři si na to postupně zvykají a nahrazují jej nejčastěji MoZ Rank a MoZ Domain Authority. Některé systémy na prodej odkazů už na hodnocení od MoZ přešli úplně. Podle některých zákulisních informací to byla velmi dobrá volba. V MoZ se totiž tak moc snažili vytvořit vlastní variantu PageRanku až jej dokonce překonali, alespoň co do autority stránky. Ostatně MoZ jako jeden z důležitých ukazatelů používá Black Hat SEO komunita pro hledání domén vhodných k masivnímu likbuildingu už nějaký ten pátek.

Ačkoliv o Google PageRank probíhaly hodně drsné diskuze, vždy byl tak nějak považován za hodnotící faktor a odkazy na stránkách s GPR 6+ se nakupovaly za tisíce korun zcela běžně. Mno tomu už je teď konec a spíše za pořádné peníze letí články, tedy pokud chcete fakt drahý odkaz ;)

Co se týká Google, tak ten jej dále pro své interní účely používá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Google odstraní Google PageRank z prohlížečů“

  1. pro české potřeby vnímám jako velmi důležitý a zásadní Srank. Poslední dobou se aktualizace znovu oživila a určitě nějakou vypovídací hodnotu má.

Komentáře nejsou povoleny.