Podle recode.net za penalizaci eBay nemůže Panda

Pokud se nějaký web po vydání nového Panda 4.0 algoritmu zmiňoval nejvíce tak to byl eBay. Podle některých měření údajně ztratil až 50 % viditelnosti v Google – údajně přišel o 120 tisíc stránek (detailnější analýza je na marketingland.com a searchengineland.com). Samozřejmě se hned vyrojilo spoustu spekulací. Někteří říkají že to bylo zaslouženě jiní, že to byla demonstrace moci. Prostě klasické konspirační teorie. Většina lidí se tomu ale moc nediví.

Na recode.net však už minulý týden vyšel článek Yes, Google Punished eBay for Bad SEO Practices, but It Wasn’t Part of “Panda” Update, kde je z “blízkých zdrojů” zmíněné, že se jednalo o klasickou manuální penalizaci. Samozřejmě eBay to nechce komentovat a u Google se dopátrat nějaké odpovědi v souvislosti se SEO je také nadlidský výkon. Pokud něco neprokecne Matt, tak se toho moc nedozvíme.

As i nejčastěji je jako důvod uvedení používání takzvaných Doorway pages. Velmi hezky je celý probléme doorway pages na Ebay rozebrán na refugeeks.com, kde autor pomocí nástroje SEMrush dokonce dokázal, že 90 tisíc ze 120 tisíc vyřazených stránek opravdu byly, řekněme velice podivné a nacházeli se ve struktuře jako URL pod /BHP/. Dokonce si zaspekuloval jestli to není Black Hat Pages :)

Závěr

Jedna konspirační teorie vedle druhé :) Alespoň se SEO šamani nenudí. V každém případě pokud vím, tak Panda má likvidovat nekvalitní stránky, což doorway pages určitě jsou.

Co se týká nás všech, měli by jsme si z toho vzít ponaučení. Spousta CMS totiž dokáže vytvářet stránky, které mohou doorway pages připomínat. Stojí za to tedy vyhledávačům nechat indexovat jen skutečný obsah a ten zbytek okolo neindexovat a nechat robota jen proplout (noindex, follow). Například u WordPress jsou to /archive/ anebo štítky /tags/. To co potřebuje vidět jsou jen posty a stránky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Podle recode.net za penalizaci eBay nemůže Panda“

  1. Vypadá to, že G. konečně udělal něco dobrého. Zajímavé je, že Bing má zaindexováno 12x více stran než Google. A na tu frázi, jak má uvedený Refugeeks, black mens jumpsuit je ebay první na Bingu a na Google někde kdo ví kde.

Komentáře nejsou povoleny.