Vánoční seriál Ga’s al Rhula: Udělejte ze SEO součást vašeho marketingu

determined-challenge-consideredMinulý rok jsem řešil jednu zajímavou otázku. Majitel jednoho zcela legálního eshopu uvažoval o umístění zhruba deseti článků o produktu, který je u Google brán jako kontroverzní. Prostě by jej pravděpodobně čekala jakási penalizace v SERP pokud si daná klíčová slova přímo nevyžádá uživatel. V zájmu bezpečnosti uživatele, by jej tak tato témata stála pozice na ostatní klíčová spojení. Samozřejmě teoreticky. Takže co s tím?

Doporučil jsem mu neriskovat a založit si minisite s tímto seriálem a návštěvníky pak přesouvat na jeho eshop přes reklamní bannery. Je pravda, že o SEO vlastně nešlo. Na druhou stranu výsledek byl zajímavý. Nabral hezké zpětné odkazy z celkem autoritativních zdrojů, například Wikipedie (vím že je nofollow, ale nevěřím, že by to Google ignoroval).

Ga’s al Rhul často říkává, že každé téma může být kontroverzní a čím více se přiblížíme sedmi smrtelným hříchům, tím více přitáhneme pozornosti. S tímto musí souhlasit snad každý, kdo někdy zkoušel experimentovat v marketingu aneb Vylepšujeme marketingové kampaně do extrému.

Takže máte li velice specificky komerční web a dobrého člověka na texty (copywriter v tomto případě nestačí) můžete vytvořit minisite o středním rozsahu (20 – 30 stránek) plné textu, který zaručeně přitáhne pozornost typických BFU konzumujících bulvár. Popravdě tyto weby snad jako jediné nemají problém s přirozeným linkbuildingem. Důležité je oddělit je od hlavního webu a napojit jej “anonymně”, přeci jen chce to dbát i na značku.

Pár příkladů – původně jsem napsal celý odstavec, ale jsou Vánoce, tak to mažu. Věřte mi, že to nechcete teď číst :)

Zkusíme jen nějaký softcore

  • Formičky – recepty
  • Bezpečnostní prvky – detailně rozebrané typické příklady vloupání
  • SEO – Návody jak pomocí negativního SEO zlikvidovat konkurenci s vymyšlenými příklady

V krátkosti jde o to, aby minisite obsahovalo materiál, který je špatně dosažitelný jinde kvůli jeho kontroverznosti a je blízký tomu, čemu děláte reklamu. Zkuste si pomocí našeptávačů, AdWords či skliku zjistit, co lidé hledají ve spojitosti s vašimi produkty.

Tyto minisite obsahují témata o kterých nemůžete z nějakého důvodu psát sami anebo je zmínit na webu. Navíc jsou popsány tak detailně, že chytáte lidi na long tail.

Jde to i bez kontroverze

Samozřejmě nemusíte stašit lidi anebo dělat bulvár. Naučné minisite jsou dobré na linkbuilding. Je daleko jednodušší získávat zpětné odkazy na ně z autoritativních zdrojů, diskuzí anebo článků, než na eshop. V tomto nejde jen o SEO, ale i marketing. Navíc do budoucna takováto rozsáhlá minisite může posloužit jako podklad pro ebook.

Neomezujte se jen na texty. Minisite může být i o nějakém experimentu, který natočíte na kameru. Tento rok dobře letěly třeba weby, kde byly omalovánky pro děti anebo různé skládačky. Ten příští to mohou být skripty pro 3D tiskárny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Vánoční seriál Ga’s al Rhula: Udělejte ze SEO součást vašeho marketingu“

  1. Snad vím kam míříš, a nebylo by lepší tuto tvorbu přesunout na blog.eshop.cz? Popřípadě na něco podobného? Předpokládám, že se jedná o seznam lechtivých webů či jinak závadnějších.

Komentáře nejsou povoleny.