Matt Cutts by byl překvapen pokud by se GPR hnul do konce roku

its-somethingMatt Cutts se nedávno vyjádřil ke Google Page Rank. Na Twitter zmínil, že by byl překvapen pokud by se hnul do konce roku a ve svém posledním věnoval pár minut připomenutím, že Google Page Rank ovlivňují pouze a jen pouze zpětné odkazy. Konkrétně jejich počet a kvalita.

Page Rank update

Na Twitter dostal Matt dotaz zdali se bude toolbarový Google Page Rank updatovat před rokem 2014. Odpověď byla že by byl překvapený pokud by se to stalo.

okay-okay-cleanPřiznám se, že mě osobně to překvapilo. Čekal jsem jej na Halloweena, nejpozději na Štědrý den. Ne že by se mi po něm nějak extra stýskalo. Dokonce nemám teď ani rozjetý nějaký větší linkbuidlerský projekt.  Ale prostě mám rád pořádek. Měnit GPR 4x za rok znamená určitý obchodní model při vydělávání. Pokud by se aktualizovalo třeba 2x do roka naprosto by se to změnilo.

Třeba mě by pak daleko více lákalo vrátit se k nákupu čerstvě mazaných domén, budování minisite a prodeji zpětných odkazů. Odchytnete si za cca 25 USD doménu s GPR 3. Prodáte na ní 3 odkazy za 2 USD kus/měsíc. A víte že do přepočtu budete minimálně 11 USD v plusu. Současná situace to nedovoluje, protože časté přepočty u čerstvě mazaných domén sráží GPR v průměru o 2 body (50% případů). Takže v uvedeném příkladu má jistých jen 18 USD, což znamená potenciální ztrátu 7 USD.

V GPR jsou obrovské peníze a je to hazardní trh ;)

Google Page Rank ovlivňují jen zpětné odkazy

K tématu Page Ranku vydal Matt i video. Je v něm několik postřehů, proč začíná být pro Google nepotřebný, ale spíše mi to přišlo, že je to čistě Mattův názor a nejraději by jej zrušil okamžitě. Důvody jako v Chrome pro něj není místo anebo je náročný na výpočet mi přijdou trochu řekněme “alibistické”.

V každém případě pokud uvidíte někde v diskuzi názor, že Google Page Rank je ovlivněn kvalitou obsahu, tak tam přidejte výše zmíněné video. Některé věci je nutné uvést na pravou míru co možná nejdříve, než se to začne šířit.

Závěr

Google viditelný GPR potřebuje, jinak by ztratil kontrolu nad linkbuildery. Proto jej nezruší. A pokud by to zkusil nepomůže mu ani algoritmus Pterodaktyl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Matt Cutts by byl překvapen pokud by se GPR hnul do konce roku“

 1. som celkom prekvapený, že už dosť dlho sa neaktualizoval viditeľný GPR

 2. Nechce se mi přepisovat článek pro publikaci na mém blogu, měl si s ním nějakou práci… tak ho alespoň nasdílím :)

 3. Noooo, zrovna když člověk nakoupí na jaře expirované domény s rankem, tak se goolge usmyslí, že ee…to naštve no…

 4. Potřebuje kontrolu nad linkbuildery… Nepotřebuje. Potřebuje rozpoznat přirozený a koupený odkaz. Osobně si myslím, že GTPR čeká podobný osud, jako referery, které Google přestal předávat.

  Sám to tu často říkáš, uživatele zajímá kvalitní obsah. Google jim ho chce nabídnout a uživatelům je GTPR šumák. Zajímá jen ty, kteří na něm chtějí vydělat…

 5. GPR je jen hračička bez hlubšího smymslu. Bylo by ale zajimavé sledovat co by se stalo, pokud by přestal existovat….

  • Loc: o tom už jsem článek psal a několikrát. Bylo by to super a Google by měl velký problém. Btw. pokud v GPR nic hlubšího nevidíš tak jej prosím neřeš.
   Holina: jeden je vidět a druhý prý vidět není. Pro mě je ale jen jeden :)

 6. Moc nechápu ty termíny viditelný a neviditelný GPR. To existuje i nějaký soukromý GPR googlu, ke kterému se nedostanu? Omlouvám se za lamadotaz…

 7. Možná by se v tomhle mohl zase google inspirovat u seznamu a začít dělat viditelný přepočet 4x do měsíce :)

Komentáře nejsou povoleny.