Musím se znovu začít učit programovat

Tak jsem zjistil, že mi na minifóru začínají řádit spamovací roboti. Vzali útokem vlákno o Godaddy. Je to pro mě celkem záhada proč pouze toto jedno a ostatních si nevšímají. Dočasně jsem vypnul anonymní posty a rozhodl se, že si napíšu nějaké vylepšení, které je zastaví.

Jenomže nějak jsem z toho už vyšel. Spíše totálně zaspal dobu. BBpress je úplně někde jinde. Vše se řeší přes pluginy, žádná úprava šablon, kterou jsem si ulehčoval práci nejde. Takže nastal čas začít studovat tutoriály a postupně se do toho dostat. Zatím mi to moc hlava nebere. Njn nový přístup (alespoň pro mě). Ale to se podá. Třeba za chvilku budu dělat pluginy jak na běžícím pásu :)

Takže co plánuji na MiniFórum?

 • Pro anonymní uživatele lehkou otázku, kterou budete muset vyplnit. Bude jen jedna a políčko se bude jmenovat stejně, takže by neměl být problém, aby si to prohlížeč pamatoval. Uvažoval jsem i o propojení s FB.
 • Pokud se zaregistrujete tak pod příspěvkem bude URL na vaše stránky. 404m má dostatek link juice aby se vám to vyplatilo.

Další návrhy klidně pište.

EDIT: tak to není tak těžké jak jsem si myslel. Jen musím poshánět dokumentaci :)

Víc prostoru pro zajímavé projekty

Dále by jsem rád na 404m dal možnost prezentovat své zajímavé projekty lidem. Před třemi měsíci jsme tu měli článek Jak začínal Objevit.cz. Hodil by se další projekt, který si vede dobře, popřípadě prošel nějakým zajímavým evolučním stádiem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Replies to “Musím se znovu začít učit programovat”

 1. Propojeni s FB v tomhle konkretnim pripade asi nic nezlepsi, protoze ze ma neco ucet na FB neni ani v nejmensim garance toho, ze je to opravdu clovek…

 2. Spamovací roboti jsou pěkný mrchy, než jsem dal na fórum alespoň CAPTCHA kód taky mi tam lezli a je fakt, že když se tam nějakej dostal spamoval jen některá vlákna, což je divné z tisícovky vláken on naspamuje jen deset, nezjistil jsem ale podle jakého klíče by mohl postupovat, jestli podle slov obsažených v příspěvku, nebo v nadpisu, těžko říct.

 3. Nebylo by lepší raději své odhodlání vložit do nějakého pořádného fóra na doméně 2.řádu? :-)

 4. Ja si myslím ze spamuji nahodne a to ze nezaspamuji celé forum muze byt proto ze zkousi nahodu ze si toho treba nepozorny majitel fora nevsimne.

  sorry for my czechis pisu z mobilu :)

 5. lehkou kontrolni otazku a tu schovat a predvyplnit pomoci JS, at zadnyho BFU zbytecne neobtezuje.
  Ve WP pouzivam “Raven’s Antispam” a je totalne po spamu.

 6. Ochrana proti spamu – jak píšeš, přidat jednu otázku kterou odpoví člověk a pak se pamatuje (cookies) a třeba se mu i skryje.

Comments are closed.